Carl Icahn rozpoczyna walkę zastępczą z McDonaldem o dobrostan świń

Ale McDonald’s nie spełnił jeszcze swojej obietnicy. Firma poinformowała w niedzielę, że Icahn nominował dwie osoby do wyboru rady dyrektorów w wyraźnym początku bitwy pełnomocników z gigantem fast foodów, konfrontacyjnej próby zebrania głosów pełnomocników od akcjonariuszy w celu zastąpienia członków zarządu i zdobycia wystarczającej władzy w ramach Firma. do zmiany swojej polityki.

W ostatnich latach aktywni inwestorzy stosowali tę taktykę nie tylko w celu uzyskania wyższych zysków, ale także w celu dostosowania firm do ich pozycji moralnych lub politycznych. Grupa inwestorów z powodzeniem prowadziła fundusz hedgingowy o nazwie Engine Number 1 Zdobył trzecie miejsce w zarządzie ExxonMobil w czerwcu, prowadząc giganta naftowego do jego stanowiska w sprawie zmian klimatycznych.

Icahn mianował Leslie Samuelricha, prezesa Green Century Capital Management, która „wzmacnia swój wpływ jako wkład w ochronę naszej wody, powietrza i ziemi” oraz Maisie Ganzler, dyrektora ds. strategii i marki w Bon Appétit Management Company, która Opisać jako „usługa gastronomiczna dla zrównoważonej przyszłości”.

McDonald’s powiedział, że „określony przez Icahna nacisk przy nominacji dotyczy wąskiej kwestii zaangażowania firmy w wieprzowinę”, odnosząc się do straganów z jagnięciną. Kierownik wyższego szczebla w łańcuchu dostaw w McDonald’s Powiedział w 2012 roku, że pudełka „nie są zrównoważonym systemem produkcji na przyszłość” i że „istnieją alternatywy, które naszym zdaniem są lepsze dla dobrostanu nasion”.

W 2017 „Aktualizacja zdrowia i dobrostanu zwierząt” McDonald’s Powiedział Że do końca 2022 r. wieprzowinę w USA dostaniesz tylko od dostawców, którzy nie używają straganów do trzymania ciężarnych świń.

Ale McDonald’s powiedział w niedzielę, że obecnie spodziewa się, że do końca roku tylko 85 do 90 procent amerykańskiej wieprzowiny będzie pochodzić ze świń nie trzymanych w klatkach podczas ciąży, powołując się na „branżowe wyzwania dla rolników i producentów”, takie jak Korona wirus Wybuchy epidemii i chorób. McDonald’s powiedział, że jego zobowiązanie do używania wyłącznie amerykańskiej wieprzowiny uzyskanej od „świń trzymanych w grupach w czasie ciąży” jest oczekiwane do końca 2024 roku.

READ  Dave Clark, dyrektor ds. konsumentów w Amazon, rezygnuje

Icahn wyraził obawy dotyczące zakresu zobowiązania McDonald’s 2012, Mówi The Wall Street Journal donosi, że dostawcy firmy wyprowadzają świnie z kojców tylko po potwierdzeniu, że są w ciąży, w którym to momencie świnie mogą mieć więcej niż jedną czwartą w 16-tygodniowej ciąży. Icahn spodziewał się, że McDonald’s całkowicie porzuci swoje podręczne pudełka, powiedział.

Kiedy w poniedziałek pojawił się komentarz na temat obaw Icahna, rzecznik McDonald’s skierował The Post do oświadczenia firmy, w którym mówi, że Icahn „poprosił o nowe zobowiązania”, w tym wymaganie od dostawców McDonald’s w USA, aby przeszli na mięso „bez pudełek” Świnia McDonald’s powiedział że „obecna podaż wieprzowiny w Stanach Zjednoczonych uniemożliwiłaby tego rodzaju zobowiązanie” i że „byłaby szkodliwa dla wspólnego dążenia firmy do produktów wysokiej jakości po przystępnych cenach”.

Według Humane Society of the United States kojce ciążowe są „zbyt restrykcyjne, aby świnie mogły się obrócić”. Powiedziała w 2013 r., że świnie przeniesione na stajnie „cierpią z powodu wielu problemów z opieką, w tym wysokiego ryzyka infekcji dróg moczowych, słabych kości, przerośniętych kopyt” i innych problemów. Przenosić. To były pudełka ciążowe zakazany w co najmniej 10 stanach, w tym w Kalifornii, Kolorado i Florydzie, według Compassion in World Farming.

„Zwierzęta to jedna z rzeczy, którymi naprawdę się pasjonuję” – powiedział Icahn gazecie, dodając, że dowiedział się o pudełkach od dyrektora Humane Society, który gościł go na kolacji w jego domu na dachu w Nowym Jorku.

Icahn, który jest tematem nowego filmu dokumentalnego na HBO, jest wart ponad 23 miliardy dolarów, według Bloomberg Billionaires Index. Jego udział w McDonald’s jest niewielki: firma powiedziała, że ​​posiada około 200 akcji, chociaż powiedział gazecie, że posiada 100, co odpowiada około 25 000 $ w firmie wartej 187 miliardów dolarów.

READ  Jagody i papryka: sześć owoców i warzyw o największym ryzyku pestycydów | Insektycydy

W swoim oświadczeniu w niedzielę McDonald’s zapytał, dlaczego Icahn nie wykorzysta swojego większościowego pakietu akcji w Viskase do pakowania wieprzowiny i drobiu w celu nałożenia podobnych obowiązków na tę firmę. Przedstawiciele Icahna nie zareagowali od razu na prośbę o komentarz do wypowiedzi McDonald’s czy liczby udziałów w spółce, którą obecnie posiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *