Chiński gigant odnotowuje najwolniejszy wzrost przychodów w historii

  • Tencent odnotował najwolniejszy kwartalny wzrost przychodów w czwartym kwartale 2021 r.
  • Przychody osiągnęły 144,18 mld juanów (22,62 mld USD), co oznacza wzrost o 8% rok do roku.
  • Chiński gigant technologiczny wciąż odczuwa wpływ zaostrzenia przepisów przez Pekin na krajowy sektor technologiczny.

Bliźniacze wieżowce Tencent w Shenzhen Bay Start Up Plaza w dzielnicy biznesowej Nanshan.

Nikada | Obrazy Getty

Tencent W środę poinformował o najwolniejszym kwartalnym wzroście przychodów odnotowanym w czwartym kwartale 2021 r., ponieważ chiński gigant technologiczny nadal odczuwa wpływ zaostrzenia przepisów przez Pekin na krajowy sektor technologiczny.

Spółka odnotowała jednak wzrost zysków w IV kwartale.

Oto, jak Tencent radził sobie w czwartym kwartale w porównaniu z konsensusowymi szacunkami Refinitiv:

  • Przychody: 144,18 mld chińskich juanów (22,62 mld USD) w porównaniu z 147,6 mld juanów, co oznacza wzrost o 8% rok do roku. To najwolniejszy wzrost przychodów od czasu debiutu firmy w 2004 roku.
  • Zysk przypadający na akcjonariuszy spółki: 94,96 mld juanów w porównaniu z oczekiwanymi 30,7 mld juanów. Stanowi to 60% wzrost rok do roku.

W całym 2021 r. Tencent wygenerował przychody w wysokości 560,12 miliardów juanów, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu z rokiem 2020. Analitycy spodziewali się 566,3 miliardów juanów. Była to najwolniejsza roczna stopa wzrostu przychodów w historii.

Tencent, który stracił na wartości rynkowej około 470 miliardów dolarów od szczytu na początku 2021 r., napotkał szereg trudności związanych z represjami Chin w obszarach od gier po edukację.

„2021 był trudnym rokiem, ponieważ przyjęliśmy zmiany i wdrożyliśmy pewne działania, które poprawiły długoterminową stabilność firmy, ale wpłynęły na spowolnienie wzrostu naszych przychodów” – powiedział Tencent w oświadczeniu.

Gry online to największy czynnik napędzający przychody Tencent, ale sektor ten zmaga się z trudnościami.

organizatorzy zeszłoroczni odciąć czas Dzieci poniżej 18 roku życia mogą grać w gry online. Tymczasem władze nie zatwierdziły wydania żadnych gier od lipca zeszłego roku. W Chinach gry wymagają zatwierdzenia przez organy regulacyjne, aby mogły zostać wydane i zarabiać.

READ  Blue Origin ogłasza zastąpienie Pete'a Davidsona w nadchodzącej misji turystyki kosmicznej

Tencent powiedział, że spodziewa się „wchłonąć wpływ” przepisów na osoby poniżej 18 roku życia w drugiej połowie 2022 roku.

Firma powiedziała również, że odniesie korzyści z większej liczby nowych gier, gdy rząd zatwierdzi wydanie większej liczby gier.

Krajowe przychody z gier wzrosły o 1% do 29,6 miliarda juanów, napędzane przez istniejące gry Tencent, takie jak Honor of Kings. To wolniej niż 5% wzrost w trzecim kwartale.

Ponieważ chiński krajowy rynek gier stoi przed wyzwaniami, Tencent coraz bardziej koncentruje się na swoich rynkach zagranicznych. Przychody z międzynarodowych gier hazardowych w grudniu wyniosły 13,2 miliarda juanów, co oznacza wzrost o 34% rok do roku. Był to szybszy wzrost niż w poprzednim kwartale.

„Będziemy nadal wypuszczać nowe tytuły, które, jak się spodziewamy, przyczynią się do dodatkowego wzrostu, szczególnie w 2023 r. i później” – powiedział Tencent.

W zeszłym roku Pekin też Podjęto surowe działania przeciwko firmom zajmującym się edukacją szkolną. Może to wpłynąć na działalność reklamową Tencent, ponieważ firmy edukacyjne będą kupować reklamy od Tencent. oraz szersze zagadnienia makroekonomiczne, takie jak: wolne wydatki konsumentów W Chinach może to również wpłynąć na działalność reklamową firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *