Nowa fala tropikalna siedzi na Atlantyku, ponieważ w pobliżu znajduje się burza tropikalna Beryl

Obecnie obserwuje się nowe zaburzenie tropikalne we wschodniej części Oceanu Atlantyckiego w następstwie Invest 95L, które przekształca się w depresję tropikalną lub burzę tropikalną Beryl.

Nowe zaburzenie znajduje się kilkaset mil na południowy zachód od Wysp Zielonego Przylądka i obecnie powoduje przelotne opady deszczu i burze. Jednak według Narodowego Centrum Huraganów (NHC) na początku przyszłego tygodnia możliwy jest powolny rozwój systemu, ponieważ generalnie przemieszcza się on na zachód przez środkowy i zachodni tropikalny Atlantyk. Obecnie szansa na wzrost w przyszłym tygodniu wynosi 20%.

Jednak to jej siostrzana burza na zachodzie przyciąga obecnie wiele uwagi w tropikach.

Komputerowe modele prognostyczne pokazują, że zaburzenie, nazwane przez NHC Invest 95L, może spowodować rozwój tropików, gdy zbliży się do Karaibów późną niedzielą lub poniedziałkiem. Investigate to konwencja nazewnictwa stosowana przez NHC do identyfikowania obszarów, które należy zbadać pod kątem możliwego rozwoju tropików w ciągu następnego tygodnia.

Centrum prognoz FOX stwierdziło jednak, że istnieje znaczna niepewność co do tego, dokąd system się uda po tym czasie i jak silny będzie.

NHC ma teraz możliwości rozwoju, aby zainwestować 95 litrów w górny zakres. Są szanse, że rozwinie się co najmniej jedna depresja tropikalna.

Jak oglądać Fox Weather

„(środa) kilka symulacji komputerowych wykazało, że w przyszłym tygodniu system przekształci się w huragan” – powiedział meteorolog FOX Brian Norcross. „(czwartek) różne modele komputerowe pokazują słaby system przemieszczający się głównie na zachód. Jeśli burza zakończy się na Karaibach, jest to konsensus, a nawet gdyby tak się stało, wzmocnienie systemu byłoby bardzo niezwykłe”.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Na razie, zwłaszcza na Karaibach, nie ma wiele do zrobienia, poza śledzeniem informacji, dodał Norcross.

Brian Norcross: Anomalny czerwcowy wzrost w tropikalnym Atlantyku wydaje się wysoki

Przed 2021 r. czerwcowa burza tropikalna na Atlantyku na wschód od Karaibów jest rzadkością. Jednak w ciągu ostatnich trzech lat zdarzyło się to trzy razy, a Bonnie w 2022 r. bardzo się starała, ale nie udało się, dopóki nie dotarła do zachodnich Karaibów.

Zainwestuj 94l

Inne zaburzenie zwane Invest 94L przemieszcza się przez Karaiby w kierunku Ameryki Środkowej i południowego Meksyku, niosąc możliwość wystąpienia ulewnych i niebezpiecznych opadów.

Jak powstają huragany?

NHC daje małe prawdopodobieństwo powstania tego układu. Jeśli tak się stanie, może to nastąpić na dalekich zachodnich Karaibach lub w skrajnej południowej części Zatoki Meksykańskiej, jeśli system będzie nadal wędrował przez ląd, powiedział Norcross.

„Według obecnego harmonogramu zakłócenia dotkną Amerykę Środkową i przeniosą się do południowej części Zatoki Perskiej do końca tygodnia” – wyjaśnił. „System wysokiego ciśnienia w południowych Stanach Zjednoczonych powinien znajdować się daleko na południe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *