Były premier Holandii Dries van Agt i jego żona Eugenie zmarli w wyniku dwustronnej eutanazji

Aktualności


Były premier Holandii Dries van Agt zmarł w wyniku legalnej eutanazji „ręka w rękę” ze swoją żoną Eugenią.

Forum Praw Człowieka założone przez Agta ogłosiło w piątek, że 93-letnia para zmarła w poniedziałek w jego rodzinnym mieście Nijmegen.

„Umarł razem, ramię w ramię ze swoją ukochaną żoną Eugenią van Agt Krekelberg, wsparciem i wsparciem, z którym był razem przez ponad siedemdziesiąt lat i którą zawsze nazywał „moją dziewczyną” – organizacja non-profit powiedział. – stwierdził w oświadczeniu.

Zarówno Agt, jak i jego żona od jakiegoś czasu byli w złym stanie zdrowia, zanim zdecydowali się na śmierć.

W 2019 r. były premier doznał krwotoku mózgu podczas wygłaszania przemówienia podczas nabożeństwa żałobnego w intencji Palestyńczyków, czemu poświęcił ostatnie dziesięciolecia swojego życia. Nigdy w pełni nie wyzdrowiał.

Van Agt i jego żona byli bardzo chorzy, ale „nie mogli bez siebie żyć” – powiedział Gerad Junkman, dyrektor organizacji non-profit. Nadawca powiedział „NIE”. O wyborze eutanazji.

Gazeta doniosła, że ​​obustronna eutanazja, czyli jednoczesne podanie śmiertelnego zastrzyku dwóm osobom, jest w Holandii wciąż stosunkowo rzadka, ale powoli zyskuje coraz większą popularność.

Były premier Holandii Dries van Agt zmarł w wyniku legalnej eutanazji „ręka w rękę” ze swoją żoną Eugenią 5 lutego 2024 r. Uniwersytet Radbouda

W 2022 r. dwadzieścia dziewięć par wybrało podwójną śmierć, w porównaniu z 16 par, które wybrały w 2021 r. i 13 par rok wcześniej.

W trakcie swojej długiej kariery Van Agt piastował wiele stanowisk politycznych, w szczególności był premierem Holandii w latach 1977–1982.

Po wizycie w Izraelu w 1999 r. chadek coraz głośniej opowiadał o swoim poparciu dla narodu palestyńskiego.

W trakcie swojej długiej kariery Van Agt piastował wiele stanowisk politycznych, w szczególności był premierem Holandii w latach 1977–1982. Uniwersytet Radbouda

W 2009 roku założył Forum Praw, które wzywa do „uczciwej i zrównoważonej polityki holenderskiej i europejskiej w sprawie kwestii palestyńsko-izraelskiej”.

Premier Holandii Mark Rutte, który nazwał Van Agta swoim „pradziadkiem na stanowisku”, zapamiętał swojego poprzednika jako prawdziwego przywódcę.

READ  Najnowsze wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej: aktualizacje na żywo

„Dzięki swojemu wyjątkowemu i eleganckiemu językowi, jasnym przekonaniom i oszałamiającej prezentacji Dries van Agt nadał kolor i treść holenderskiej polityce w czasach polaryzacji i odnowy partii” – powiedział Rutte. – stwierdził w oświadczeniu.

Zarówno Agt, jak i jego żona od jakiegoś czasu byli w złym stanie zdrowia, zanim zdecydowali się na śmierć. Uniwersytet Radbouda

Holenderska rodzina królewska również złożyła mu hołd: „Przejął obowiązki administracyjne w burzliwym czasie i udało mu się zainspirować wielu swoją niesamowitą osobowością i kolorowym stylem” – napisali we wspólnym oświadczeniu król Willem-Aleksander, królowa Máxima i księżniczka Beatrix.

Z drutami pocztowymi
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/02/11/news/former-dutch-prime-minister-dries-van-agt-wife-eugenie-dead-from-duo-euthanasia/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =lokalizacja%20przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *