Cameron Young zdobył 59 punktów, najniższy wynik w PGA Tour od 4 lat

CROMWELL, Connecticut — Cameron Young wykonał par putt z odległości zaledwie 3 metrów w meczu kategorii 11 do 59 w sobotę podczas zawodów Travellers Championship, pierwszej od prawie czterech lat rundy PGA Tour w kategorii poniżej 60 lat.

Young trafił dwa orły na poziomie 4, wbił klinem o długości 142 jardów na trzecim dołku i wbił 15. dołek o długości 280 jardów na odległość 4 stóp.

Była to 13. runda do lat 60, odkąd Al Geberger po raz pierwszy nazwał „magiczną liczbę” golfa podczas zawodów Memphis Classic w 1977 r. Scottie Scheffler ostatni raz wystąpił w TPC Boston w 2020 r. w The Northern Trust.

„Nie mogę powiedzieć, że się tego spodziewałem” – powiedział Young. „Grałem lepiej, niż pokazały wyniki. Kiedy obudziłem się dziś rano, tak naprawdę nie myślałem, że będę mieć pięć lat, aż do czwartego roku życia. Świetnie się przy tym bawiłem”.

Nie dało to nawet Youngowi przywileju posiadania rekordu trasy w TPC River Highlands. Jim Furyk zdobył 58 punktów w Travellers Championship 2016, najniższej rundzie w historii PGA Tour.

Young był w stanie podnieść piłeczkę golfową, oczyścić ją i położyć na krótkiej trawie ze względu na mokre warunki na polu golfowym i możliwość częstszych opadów deszczu.

Mogło spaść jeszcze niżej. Po tym, jak jego orzeł trafił na 15. dołku, Young uderzył z tee na 16. dołku par 3 z wysokości 7 stóp i nie trafił w krótki birdie putt. Na ostatnim dołku, gdy potrzebował birdie do pobicia rekordu Furyka, jego uderzenie zatrzymało się na stromej ścianie bunkra na torze wodnym, a Young nie mógł trafić na green.

W tym roku w World Tours utrzymuje się na równi z siódmą rundą z wynikiem 59 lub mniej.

READ  Opinia kibiców: Abramowicz był zdenerwowany zakłócaniem zrelaksowanego świata futbolu | Chelsea

„Dzień taki jak dzisiejszy, w którym wszystko zaczyna układać się pomyślnie i mam wrażenie, że nagradza się za dobre strzały, nie pozostawia mi niesmaku w ustach” – powiedział Young.

Skończył z wynikiem 13 poniżej normy i zremisował z Tomem Kimem, który oglądał niektóre rundy Younga na ekranie wideo na boisku treningowym, gdy Kim przygotowywał się do rozpoczęcia trzeciej rundy. Young rozegrał jedną z sześciu rund z wynikiem 64 lub lepszym, zanim lider wystartował.

Pozostałe sześć rund z wynikiem 59 lub niższym w tym roku obejmuje Joaquína Niemanna na LIV Golf i 57 punktów zdobytych przez Cristobala del Solara podczas Korn Ferry Tour w Bogocie w Kolumbii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *