Canelo Alvarez kończy trylogię z Giennadijem Gołowkinem jednogłośną decyzją zwycięstwa

LAS VEGAS – Po ostatniej godzinie i 36 rundach Canelo Alvarez i Giennadij Golovkin długo się przytulili, kończąc feud, który nabrał osobistego charakteru w ciągu pięciu lat, odkąd po raz pierwszy spotkali się na ringu.

W kolejnej zaciętej walce, Alvarez obronił swoje niekwestionowane mistrzostwo wagi super średniej dzięki jednogłośnej decyzji przeciwko swojemu wieloletniemu rywalowi w sobotnim konkursie trójstronnym na T-Mobile Arena przed wrzaskiem kibiców Alvareza w weekend meksykańskiego Dnia Niepodległości.

Dwóch sędziów miało to 115-113 dla Alvareza, a trzeci 116-112.

Alvarez (58-2-2, 39 KOs) rzucił Golovkinowi swoją pracą dźgnięcia i rzadko rzucał potężną prawą ręką, gwiazdą, która go wystartowała i legendarną walką o mistrzostwo wagi średniej. Wreszcie Golovkin znalazł się na dobrej drodze i wygrał cztery z pięciu ostatnich rund na dwóch kartach wyników, ale było za mało, za późno.

Kiedy się przytulali, Alvarez powiedział Golovkinowi: „Dziękuję bardzo, stary. Dziękuję za wszystko. Dajemy fanom trzy dobre walki”.

Kiedy Alvarez obiecał zakończyć karierę Golovkina zwycięstwem nokautowym, wiwaty były wyraźnym kontrastem do przygotowań przed premierą. Nazwał też Golovkina (42-2-1, 37 KO) hipokrytą, który udaje dobrego faceta.

Teraz, gdy opadł kurz i mecz się skończył, zawodnicy idą własnymi drogami.

Alvarez, który posiada wszystkie cztery pasy ważące 168 funtów, może w przyszłym roku kontynuować rewanż z Dimitrim Bivolem, mimo że Bivol zdecydował o nim od maja. Jednak uraz lewego nadgarstka może wymagać operacji.

Lekarz zespołu powiedział, że Alvarez miał rozdarcie chrząstki w nadgarstku. Alvarez powiedział, że czeka, aby zobaczyć, czy potrzebuje operacji, która według lekarza będzie wymagać od sześciu do 12 tygodni rehabilitacji.

– Nie mogę utrzymać lustra – powiedział 32-letni Alvarez. – Szkoda. Ale jestem wojownikiem.

READ  Demokraci dążą do tego, aby Karolina Południowa, a nie Iowa, stała się stanem pierwszego głosowania

Czołowa gwiazda boksu, Alvarez, powiedział ESPN, że jego ramię „boli od walki z Caleb Millem”, w listopadowym zwycięstwie TKO nad meksykańskim bokserem przed jego przegraną z Pivolem.

„Przeszedłem przez kilka trudnych rzeczy w moim życiu i jedyne, co możesz zrobić, to próbować i iść naprzód” – powiedział Alvarez. „Przeżyłem ciężkie chwile z moimi porażkami i pokazałem, że porażki są duże. To pomaga wrócić i okazać pokorę”.

To właśnie pokazał Alvarez swoim drugim zwycięstwem nad Golovkinem, trzecim spotkaniem, na które Golovkin i fani boksu czekali cztery lata. Rewanż we wrześniu 2018 roku wygrał Alvarez decyzją większości. Pierwsza walka, która odbyła się we wrześniu 2017 roku, była kontrowersyjnym remisem, który wygrał Golovkin.

Oba te pojedynki były rozgrywane przy wadze 160 funtów, gdzie Golovkin jest zjednoczonym mistrzem.

„Pamiętaj, że mam [two] pasy na 160. Wracam i nadal jestem mistrzem” – powiedział Golovkin, który zadebiutował przy wadze 168 funtów.

Odkąd zdobył srebro olimpijskie w 2004 roku, Golovkin brał udział w walkach o tytuł przy wadze 160 funtów.

„Wszyscy wiedzą, że to najwyższa klasa. To najlepszy zawodnik w boksie. Każdy wie, kim jest Canelo. To wielka walka. Spójrz na jego twarz, spójrz na moją twarz. sesja treningowa.Bardzo dobrej jakości walka.”- powiedział.

„Ta walka jest bardziej taktyczna. Dziś Canelo jest lepszy. Gratulacje dla Canelo”.

Rzeczywiście, ta walka była daleka od pamiętnych pierwszych dwóch wejść z ich długiej rywalizacji, z wyjątkiem ostatnich czterech rund, w których akcja nabrała tempa.

READ  Bryce Young wychodzi wiwatować, gdy Alabama mija Kansas State 45-20 w Sugar Bowl

Golovkin, 40-letni mieszkaniec Kazachstanu, który walczy z Los Angeles, rozwinął wszystkie trzy karty i przyspieszył. Zaczął strzelać prawą ręką, co uczyniło z niego przyszły Hall of Famer i trafił na kilka dudniących strzałów w 9. rundzie po tym, jak wbił Alvareza w róg.

Dziesiąta runda była bardziej podobna z serią ostrych prawych podbródków po wewnętrznej stronie, wywołanych doskonałym ciosem Golovkina. Po 11. rundzie przypadkowe uderzenie głową otworzyło prawe oko Alvareza, a Golovkin zakończył z mocą w 12. rundzie.

„Druga połowa, nie byłam zła”, powiedział Golovkin. „Ta walka jest bardzo sprytna – taktyczna jak szachy”.

Walka nie była dobra w pierwszych siedmiu rundach. Golovkin wymierzył cios, ale nigdy nie podążył prawą ręką. W międzyczasie Alvarez kontrolował akcję i przygwoździł Golovkina z dużą presją.

Alvarez walnął ciało Golovkina tępymi prawymi rękami w wątrobę, a następnie lewym hakiem w twarz. Pod koniec trzeciej rundy twarz Golovkina była już spuchnięta, a na czole pojawiła się duża pręga.

Alvarez kontynuował atakowanie środkowej części Golovkina prawą ręką.

Jednak Golovkin nie był w niebezpieczeństwie. W końcu ma jeden z najlepszych policzków w boksie i wydaje się, że czas go nie rujnuje.

Ale z biegiem czasu, przez długi czas, istniała kiedyś zacięta konkurencja. Alvarez, numer ESPN. Bokser o wadze 5 funtów za funt będzie starał się odzyskać pierwsze miejsce, które posiadał, zanim poniesie stratę z Bivolem po zasłużonym odpoczynku.

Golovkin zbliża się do końca, ale upiera się, że musi kontynuować karierę. Po jego późnym starciu z Alvarezem w sobotę, będzie większe zainteresowanie jego przyszłymi walkami, niezależnie od tego, czy będzie walczył z wagą 160 funtów, czy 168 funtów.

Cokolwiek stało się z każdym mężczyzną, ich wspólny czas na ringu dobiegł końca, a wraz z nim jedna z największych i najbardziej opłacalnych rywalizacji w historii boksu.

READ  NFT podbijają po oskarżeniu Trumpa, wolumen handlu w I kwartale na poziomie 4,7 mld USD i więcej

„Jestem podekscytowany dzieleniem się z nim pierścionkiem” – powiedział Alvarez. „Zapewniliśmy fanom trzy dobre walki. Cieszę się, że mogę być w tego typu walkach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *