Przedłużenie procesu przetargowego dla Manchesteru United za szejka Jassima bin Hamada Al Thaniego i Sir Jima Ratcliffe’a

Szejk Jassim bin Hamad Al Thani i Sir Jim Ratcliffe mają więcej czasu na złożenie ofert za Manchester United po tym, jak środowy termin został przedłużony w drugiej rundzie licytacji klubu.

Jedyni oferenci, którzy ogłosili zainteresowanie United, musieli złożyć oferty w drugiej rundzie przed środowym terminem do 21:00 w Wielkiej Brytanii (17:00 ET).

Wiele innych propozycji inwestycji wpłynęło przed terminem.

Amerykański fundusz hedgingowy Elliott Investment Management ogłosił zainteresowanie finansowaniem przejęcia. Złożyli ofertę ewentualnego finansowania rodzinie Glazerów, gdyby klub nie został sprzedany.

Uważa się, że wstępne oferty szejka Jassima i Sir Jima Ratcliffe’a nie przekroczyły 5 miliardów funtów (6,14 miliarda dolarów) za United w terminie pierwszej rundy 17 lutego.

Delegacja reprezentująca szejka Jassima odwiedziła Old Trafford w zeszły czwartek, gdy United otworzyło swoje drzwi potencjalnym nabywcom, aby zbadać wyższych urzędników z hierarchii klubu.

Emir Kataru, który jest synem byłego premiera i prezesa katarskiego banku QIB, podobno jest wieloletnim fanem Manchesteru United. Nie był obecny na rozmowach, ale w grupie byli Shehzad Shahbaz, szef Fundacji Sheikh Jassim Nine Foundation i Fadi Bakhos, jego starszy doradca osobisty.

Ratcliffe, właściciel i założyciel giganta petrochemicznego Ineos, osobiście uczestniczył w piątek i dołączył do niego jego najbardziej zaufani współpracownicy z Manchesteru, którzy mogli zajrzeć do murów klubu.

Sir David Brailsford, były brytyjski dyrektor ds. kolarstwa, który obecnie jest dyrektorem sportowym w INEOS, był jednym z tych, którzy dołączyli do Ratcliffe na Old Trafford, a następnie do bazy treningowej klubu Carrington.

Obie strony zostały zachęcone do składania drugich ofert za klub, ponieważ chcą przejąć od Glazerów, którzy potwierdzili, że są otwarci na sprzedaż United w listopadzie. Nie ma gwarancji, że Glazer zostanie sprzedany.

(Zdjęcie: Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *