Chris Pratt i Katherine Schwarzenegger krytykowani jako „studenci McMansion”. Dlaczego ludzie są wściekli na parę za zburzenie domu w Los Angeles.

Ludzie są wściekli na Chrisa Pratta i Katherine Schwarzenegger. naprawdę zwariowany.

Para rządząca wywołała oburzenie społeczności zajmującej się ochroną architektury – która, jak się okazuje, jest dość duża – kiedy ujawniono, że zburzyli zabytkowy dom o wartości 12,5 miliona dolarów w Brentwood w Kalifornii. Dom w Los Angeles, znany jako Zimmerman House, został ukończony w 1950 roku i zaprojektowany przez architekta późnego modernizmu Craiga Elwooda. Wydaje się, że na jego miejscu Pratt i Schwarzenegger budują rezydencję w stylu rancza. Oto dlaczego interesuje się Internet i co mówi córka Elwooda.

Dom, zamówiony przez Martina i Evę Zimmermanów w 1949 roku, zajmuje powierzchnię 0,83 akra i ma pięć sypialni i trzy łazienki. Posiada bogatą w funkcje fasadę i parterową przestrzeń mieszkalną o powierzchni 2770 stóp kwadratowych. Kultowy dom z połowy stulecia był jednym z najwcześniejszych projektów Elwooda. Jak wskazuje Rob raportuje, który przekazał wiadomość o wyburzeniu Pratt & Schwarzenegger, uważa Elwooda za pioniera modernistycznego architekta. Jego twórczość jest rzadka.

Dom Zimmermana został sprzedany w 1968 r. i ponownie w 1975 r. W obu przypadkach nieruchomość pozostała nienaruszona. Został po cichu sprzedany z rynku w styczniu 2023 roku za ponad 12 milionów dolarów, a dom wkrótce został zburzony. Na początku tego miesiąca ujawniono, że nabywcami są Pratt i Schwarzenegger. Wykopaliska znajdują się po drugiej stronie ulicy od dwóch posiadłości należących do matki Schwarzeneggera, Marii Shriver.

Na jego miejscu para buduje dwupiętrową rezydencję. Powstały dom został zaprojektowany przez Kena Ungara, „być może jednego z najbardziej płodnych i odnoszących sukcesy projektantów dużych, nowoczesnych rezydencji w stylu ranczo w West Side” – czytamy w raporcie Robba.

Media społecznościowe wściekają się strażnicy Galaktyki Dużo gwiazdorować. Ale Schwarzenegger, który poślubił Pratta w 2019 roku, w dużej mierze trzymał się z dala od konfliktów. Tym razem internet Przyjdź po oba„To smutne, że ikony nowoczesności są niepotrzebnie niszczone przez niewrażliwych poszukiwaczy McMansion” – czytamy w poście na X.

READ  Jennifer Lopez i Ben Affleck mogli kupić ogromną nieruchomość w Beverly Hills

Inna osoba powiedziała: „Może jestem inna, ale ciężko byłoby mi spać spokojnie, gdybym wydała 12,5 miliona dolarów na ten dom, a potem go zburzyła”. książki. Można to poczuć w Internecie.

„Starsze domy ze wszystkich epok można zawsze unowocześnić i rozbudować, aby sprostać bieżącym potrzebom, przy jednoczesnym poszanowaniu oryginalnej architektury i projektu” – napisała Los Angeles Conservancy, organizacja non-profit, której misją jest ochrona miejsc historycznych. „To właśnie nieustannie realizujemy w Conservancy naciskaj.” NATURA: **WYNIKI, W KTÓRYCH WYGRASZ** Umożliwia Los Angeles rozwój i adaptację, jednocześnie zachowując swoje dziedzictwo.

Nic. Yahoo Entertainment skontaktowało się z przedstawicielami obu gwiazd, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Erin Elwood twierdzi, że nie jest „rozgoryczona” tą sytuacją; Powiedziała jednak „Los Angeles Times”, że poradziłaby sobie z całą tą sprawą inaczej.

READ  Donald Glover potwierdza, że ​​scenariusz „Wspólnoty” został ukończony

„Myślę, że naprawdę fajnie było go zatrzymać i zrobić coś… i dodać coś do tego w naprawdę interesujący i innowacyjny sposób” – powiedziała. „Ale wiesz, może to nie w ich stylu, to znaczy, oczywiście, że tak nie jest, jeśli budują farmę”.

Elwood dodał, że zniszczenie domu było „absolutnie brutalne” i zastanawiał się, czy „w trakcie jego przejmowania można było zrobić coś bardziej kreatywnego, co dałoby mu trochę honoru”. Żałowała, że ​​przed zniszczeniem w domu nie odbyło się przyjęcie pożegnalne (wycieczki, darowizny materiałów).

„Myślę, że tak właśnie reagują ludzie [the home] „To jak kapsuła czasu” – wyjaśniła. „Myślę, że to właśnie najbardziej boli ludzi – to, że nie ma wielu wspaniałych ludzi”.

Jednak Elwood nie uważała, że ​​Dom Zimmermanów był najlepszym dziełem jej ojca i nie złamała mu serca ta męka.

„Nie jestem zgorzkniała. „Rozumiem miłość rodziny i rozumiem chęć bycia blisko mojej matki lub teściowej” – powiedziała, gdy Pratt i Schwarzenegger kupowali dom, aby być blisko Shriver. Rozumiem, że jestem milionerem i chcę zbudować dokładnie to, czego chcę i zatrzymać moją rodzinę. Mam to wszystko. Niestety wiązało się to z rozerwaniem czegoś na kawałki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *