Chińskie miasta podwoją się w walce z COVID, gdy epidemia się rozszerza

  • Chiny odnotowały trzeci dzień ponad 1000 nowych spraw krajowych
  • Kanton, Wuhan i Xining należą do miast zaostrzających środki COVID
  • Chiny wielokrotnie zobowiązywały się do utrzymania polityki zerowej tolerancji

PEKIN (Reuters) – Chińskie miasta, od Wuhan w środkowych Chinach po Xining na północnym zachodzie, podwoiły ograniczenia dotyczące COVID-19, blokując budynki i blokując dzielnice oraz rzucając miliony w niepokój, aby powstrzymać rozprzestrzeniającą się epidemię.

Chiny w czwartek zgłosiły trzeci dzień z rzędu ponad 1000 nowych przypadków wirusa COVID w całym kraju, co jest skromną liczbą w porównaniu z dziesiątkami tysięcy w dniu, w którym Szanghaj został całkowicie zablokowany na początku tego roku, ale wystarczająco dużo, aby nałożyć dalsze ograniczenia we wszystkich na terenie całego kraju.

Ciężar zachorowań na koronawirusa w Chinach pozostaje niewielki jak na światowe standardy, ale tegoroczne surowe i niszczycielskie środki powstrzymywania przeciwko wysoce zakaźnej odmianie wirusa Omicron zaważyły ​​na drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Kanton, czwarte co do wielkości miasto Chin pod względem wyników gospodarczych i stolicy prowincji Guangdong, w czwartek zamknął więcej ulic i dzielnic oraz zatrzymał ludzi w domach, ponieważ nowe obszary zostały uznane za obszary wysokiego ryzyka w epidemii COVID, która trwała do czwartego tygodnia.

„Wielu moich przyjaciół i kolegów zostało zamkniętych w domu” – powiedziała 28-letnia Lily Li, mieszkanka Kantonu.

„Sytuacja jest nadal niepewna. Wiele miejsc jest zamkniętych. Zajęcia zostały wstrzymane, a miejsca rozrywki również są zawieszone. Siłownia, do której często chodzę, również jest zamknięta”.

Według Nomury, do 24 października 28 miast wdrożyło różnego stopnia środki blokujące, przy czym około 207,7 milionów ludzi w regionach odpowiedzialnych za około 25,6 biliona juanów (3,55 biliona dolarów) produktu krajowego brutto Chin, według Nomury.

Odpowiada to prawie jednej czwartej produkcji gospodarczej Chin w 2021 roku.

READ  Ukraina rozpoczyna nowy atak na dowództwo rosyjskiej floty na Morzu Czarnym | Ukraina

Akcje na chińskim kontynencie spadły w czwartek, ponieważ wybuch epidemii i ponure dane dotyczące sektora przemysłowego dotkniętego koronawirusem pogorszyły nastroje.

Wuhan Wo

Wuhan, miejsce pierwszej na świecie epidemii wirusa COVID-19 pod koniec 2019 r., zgłosiło w tym tygodniu około 20 do 25 nowych infekcji dziennie, co skłoniło władze lokalne do nakazania ponad 800 000 osób w jednym miejscu pozostania w domu do niedzieli. .

„Nie wiem, co robić. Jeśli nadal możemy tak przetrwać, przypuszczam, że właśnie to zrobimy” – powiedział 38-letni mieszkaniec Wuhan o nazwisku Zhang.

„Kiedy widzimy te wiadomości o COVID, czujemy się teraz trochę otępiali. Czujemy się otępiali z tego wszystkiego.

Wuhan również przestał sprzedawać wieprzowinę w niektórych częściach miasta, według zdjęć i postów w mediach społecznościowych, po odkryciu jednego przypadku COVID-19, który według władz był powiązany z lokalnym łańcuchem dostaw wieprzowiny.

W Xining, stolicy prowincji Qinghai, posty w mediach społecznościowych mówiły o niedoborach żywności i gwałtownie rosnących cenach podstawowych towarów, gdy władze służby zdrowia w mieście liczącym 2,5 miliona ludzi ścigały się, aby powstrzymać ożywienie COVID po tygodniowym święcie Dnia Narodowego na początku października.

„Aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia, niektóre sklepy warzywne i owocowe zostały zamknięte i poddane kwarantannie” – powiedział w środę urzędnik rządowy Xining.

Inne duże miasta w Chinach, w tym Zhengzhou, Datong i Xi’an, wprowadziły w tym tygodniu nowe ograniczenia, aby ograniczyć lokalną epidemię.

W Pekinie park rozrywki Universal Resort został zamknięty w środę po tym, jak odwiedzający uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Chiny wielokrotnie przysięgały, że utrzymają zerową tolerancję na COVID-19 i wdrożą to, co według władz jest niezbędne do powstrzymania wirusa.

„Gdy masz gdzieś sprawę, a następnie nawiążesz bliski kontakt, powinieneś zostać poddany kwarantannie” – powiedział Wen Beihan, 26-letni mieszkaniec Pekinu, który wcześniej dwukrotnie był izolowany w miejscach kwarantanny.

READ  Z badania wynika, że ​​w tym roku Chiny doświadczą największego exodusu milionerów na świecie

„To denerwujące”.

(dolar = 7,2107 juana chińskiego)

Raport Ryana Wu. Dodatkowe sprawozdania Martina Quinna Pollarda i Chupinga Wanga w Pekinie i Josha Yi w Hongkongu; Montaż przez Edmunda Kellmanna, Lincoln Fest i Thomasa Janowskiego

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *