Canva przedstawia szereg nowych funkcji, w tym kilka narzędzi opartych na sztucznej inteligencji

Kredyty obrazkowe: Mateusz Słudkowski/Supa Images/Getty Images

Płótno Wprowadza szereg nowych funkcji, w tym zestaw narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i nowe centrum marki. Firma zaprezentowała nowe funkcje i narzędzia podczas dzisiejszego wirtualnego wydarzenia Canva Create.

Firma uruchamia Asystenta, który pozwala użytkownikom wyszukiwać elementy projektu i zapewnia szybki dostęp do funkcji. Narzędzie może również przedstawiać zalecenia projektowe dotyczące grafiki i stylów, które pasują do istniejącego projektu. Asystent zapewnia szybki dostęp do narzędzi do projektowania opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Magic Write, oparty na sztucznej inteligencji asystent pisania tekstu platformy, który został wprowadzony na rynek w grudniu.

Kredyty obrazkowe: Płótno

Od dziś funkcja Magic Write będzie dostępna we wszystkich typach projektów Canva, od prezentacji po grafikę w mediach społecznościowych, ulotki i nie tylko. Przed tym rozszerzeniem funkcja Magic Write była dostępna tylko w Dokumentach Canva. Możesz używać Magic Write do pisania takich rzeczy, jak transkrypcje stron internetowych lub podsumowania prezentacji. Na przykład możesz poprosić Magic Write o sporządzenie listy pomysłów na strategię mediów społecznościowych dla wprowadzenia nowego produktu. Podczas sugerowania wersji narzędzie bierze pod uwagę typ projektu, nad którym pracujesz. Oprócz rozszerzonej dostępności, Canva ogłosiła, że ​​Magic Write jest teraz dostępny w 18 językach.

Canva uruchomiła również nowy sposób automatycznego tworzenia prezentacji. Edytor może utworzyć zestaw prezentacji z konspektem i treścią na każdym slajdzie. Jeśli chodzi o projektowanie, nowe narzędzie firmy „Magic Design” pozwala użytkownikom przesłać obraz, a następnie wybrać styl, aby uzyskać wybór niestandardowych szablonów, które można dostosować. Z drugiej strony nowa funkcja „Magic Edit” umożliwia dodawanie lub zastępowanie czegokolwiek na obrazie. Możesz wybrać miejsce, w którym chcesz coś dodać, a następnie opisać to w Magic Edit. Nowa funkcja „Magiczna gumka” pozwala usuwać niechciane szczegóły ze zdjęć, przesuwając po nich obszar.

Kredyty obrazkowe: Płótno

Canva uruchamia również Beat Sync, który automatycznie dopasowuje materiał wideo do wybranej ścieżki dźwiękowej, a także nową funkcję napisów, która automatycznie tłumaczy tekst w projektach na ponad 100 różnych języków.

READ  Wydanie Final Fantasy XVI na PC znajduje się w „końcowej fazie udoskonaleń”, należy spodziewać się wersji demonstracyjnej przed premierą

Oprócz nowych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, Canva oferuje wiele nowych funkcji, o które prosili użytkownicy. Najpierw firma uruchomiła oprogramowanie „Draw”, które umożliwia narysowanie prostego kształtu, takiego jak okrąg, a następnie przekształcenie go w gładkie koło. Nowa funkcja Layouts umożliwia użytkownikom dodawanie treści do strony i uzyskiwanie rekomendacji dotyczących pomysłów na układ do projektu, a Style dają użytkownikom możliwość przeglądania sugerowanych palet kolorów i czcionek. Nowe narzędzie Warstwy umożliwia wyświetlanie wszystkich elementów w jednym miejscu, w tym tekstu, kształtów, obrazów i wideo.

Kredyty obrazkowe: Płótno

Canva obsługuje teraz tekst alternatywny, co oznacza, że ​​możesz zapewnić dodatkowy kontekst swoim obrazom i elementom, aby opisać je osobom z wadami wzroku lub potrzebującym ułatwień dostępu. Kolejną mile widzianą nową aktualizacją jest dodanie 953 nowych czcionek, w tym Arial, Courier, Helvetica i Times New Roman.

Firma uruchomiła również Brand Hub, zestaw nowych narzędzi i funkcji zaprojektowanych, aby pomóc zespołom w utrzymaniu marki. Hub zawiera nowe narzędzie „Magic Replace”, które pozwala użytkownikom szybko aktualizować zasoby marki, takie jak logo, we wszystkich projektach na platformie. Ponadto centrum zawiera narzędzia ułatwiające tworzenie szablonów, folderów i wytycznych dotyczących marki. Administratorzy mogą również zatwierdzać przepływy pracy bezpośrednio w serwisie Canva, aby zapewnić sprawdzenie i zatwierdzenie projektu przed jego opublikowaniem.

Kredyty obrazkowe: Płótno

„Dziesięć lat temu uruchomiliśmy serwis Canva, kierując się wizją umożliwienia każdemu projektowania czegokolwiek, niezależnie od umiejętności i doświadczenia” — powiedziała w oświadczeniu Melanie Perkins, współzałożycielka i dyrektor generalna Canva. Dziś z radością kontynuujemy tę wizję, wprowadzając zupełnie nowy zestaw funkcji, które koncentrują się na umożliwieniu markom rozwijania ich twórczości. Wraz z postępem technologii zmieniamy proces projektowania, ułatwiając i przyspieszając co masz w głowie na stronie i wyślij to w świat. od kiedy „.

Wprowadzona na rynek w 2013 r. Canva promuje obecnie ponad 120 milionów użytkowników miesięcznie, co stanowi wzrost o ponad 35 mln użytkowników od czasu wprowadzenia Visual Worksuite firmy Canva we wrześniu 2022 r. Firma twierdzi, że za pomocą jej platformy utworzono ponad 15 miliardów projektów.

READ  „Wygasłe” gry cyfrowe PS Vita i PS3 są teraz niedostępneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *