Kevin McCarthy mówi, że Stany Zjednoczone nie spłacają zadłużenia o cal do przodu

  • Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział w wywiadzie dla CNBC, że nie sądzi, aby Stany Zjednoczone spłaciły swój dług, ponieważ trwają napięte negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia.
  • „Myślę, że na koniec dnia nie mamy zaległości w spłacie długów” – powiedział McCarthy w „Squawk Box” CNBC w środę rano.

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA Kevin McCarthy (R-CA) przemawia do przedstawicieli mediów po spotkaniu z prezydentem USA Joe Bidenem w Białym Domu 16 maja 2023 r. W Waszyngtonie.

Mandel Naga | AFP | Dobre zdjęcia

WASHINGTON – przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział CNBC, że nie sądzi, aby Stany Zjednoczone spłaciły swój dług, ponieważ trwają napięte negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia.

„Myślę, że na koniec dnia nie mamy zaległości w spłacie długów” – powiedział McCarthy w „Squawk Box” CNBC w środę rano.

McCarthy nie powiedział, że jest optymistą co do stanu negocjacji, ale powiedział, że zachęca go gotowość prezydenta Joe Bidena do negocjacji. Biden powiedział we wtorek, że odwoła swoją podróż do Azji, aby dalej angażować się w negocjacje dotyczące pułapu zadłużenia.

„Wcześniej nasze spotkania składały się z personelu i czterech liderów i nie było czasu na uzyskanie porozumienia, aby kontynuować tę drogę” – powiedział McCarthy. „Teraz [Biden has] W końcu zgodziliśmy się, że będziemy negocjować i mamy strukturę do negocjacji. Problem polega na tym, że ramy czasowe są zbyt krótkie”.

McCarthy i przywódca mniejszości domowej, Hakeem Jeffries, przyznali w osobnych wywiadach dla „Squawk Box” w środę rano, że negocjacje posuwają się naprzód, ale pozostali na swoich stanowiskach.

Jeffries wezwał Republikanów do połączenia wymagań dotyczących pracy z federalnymi świadczeniami żywnościowymi, ale pozostaje optymistą co do negocjacji.

„Wczorajsze spotkanie było bardzo pozytywne” – powiedział Jeffries. „Było cicho. Dyskusja była szczera i jestem przekonany, że w ciągu następnego tygodnia lub dwóch zostanie znaleziona wspólna płaszczyzna”.

READ  Zdjęcie z playoffów NFL 2023: Seahawks i Dolphins wkradają się, Packers wychodzą po dzikiej porażce w 18. tygodniu

W ustawie rolnej z 2018 r., przeciwko której głosowali republikanie, w tym McCarthy, Jeffries zauważył, że na końcu zaproponowano wymagania dotyczące pracy.

„W tym szczególnym czasie, w kontekście konfliktu dotyczącego limitu zadłużenia, całkowicie nierozsądne jest myślenie, że tego rodzaju tak zwane wymagania dotyczące pracy mogą zostać nałożone w ramach wysiłków mających na celu uniknięcie niewypłacalności. Naród amerykański” – powiedział.

Ta historia się rozwija. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *