Cel wyświetla ostrzeżenie przed recesją: kupujący kupują mniej ubrań i więcej niezbędnych rzeczy

Nowy Jork (CNN) kupujący wracają do celu, Magazyn domowy i inne duże sieci, które muszą stawić czoła presji ze strony rosnących cen i kosztów finansowania zewnętrznego.

Całkowita sprzedaż Target wzrosła o 0,5% w czwartym kwartale w stosunku do ubiegłego roku, podała firma w środę. Ale sprzedaż cyfrowa spadła, firma powiedziała kupującym Odmówiono zakupów uznaniowych w tym, co CEO Brian Cornell nazwał „bardzo trudnym środowiskiem” dla konsumentów.

cel (TGT) Sprzedaż w sklepach otwartych przez co najmniej rok wzrosła o 0,7%, a firma twierdzi, że klienci wydają więcej na żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Zyski spadły w I kwartale o 5,8 proc.

To najnowszy sprzedawca, który twierdzi, że kupujący wycofali się z takich artykułów, jak ubrania i artykuły gospodarstwa domowego, i przerzucili się na artykuły spożywcze i podstawowe produkty. Konsumenci o niskich i średnich dochodach są bardziej pod presją wyższych cen.

To szkodzi celowi, ponieważ sieć opiera się na zakupach impulsowych, a kupujący wypełniają swoje koszyki przedmiotami, które przyciągają ich wzrok podczas przeglądania sklepów, powiedział Neil Saunders, analityk handlu detalicznego w GlobalData.

„Beztroska wyprawa na zakupy została zastąpiona bardziej skoncentrowanymi zadaniami, ponieważ ludzie ustalają budżety i są mniej skłonni do odchodzenia od nich” – powiedział w notatce dla klientów.

Kradzieże rosną

Target ostrzegł również, że straty spowodowane kradzieżami w sklepach i zorganizowaną przestępczością detaliczną zmniejszą jego rentowność o ponad 500 milionów dolarów w tym roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Detaliści w niektórych regionach kraju twierdzą, że drobne kradzieże sklepowe, a także zorganizowane grupy, które kradną towary i odsprzedają je online, szkodzą ich działalności. Target i inne sieci mają zapieczętowane produkty, aby zniechęcić do kradzieży w sklepach.

Ale Target jest jedną z niewielu sieci, które oszacowały swoje straty, znane w handlu detalicznym jako „kurczenie się”. Zmniejszanie pochodzi również z kradzieży pracowników, niechcianych produktów i innych błędów.

READ  Pierwsza Republika podejmuje ostatnią próbę znalezienia ratunku

Spadek działalności detalicznej wyniósł 94,5 mld USD w 2021 r., czyli o 53% więcej niż w 2019 r., wynika z corocznego badania National Retail Federation obejmującego około 60 firm członkowskich.

Jednak wpływ kradzieży sklepowych na straty detaliczne może być w niektórych przypadkach wyolbrzymiony.

Walgreens powiedział, że odnotował wzrost strat podczas pandemii i powołał się na przestępczość zorganizowaną w handlu detalicznym, podejmując decyzję o zamknięciu pięciu sklepów w San Francisco w 2021 r. Ale ostatnio wycofał się.

„Prawdopodobnie dużo płakaliśmy w zeszłym roku”, powiedział dyrektor Walgreens w styczniu o zmniejszających się liczbach.

Akcje docelowe nieznacznie spadły podczas handlu przedsesyjnego w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *