Indeks przemysłowy Dow spada, ceny ropy rosną

Akcje w USA spadły, a ceny ropy wzrosły, ponieważ obawy o wysokie ceny energii, niedobory dostaw i inflację ponownie wstrząsnęły inwestorami.

S&P 500 spadł w środę o 0,6%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average o 0,9%. Skoncentrowany na technologii Nasdaq Composite poruszał się pomiędzy niewielkimi zyskami i stratami, a ostatnio spadł o 0,2%. Główne indeksy giełdowe w USA wzrosły we wtorek, ponieważ inwestorzy ignorowanie lęków Inflacja wepchnie krajową gospodarkę w recesję.

Jednak część tego zaufania osłabła w środę po tym, jak ropa Brent, międzynarodowy benchmark, ponownie wzrosła. Kontrakty terminowe na ropę Brent były ostatnio sprzedawane po 120,85 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 4,7%. W handlu przed dzwonem otwarcia kontrakty terminowe na indeksy giełdowe w USA wahały się, a następnie spadały, przy czym straty pogłębiały się wraz ze wzrostem cen ropy.

Ceny ropy wzrosły po tym, jak Rosja poinformowała we wtorek, że eksportuje ropę rurociągiem biegnącym z Kazachstanu do Morza Czarnego może chwilowo spaść Przy około 1 milionie baryłek dziennie – co stanowi około 1% światowego zapotrzebowania na ropę – wskazuje na zniszczenie burzy. Rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że naprawa może potrwać do dwóch miesięcy.

„Sprawy pozostaną bardzo wrażliwe na bieżące wydarzenia na Ukrainie”, powiedziała Susanna Streeter, starszy analityk ds. inwestycji i rynków w Hargreaves Lansdown, zauważając, że gwałtowne ruchy cen energii będą nadal mocno obciążać indeksy. „Nadal istnieje realna presja na ceny ropy, co zwiększa obawy o inflację”.

Towary rosły na całym świecie w wielu kwestiach, które zagrażają szczelności łańcuchów dostaw. Ceny aluminium, niklu i stali poszybowały w górę w związku z obawami, od wojny na Ukrainie po blokady Covid-19 w Chinach. Tangshan, największe miasto hutnicze w Chinach, Powiedz mieszkańcom, aby zostali w domu Według Reutersa. Londyński broker towarowy SP Angel poinformował w środowej notatce, że miasto odpowiada za 58% produkcji chińskiego sektora stalowego.

READ  Norwegia aresztuje aktywistów blokujących rosyjski tankowiec

„Inflacja nadal to 800-funtowy goryl” – powiedział Doug Sandler, globalny szef strategii w Riverfront Investment Group. Powiedział, że istnieje obawa, że ​​wyższe ceny zmuszą Rezerwę Federalną do szybszego podnoszenia stóp procentowych, niż wcześniej oczekiwali inwestorzy.

Sandler powiedział, że jego firma zaczęła łączyć swoje akcje w pary na początku tego roku z powodu obaw o bardziej ryzykowne i bardziej niepewne otoczenie w Stanach Zjednoczonych i gospodarce światowej. Powiedział, że ma nadzieję, że problemy z łańcuchem dostaw, które podniosły ceny na wszystko, od kukurydzy po miedź, rozwiążą się w nadchodzących miesiącach, zmniejszając potrzebę znacznie wyższych stawek funduszy federalnych.

Gwałtowny wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych uległ spowolnieniu. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadła do 2,357% w ostatnich obrotach z 2,375% dzień wcześniej. Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły w tym tygodniu po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że bank centralny jest gotowy Podnoś stopy procentowe w krokach co pół punktu procentowego Jeśli to konieczne, aby okiełznać inflację. Rentowności rosną, gdy ceny obligacji spadają.

Giełda w Rosji Zestaw do częściowego ponownego otwarcia w czwartek, prawie miesiąc po zamknięciu handlu po inwazji tego kraju na Ukrainę. Inwestorzy i analitycy przewidują, że ponowne otwarcie może popchnąć rosyjskie akcje do spadku.

W ostatnich dniach wydawało się, że światowe rynki przekroczyły ten moment, mimo obaw o to rosnąca inflacja Wojna na Ukrainie. Indeks S&P 500 wzrósł powyżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej we wtorek po spadku poniżej niej 17 lutego. Benchmark wzrósł o 1% lub więcej w ciągu pięciu z ostatnich sześciu sesji, podnosząc go o 8,1% w tym okresie i usuwając wszystko. O stratach, jakie nastąpiły od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.

Podobne ruchy zanotowały główne indeksy w Europie i Azji.

Ostatni marsz nadszedł nawet wtedy, gdy Rosja rozpoczęła ataki na Ukrainę Intensyfikacjakraje zachodnie Kary nadal się nawarstwiają Presja cenowa nie słabnie. W środę nowe dane o inflacji pokazały, że Ceny konsumenckie w Wielkiej Brytanii Wzrósł o 6,2% w lutym w porównaniu z rokiem poprzednim, w porównaniu z 5,5% w styczniu, co oznacza najwyższy wskaźnik od marca 1992 roku.

READ  Premier Mali Chogoel Maiga narzuca lekarzowi „przymusowy odpoczynek” | Aktualności

Fari Hamzei z Hamzei Analytics powiedział, że niedawne odbicie na akcjach było mniejsze, co sugeruje, że może to być tak zwany rajd na rynku bessy. Szuka kilku dni dużych spadków, w których 90% akcji NYSE spada, co wskazuje na możliwość zakupu.

Powiedział: „Nie widzieliśmy poddania”. „Potrzebujesz wolumenu, aby potwierdzić akcję cenową”.

Gwałtowny wzrost cen ropy mógłby doprowadzić do takiego spadku. Hamza spodziewa się, że cena ropy West Texas Intermediate, która w środę kosztowała około 114 dolarów za baryłkę, wzrośnie do 135-145 dolarów za baryłkę. Powiedział, że znaczna eskalacja konfliktu na Ukrainie może zepchnąć inwestorów z akcji.

Na rynkach europejskich, Stoxx Europe 600 stracił 1,1%, odwracając wcześniejsze wzrosty po silnym wzroście cen ropy. Giełda FTSE 100 w Londynie spadła o 0,1%. europejscy giganci naftowi

muszle

A

BP

Wszystkie z nich wzrosły o 3,3% lub więcej.

Skutki surowych sankcji gospodarczych wobec Rosji zaczynają być już odczuwalne na całym świecie. Greg Ebb z Wall Street Journal dołącza do innych ekspertów, aby wyjaśnić znaczenie tego, co wydarzyło się do tej pory i jak konflikt może zmienić globalną gospodarkę. Tytuł Zdjęcia: Alexander Hotz

W połowie nowojorskiego dnia giełdowego notowania energii również były wyższe.

zachodnia ropa naftowaA

ExxonMobil

A

szewron

Wszyscy zarabiają około 1% do 2%.

Rosnące ceny ropy mogą wywołać więcej Zainteresowanie konsumentów samochodami elektrycznymiAnalitycy powiedzieli. Akcje

Tesla

Wzrósł o około 3% w handlu wczesnym popołudniem. Akcje rosły w każdym z ostatnich siedmiu dni handlowych, co stanowi najdłuższą passę od sierpnia 2021 r., podnosząc w tym czasie producenta samochodów elektrycznych o ponad 30%.

W międzyczasie dzieli akcje Mimi –Który znacznie spadł w tym roku– Cieszyłem się życiem. Akcje

Jim Stop

Podskoczył o 11% po ujawnieniu tego przez prezesa firmy Ryana Cohena Jego firma kupiła 100 000 akcji akcji spółki we wtorek. Akcje

AMC Entertainment HoldingsA

Który ma tendencję do poruszania się w stosunku do GameStop, skoczył o 4,9%.

Akcje

Cegła suszona na słońcu

Spadł o 8,1%. Firma programistyczna poinformowała we wtorek o wyższych zarobkach i lepszym niż oczekiwano wzroście przychodów, ale poinformowała, że ​​spodziewa się uderzenia w roczne przychody z wojny na Ukrainie.

Traderzy pracowali we wtorek na parkiecie nowojorskiej giełdy.


Zdjęcie:

Brendan McDermid/Reuters

Na europejskich rynkach obligacji rentowność benchmarkowej niemieckiej 10-letniej obligacji oscylowała wokół 0,497% po przekroczeniu 0,5% w tym tygodniu. Ostatni raz, kiedy handlował wokół tego poziomu, miał miejsce jesienią 2018 roku.

W środę pojawiły się inne sygnały, że inwestorzy spoglądają na aktywa, które uważają za bezpieczniejsze. Indeks ICE US Dollar Index, który mierzy walutę w stosunku do innego koszyka, wzrósł w ostatnich transakcjach o 0,2%. Ceny złota wzrosły o 0,4%.

W Azji główne indeksy zamknęły się wyżej. Hang Seng z Hongkongu wzrósł o 1,2%, a Nikkei 225 z Japonii o 3%. China Shanghai Composite wzrosła o 0,3%.

—Georgi Kanchev przyczynił się do powstania tego artykułu.

Napisz do Caitlin McCabe na [email protected] i Scotta Pattersona na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *