Chicago Blackhawks nie będą nosić koszulek Pride

Agencja prasowa2 minuty na przeczytanie

CHICAGO — Chicago Blackhawks nie będą nosić koszulek rozgrzewkowych z motywem Pride przed niedzielnym meczem Pride Night przeciwko Vancouver ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa związane z rosyjskim prawem, które rozszerza ograniczenia dotyczące działań postrzeganych jako promowanie praw LGBTQIA + w tym kraju.

Decyzja została podjęta przez organizację NHL po rozmowach z pracownikami ochrony wewnątrz i na zewnątrz franczyzy, według osoby zaznajomionej z sytuacją, która rozmawiała z The Associated Press w środę pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na delikatność tego ruchu.

Blackhawks nosili wcześniej ciepłe koszulki Pride i nosili specjalne koszulki, aby rozgrzać się podczas niektórych innych wieczorów tematycznych w tym sezonie. Według osoby, która rozmawiała z AP, trwały rozmowy na temat koszulek Pride z graczami, ale organizacja podjęła decyzję o zorganizowaniu Pride Nights bez koszulek w tym roku.

prezydent Rosji Władimir Putin Podpisałem ustawę W grudniu rozszerzyła ograniczenia dotyczące działań postrzeganych jako promowanie praw osób LGBT w kraju. Obrońca z Chicago Nikita Zajcew pochodzi z Moskwy, a inni zawodnicy mają rodziny w Rosji lub inne związki z tym krajem.

Decyzja Blackhawks zapadła po tym, jak obrońca San Jose Sharks James Reimer i obrońca Philadelphia Flyers Ivan Provorov odmówili udziału w rozgrzewce w koszulkach Pride. New York Rangers postanowili nie nosić koszulek Pride ani nie używać Pride Stick w ramach Pride Night w styczniu, mimo że plan ten został ogłoszony z wyprzedzeniem.

Podczas gdy w tym roku Chicago obejdzie się bez koszulek Pride, zespół zaplanował różne atrakcje w związku z niedzielnym meczem. DJ-e ​​LGBTQIA+ wystąpią przed meczem i podczas przerwy, a występ Chicago Gay Men’s Chorus jest zaplanowany. Planowane jest również zwrócenie uwagi na kilka firm w okolicy, które mają powiązania ze społecznością LGBTQIA+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *