Nigel Farage skrytykował Zachód za podsycanie wojny na Ukrainie

Tytuł Filmu, Nigel Farage: Sprowokowaliśmy wojnę na Ukrainie

  • autor, Peggy Morton
  • magazyn, Korespondent polityczny

Nigel Farage był krytykowany za sugestie, że Zachód „sprowokował” rosyjską inwazję na Ukrainę poprzez rozszerzenie sojuszu wojskowego UE i NATO na wschód.

Reformatorski przywódca Wielkiej Brytanii powiedział BBC, że wojna „zdecydowanie” była winą prezydenta Władimira Putina.

Powiedział jednak, że rozszerzenie Unii Europejskiej i NATO dało Rosjanom „powód”, aby powiedzieć, że „znowu po nas przyjdą”.

Były sekretarz obrony konserwatystów Ben Wallace, który nie kandydował w wyborach, powiedział programowi BBC Radio 4 Today, że pan Farage był „jak wojna w pubie, podczas której wszyscy spotkaliśmy się na końcu baru”.

Konserwatywny sekretarz spraw wewnętrznych James Wisely powiedział, że Farage powtórzył „złe uzasadnienie” wojny przez Putina, a Partia Pracy określiła go jako „niezdolnego” do pełnienia jakiegokolwiek urzędu politycznego.

Były przywódca UKIP powiedział później, że jest jedną z „nielicznych osób”, które „konsekwentnie i uczciwie” wypowiadają się w tej kwestii.

„Powiedziałem, że nie lubię go jako osoby, ale podziwiałem go jako dyrektora politycznego, ponieważ potrafił kontrolować swoje podejście do Rosji” – powiedział Farage.

Farage powiedział, że od lat 90. XX w. opowiadał się za tym, że sojusz wojskowy NATO i „coraz wschodnia ekspansja” UE dadzą prezydentowi Putinowi „wymówkę”. [give to] Jego Rosjanie powiedzą, że znowu po nas przychodzą i idą na wojnę.

Dodał: „Sprowokowaliśmy tę wojnę. Oczywiście, że tak [President Putin’s] Zło.”

Wallace, który nadzorował reakcję Wielkiej Brytanii na rosyjską inwazję na Ukrainę w 2022 r., powiedział, że Farage był „jak wojna pubowa, którą wszyscy przeżyliśmy pod koniec baru”. problemy.

Powiedział także, że reformistyczny przywódca Wielkiej Brytanii „konsekwentnie się mylił” w tej kwestii: „Putin tak naprawdę nie najechał Ukrainy z powodu rozszerzenia NATO”.

Wallace zauważył, że w liczącym 7 000 słów eseju napisanym przez rosyjskiego przywódcę przed rozpoczęciem inwazji – który był postrzegany jako przedstawiający uzasadnienie rozpoczęcia wojny – wspomniano o NATO tylko w jednym akapicie.

Rzecznik obrony Partii Pracy, John Healy, powiedział, że komentarze Farage’a czynią go „niezdolnym do sprawowania jakiegokolwiek urzędu politycznego w naszym kraju, nie mówiąc już o przewodzeniu radykalnej partii w parlamencie”.

Były sekretarz generalny NATO Lord Robertson oskarżył Farage’a o bycie „kremlowską papugą” i „tworzenie nowych pretekstów do brutalnych, niesprowokowanych ataków”.

W wywiadzie reformistyczny przywódca Wielkiej Brytanii Lord Robertson przyznał, że przyczyną wojny było rozszerzenie Unii Europejskiej.

„Powiedzieć, że sprowokowaliśmy Rosję, to jakby powiedzieć, że jeśli kupisz alarm antywłamaniowy, w jakiś sposób sprowokujesz włamywaczy” – Lord Robertson powiedział „The World Tonight” w Radio 4.

Po wyemitowaniu w piątek wywiadu Farage powiedział w X (dawniej na Twitterze), że jest „jedną z niewielu osób, które są konsekwentne i uczciwe w kwestii wojny z Rosją”.

Wraz z nowym oświadczeniem nagrał ponownie przemówienie do Parlamentu Europejskiego z 2014 roku, w którym wzywał Zachód do „zaprzestania prowadzenia wojny z Putinem”.

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 r. Nastąpiło to po aneksji Krymu i Donbasu w 2014 r.

Jednak po inwazji rosyjskiej kraj złożył wniosek o przyłączenie do obu obozów.

NATO zostało utworzone w 1949 roku przez 12 krajów, w tym Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę i Francję.

Po upadku Związku Radzieckiego w 1991 r. dołączyło do niego kilka krajów Europy Wschodniej, w tym Węgry, Polska i Estonia.

Unia Europejska rozszerzyła się od lat 90. XX wieku, a w 2004 r. dołączyło do niej kilka krajów Europy Wschodniej.

W wywiadzie Farage oskarżył także konserwatystów o niezrealizowanie Brexitu.

Jako lider UKIP był kluczową postacią w kampanii na rzecz opuszczenia UE.

Chociaż kwestia ta zdominowała wybory powszechne w 2019 r., Boris Johnson prowadził kampanię pod hasłem „Dokonaj Brexitu” i nie zajmowało ono ważnego miejsca w obecnej kampanii.

Zapytany, czy podtrzymuje swoje wcześniejsze twierdzenie, że Brexit był porażką, Farage odpowiedział: „Nie, to nie jest porażka, ale nie udało nam się tego osiągnąć.

„To nie może być porażka. Wyszliśmy z UE. Mamy samorząd”.

Dodał jednak: „Brexit zawiódł tych, którzy za nim głosowali, wierząc, że ograniczy imigrację”.

Migracja netto – różnica między liczbą osób przybywających do Wielkiej Brytanii a liczbą ją opuszczającą – gwałtownie wzrosła od czasu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię w 2021 r.

Jest on prowadzony przez obywateli spoza UE przybywających do Wielkiej Brytanii.

Saldo migracji osiągnęło rekordowy poziom w 2022 r., po czym w roku kolejnym nieznacznie spadło.

Naciskany, czy obwinia innych, Farage powiedział: „Gdyby mi powierzyć władzę, sytuacja byłaby zupełnie inna. Oczywiście, że tego nie zrobili.

„Konserwatyści nigdy nie wierzyli w brexit… uznali go za szansę polityczną i nie udało im się jej zrealizować”.

Farage spotkał się także z pytaniami dotyczącymi jego stanowiska w sprawie zmian klimatycznych i tego, czy wierzy, że nie jest to w rzeczywistości „kryzys”.

„Myślę, że od końca lat 80. narosło wokół tej sprawy trochę szumu i prawdopodobnie został on błędnie poprowadzony” – powiedział.

„Zawsze mówimy raczej o strachu niż o rozwiązaniach”.

Dodał: „Więcej czasu spędzamy na myśleniu o problemie, niż na praktycznym i logicznym myśleniu o tym, co możemy zrobić”.

Farage nazwał politykę zerowej wartości netto Partii Pracy i Tory’ego „głupią”, twierdząc, że mogliby zaoszczędzić 30 miliardów funtów rocznie, porzucając swoje zobowiązania klimatyczne.

Partia obwinia agencję wynajętą ​​do sprawdzania przeszłości potencjalnych kandydatów, twierdząc, że nie przeprowadziła kontroli przed zarządzeniem wyborów.

Zapytany, dlaczego niektórzy o radykalnych poglądach zjednoczyli się po jego sprawie, Farage odpowiedział: „Nie mam ich tam”.

Mimo że założył partię i był jej honorowym prezesem, upierał się: „Od ponad trzech lat nie angażuję się w codzienne funkcjonowanie partii.

„Ci kandydaci zostali wystawieni, zanim powiedziałem, że zamierzam odgrywać aktywną rolę w partii”.

Farage przejął stanowisko lidera reform od Richarda Dice’a już w drugim pełnym tygodniu kampanii wyborczej.

BBC przeprowadza wywiady z kluczowymi przywódcami partii przed wyborami w wywiadzie dla The Panorama z Nickiem Robinsonem. Wywiad z Nigelem Farage’em został wyemitowany w piątek o 19:00 w BBC One W BBC iPlayerze.

Pełną listę kandydatów startujących w okręgu Clacton można znaleźć tutaj Tutaj.

READ  Administracja Bidena nałożyła sankcje na ponad 500 celów wobec Rosji w związku ze śmiercią Nawalnego i toczącą się wojną na Ukrainie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *