Galaxy S25 może nie korzystać ze Snapdragona na całym świecie, jeśli wysiłki Samsunga się opłacią

Ostatnia aktualizacja: 22 czerwca 2024 r., 19:21 UTC +02:00

Niedawno doniesiono, że Qualcomm może być jedynym dostawcą chipsetów dla serii Galaxy S25, której premiera planowana jest na przyszły rok. Oznacza to, że wszystkie trzy modele Galaxy S25 otrzymają na całym świecie chipset nowej generacji, rzekomo nazywany Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4. Nie będzie wariantów z plotkowanym chipsetem Exynos 2500.

Ta perspektywa ekscytowała już wielu fanów, a niektórzy nie byli zadowoleni z decyzji Samsunga o ponownym włączeniu Exynos do tegorocznej serii Galaxy S24, ponieważ użycie wyłącznie Snapdragona w zeszłorocznej linii Galaxy S23 dało świetne rezultaty. Wygląda jednak na to, że Samsung bardzo się stara, aby w niektórych wersjach flagowego telefonu z 2025 roku zastosowano Exynos 2500.

Samsung bardzo stara się zwiększyć produktywność Exynos 2500

według raport Z Korei Południowej powodem, dla którego Snapdragon może być stosowany w serii Galaxy S25, jest to, że produktywność Exynos 2500 jest bardzo niska. Wcześniej stopy zwrotu mieściły się w zakresie jednocyfrowym, co nie było idealne. Jednak według doniesień Samsungowi udało się ulepszyć proces, co pomogło podnieść wydajność do 20%.

Choć jest to znacząca poprawa, to wciąż niewystarczająca. W raporcie dodaje się, że aby chip mógł wejść do etapu masowej produkcji, produktywność musi wynosić co najmniej 60%. Samsung musi realistycznie to osiągnąć do trzeciego kwartału tego roku, aby chipy mogły trafić do Galaxy S25, które zostaną wprowadzone na rynek w pierwszym kwartale 2025 roku. Czas pokaże, czy tak się stanie, czy nie.

Szczegóły na temat Exynos 2500 są obecnie ograniczone. Niektóre plotki głoszą, że może on dorównać lub nawet przewyższyć Snapdragon 8 Gen 4 pod względem wydajności energetycznej, ponieważ jest produkowany w procesie 3 nm drugiej generacji firmy Samsung. Jednakże niskie plony w dalszym ciągu stwarzają ryzyko, że masowa produkcja nie będzie opłacalna, jeśli minimalny uzysk nie zostanie osiągnięty w odpowiednim czasie.

READ  Apple wyda aktualizację iOS 16 w przyszłym tygodniu z naprawieniem zbędnych monitów kopiowania i wklejania oraz problemów z iPhonem 14 Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *