CEO Tesli, Elon Musk, nie dołączy do zespołu Twittera

Dyrektor generalny Twittera, Barack Agarwal, zamieścił na Twitterze wiadomość w niedzielę wieczorem.

„Powołanie Elona do zarządu odbyło się oficjalnie 4/9, ale tego samego ranka Elon powiedział, że nie będzie już dłużej do zarządu”, powiedział Agarwal. Powiedział w tweecie. „Mam nadzieję, że to jest najlepsze. Zawsze będziemy cenić ich wkład w naszych partnerów, niezależnie od tego, czy są w naszym zarządzie, czy nie. Elon jest naszym największym partnerem i będziemy otwarci na jego wkład”.

Rzecznik Twittera potwierdził, że Musk zdecydował się nie dołączać do grupy Twittera i powołał się na oświadczenie Agarwala.

Musk niedawno ujawnił, że przejął 9% udziałów w Twitterze, co czyni go największym udziałowcem firmy. W ramach umowy o dołączenie do Musk Group, prezes Tesli zgodził się nie kupować więcej niż 14,9% akcji firmy, będąc w zarządzie.

Jego akcje wzrosły po ogłoszeniu pierwszego zakupu Tesli.

Po wiadomości o nominacji swojego zespołu Musk Tweeted „Nie może się doczekać współpracy z Barackiem i zespołem Twittera w celu wprowadzenia znaczących ulepszeń na Twitterze w nadchodzących miesiącach!”

Nie jest do końca jasne, jakie ulepszenia miał na myśli Musk. W ostatnich tygodniach Musk zasugerował, że wolność słowa na Twitterze nie powinna być dozwolona, ​​a jego algorytm powinien zostać udostępniony jako open source. W zeszłym tygodniu przeprowadził ankietę, aby zapytać swoich obserwujących „czy chcesz przycisk edycji”, co jest od dawna prośba o nową funkcję, jeśli nie jest oddzielona od wielu użytkowników Twittera.

Musk nie napisał na Twitterze o swojej decyzji. CNN zwróciło się do firmy Tesla (DSLA) Skomentować.

– Clare Duffy z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *