Co najmniej jedna osoba zginęła w następstwie huraganu Nowy Orlean, który spowodował poważne szkody w arabskich dzielnicach i spowodował przerwy w dostawie prądu.

Według Johna Lane’a, rzecznika prezydenta parafii św.

Inni mieszkańcy byli hospitalizowani z obrażeniami zagrażającymi życiu, Lane powiedział The Washington Post wczesnym rankiem w środę.

Powiedział, że najbardziej dotkniętym obszarem jest arabskie sąsiedztwo między dolnym dziewiątym okręgiem a Salmate. Przez huragan.

„Nastąpiła poważna katastrofa” – powiedział Lane. „Mamy domy całkowicie zrównane z ziemią. Mamy usunięte domy [their] Fundamenty i poważne uszkodzenia konstrukcji ”.

McInnis powiedział kiedyś Konferencja prasowa We wtorek widział, jak ratownicy ratują małą dziewczynkę, która została uwięziona w systemie wentylacyjnym jej domu. McKinney powiedział, że rodzina dziewczynki szukała jej, zanim uratowali ją strażacy. Poprosił wszystkich mieszkańców o skontaktowanie się z jego biurem przed uratowaniem sąsiada.

Lane powiedział, że od tamtej pory nigdy nie widział takiego zniszczenia huragan KatrinaNie 29 sierpnia 2005 r. w południowo-wschodniej Luizjanie miało miejsce osuwisko.

Jak powiedział The Post, duże obszary Nowego Orleanu zostały zniszczone przez huragan Katrina, ale wtorkowy wieczór okazał się „bardziej zlokalizowany – dwa różne rodzaje katastrof, co jest znaczące”.

Populacja liczy około 50 tysięcy. Już w środę członkowie społeczności i ratownicy przeszli przez labirynt przewodów elektrycznych blokujących ulice, aby dotrzeć do mieszkańców.

„Chcieliśmy wyjść rano i ocenić szkody” – powiedział Lane The Post.

Straż Pożarna Nowego Orleanu reaguje na doniesienia o urazach i kontuzjach Kanał pogodowy. Urząd Marszałkowski Stanowej Straży Pożarnej w Luizjanie poinformował, że wysłano ekipy poszukiwawcze i ratownicze, a respondenci w języku arabskim byli na miejscu.

Huragan uderzył w rejon Nowego Orleanu 22 marca po długiej nocy znaczącego i niszczycielskiego huraganu w Teksasie. (Reuters)

We wtorek wieczorem kilku mieszkańców wędrowało na wschód od Nowego Orleanu, aby po raz pierwszy zobaczyć zniszczenia na ulicach tego przedmieścia. Niektórzy piżamy sportowe, a inni chwytali latarki, aby uniknąć upadku przewodów podczas burzy.

Paru wytoczyło spakowane walizki z ponurego otoczenia i nie było niczym niezwykłym, że w tej części wybrzeża Zatoki Perskiej pojawiał się generator, ponieważ osobni ludzie wciągali go z powrotem do środka. Byli na czele przygotowań do huraganu dla tych, których było na to stać, a wielu arabskich mieszkańców wykonało swoją pracę zaledwie kilka godzin po uderzeniu huraganu.

READ  Gracze w terminie do 2022 roku mogą zostać podpisany

Ale w niektórych obszarach uszkodzenia były zbyt poważne, aby uwierzyć w to włamanie.

W okolicach St. Claude Heights przewrócony autobus szkolny – z rozbitą przednią szybą i podartą maską – blokował drogę przed arabską szkołą podstawową.

Jessica Godz, 40-letnia sąsiadka, przeprosiła za zamieszanie w jej domu. Ciemny dom był zaśmiecony ubraniami, zabawkami i rzeczami osobistymi, a podłogi pokrywała woda.

Przed huraganem Godz rozmawiała w salonie z dziećmi, kiedy nagle jej mąż obudził wszystkich i kazał szukać schronienia w głównej sypialni.

Rodzina ukryła się w swojej dużej szafie. Kilka sekund później uderzył huragan.

„Kiedy zamknąłem drzwi, ciśnienie powietrza je zamknęło” – powiedział Godz The Post. „Wtedy poczułem zimne powietrze.”

Podmuch wiatru nadleciał z góry i podniósł dach rodzinnego domu Twisterów.

„Wszystko było na nas” – powiedział Godz. Powiedział, że huragan minął szybko, a ona i jej 9- i 11-letnie dzieci uciekły bez szwanku.

„Mój syn bardzo martwił się o swojego żółwia” – powiedział Godz. „Ale żółw był dobry, chomik był dobry, pies był dobry, kot był dobry”.

Ale dom rodzinny – najpierw wybudowany przez babcię Godza, a następnie odbudowany przez Katz i jej męża Jeana Godza po Katrinie – nie jest do końca właściwy.

Napór huraganu wysadził wszystkie okna, a sypialnia, w której rodzina szukała schronienia na tyłach domu, była otwarta na nocnym niebie.

Nagrania z mediów społecznościowych ujawniły ogromny, potężny huragan na nocnym niebie. Wyglądało na to, że jest to twister z wieloma wierzchołkami, z co najmniej jednym dodatkowym lejkiem Pojawia się pierwotny stożek w kształcie klina.

W środę około 2200 osób w parafii św. Bernarda było pozbawionych prądu, a 2700 straciło prąd w kościołach Jeffersona i Orleanu. PowerOutageUS.com.

Gubernator John Bell Edwards (D) powiedział, że urzędnicy stanowi i lokalni oceniają szkody. „Moje modlitwy są z wami dziś wieczorem w południowo-wschodniej Luizjanie” – powiedział w oświadczeniu Ćwierkać. „Proszę, bądź ostrożny.”

READ  Akcje amerykańskie i światowe gwałtownie spadły, a ceny ropy wzrosły, gdy Putin wezwał wojska na Ukrainę

W oświadczeniu wydanym we wtorek wieczorem burmistrz Nowego Orleanu, Latoya Cantrell (D), powiedział, że nie było żadnych doniesień o śmierci lub znacznych zniszczeniach parafii w Orleanie. Condrell powiedział, że był w kontakcie z prezydentem parafii św. Bernarda Guyem McKinnisem.

„Nasi partnerzy w Entergy pracują nad przywróceniem zasilania 8000 klientów, których to dotyczy”, powiedział Cantrell. „Mieszkańcy powinni unikać wszelkich podróży, które nie są niezbędne i zapewnić ekspertom możliwość poradzenia sobie z sytuacją”.

Na podwórku mąż Godza, 40-letni Jean Godz, użył latarki do obliczenia stanu ich majątku.

Rodzinny staw był teraz płaski, a jego woda moczyła trawę, która odpoczywała kilka godzin wcześniej. Szopa była rozrzucona po łące, a dwóch pływających łodzi, które zatrzymała tam rodzina, nigdzie nie było.

Jednak Jean postanowił nie martwić się o uszkodzenia.

„To tajska natura” – powiedział. „Nie możesz tego zatrzymać. To nie pierwszy raz i prawdopodobnie nie ostatni. To jest życie. ”

Jak powstał huragan, jego droga

National Weather Service wydała ostrzeżenie przed huraganem dla południowo-zachodniego Nowego Orleanu o godzinie 19:00. Około 19:20 pętla zacieśniła się wokół Destrohan Avenue w Woodmore, na przedmieściach południowego Nowego Orleanu. Ostrzeżenie przed huraganem zostało przedłużone do Nowego Orleanu o 19:18.

Radar dopplerowski, nagły wzrost widma lub wyjścia radaru, pokazuje, jak mylący jest zakres ruchu / prędkości wiatru w pikselach. Wartości, które nagle spadły na Woodmarine wskazują na turbulencje związane z potencjalnym huraganem.

O 19:22 nad obszarem Redwood Drive w Timberlane przeleciał huragan.

Rondo dotarło następnie do Gretnej o 19:24, z podpisem „Donut Hole” ustawionym na radarze na pasie handlowym autostrady 90. Huragan został opisany jako „poważny” i został potwierdzony przez pracownika National Weather Service o 19:25, w tym czasie jego wideo było transmitowane na żywo w stacjach telewizyjnych na całym obszarze Nowego Orleanu.

Dane radarowe wskazują, że huragan przeszedł bezpośrednio nad obszarem Derridown o 19:26, uszkadzając obszary wokół wieczoru handlowego Oak Center. Wiele pododdziałów na tym obszarze znajdowało się bezpośrednio w trakcie niszczycielskiego huraganu.

READ  Przecieki, plotki i wszystko, co do tej pory wiemy

O 19:28 huragan uderzył na zachód od Shirley Drive w pobliżu Berman Memorial Park i Harriet Dupman Charter School. Mieszkania Delcado Community College i Gilmore Park zostały albo bezpośrednio dotknięte przez huragan, albo znajdowały się w pobliżu.

Film, który był transmitowany na żywo przez stacje telewizyjne, przedstawiał poziome pętle wychodzące z wiru podobnego do wiru – ekstremalny ruch w pionie i wiatr zbliżający się do prędkości 130 mil na godzinę.

Po przekroczeniu rzeki Missisipi huragan obijał Półwysep Arabski o 19:29. Wygląda na to, że wjechał do Dolnego Dziewiątego Oddziału w pobliżu Krytego Centrum Strzeleckiego St. Bernard lub na zachód od torów kolejowych w pobliżu Amerykańskiej Rafinerii Cukru.

Wiele dzielnic zostało poważnie uszkodzonych, a niektóre domy zostały zniszczone. O 19:32 w pobliżu West Jackson Drive na radarze pojawił się „krater”, a następnie huragan skierował się na wschód Nowego Orleanu i osłabł, zbliżając się do autostrady międzystanowej 10. Nie jest jasne, czy przejechał przez autostradę o 19:45.

Rodzicielskie burze z piorunami uformowały się w momencie przepychania się przez zimny obszar frontowy. Ogłaszano ryzyko silnego huraganu, ale skupiono się na północy. Jednak ta burza miała coś, czego inni nie mieli: samotność. Była to samotna, wyjątkowa superkomórka, która pozwoliła jej wykorzystać pełny uskok wiatru bez konkurowania z sąsiadami. Niestety oznacza to, że burza osiąga swoją pełną niszczycielską moc.

Wczesne filmy w mediach społecznościowych, z możliwością huraganu EF3 lub wyższego, wskazują na uszkodzenia przynajmniej w zasięgu EF2. National Weather Service, L.A., w Slide powiedział, że wysyła personel w celu zbadania szkód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *