USPS przenosi operacje pocztowe Reno do Sacramento


Senator Jacky Rosen: „Postawmy sprawę jasno: ta walka się nie skończyła”.

Zaktualizowano o komentarz senatorów Rosena i Corteza Masto oraz gubernatora Lombardo.

Pomimo intensywnych nacisków ze strony delegacji Kongresu Nevady i lokalnych urzędników, poczta amerykańska ogłosiła we wtorek, że kontynuuje plany przeniesienia swojej działalności związanej z przetwarzaniem poczty z Reno do Sacramento.

Po zakończeniu przeniesienia list wysłany od jednego mieszkańca Reno do drugiego zostanie najpierw wysłany do Kalifornii.

„W ramach strategii inwestycyjnej o wartości 40 miliardów dolarów mającej na celu unowocześnienie i ulepszenie sieci przetwarzania pocztowego, transportu i dostaw, poczta amerykańska ogłosiła plan modernizacji operacji pocztowych w swoim Centrum przetwarzania i dystrybucji Reno w Reno w stanie Nevada” – podała USPS. W komunikacie prasowym.

Senator Jacky Rosen, demokrata z Nevady, powiedział, że jej zdaniem nie jest to jeszcze przesądzone porozumienie.

„Postawię sobie sprawę jasno: ta walka się nie skończyła” – oznajmiła w oświadczeniu. „Jako członek komisji właściwej dla usług pocztowych będę nadal walczyć z tą nierozsądną decyzją i badać wszystkie dostępne opcje” – dodała. aby zapobiec jego realizacji.

Placówka pocztowa przy Vassar Street w Reno zostanie przekształcona z centrum przetwarzania i dystrybucji w coś, co USPS nazywa lokalnym centrum przetwarzania.

Centrum przetwarzania i dystrybucji przetwarza pocztę przychodzącą z określonego obszaru geograficznego i sortuje ją w celu dystrybucji do miejsca docelowego. Lokalne centrum przetwarzania rozdziela pocztę do poszczególnych urzędów pocztowych.

Będzie to miało wpływ na całą pocztę wysyłaną w północnej Nevadzie i części obszaru Lake Tahoe.

USPS stwierdziło, że przeprowadzka Kalifornii jest uzasadniona z biznesowego punktu widzenia, ponieważ większość poczty z północnej Nevady jest kierowana poza obszar Reno i dlatego jest obsługiwana efektywniej w jej placówce w West Sacramento.

Podczas niedawnego przesłuchania w Kongresie powiedziano, że działania te rozpoczną się na dobre w styczniu, po wyborach powszechnych w 2024 r.

READ  Wyższe zyski Nvidii mogą przetestować marzenia o sztucznej inteligencji na amerykańskiej giełdzie

„Konsolidacja operacji zakładu umożliwi lokalizację Reno LPC w pobliżu centrum sortowania i dostaw” – czytamy w komunikacie prasowym. „Dzięki tym usługom poczta będzie mogła szybciej i bardziej niezawodnie dostarczać pocztę i paczki na większym obszarze geograficznym”.

Amerykańscy senatorzy Rosen i Katherine Cortez Masto, przedstawiciel USA Mark Amodei, gubernator Joe Lombardo, Komisja Hrabstwa Washoe i inne osoby błagały USPS, aby nie podejmowały tego kroku.

W zeszłym tygodniu Rosen przesłuchiwał generała poczty Louisa DeJoya w sprawie planów Reno, które mogą spowolnić usługi pocztowe dla 10% mieszkańców północnej Nevady.

„Jestem zła, że ​​oderwani od rzeczywistości biurokraci w Waszyngtonie myślą, że wiedzą, co jest najlepsze dla naszego stanu, i postanowili kontynuować ten błędny plan przeniesienia operacji przetwarzania poczty do Sacramento” – powiedziała we wtorek.

„Jak mieszkańcy stanu Nevadan od samego początku wyraźnie podkreślali, ta decyzja będzie miała wpływ na ciężko pracujące rodziny i małe firmy, których działalność zależy od terminowego dostarczania poczty”.

Cortez Masto również wypowiedział się przeciwko ogłoszeniu USPS.

„Decyzja USPS o przeniesieniu operacji przetwarzania poczty z Reno do Kalifornii w 2025 r. to błąd, który zaszkodzi stanowi Nevada” – stwierdziła w oświadczeniu. „Będę nadal robić wszystko, co w mojej mocy, aby chronić miejsca pracy w Nevadzie i zapewnić mieszkańcom Nevady możliwość odbierania poczty”. na czas.”

Gubernator Lombardo powiedział, że jego administracja ściśle współpracuje z delegacją federalną Nevady i wyraził powszechne obawy dotyczące zmian w placówce pocztowej przy Vassar Street.

„Będziemy nadal walczyć z niewłaściwym zarządzaniem w Waszyngtonie, aby zapewnić skuteczne i terminowe usługi pocztowe mieszkańcom Nevady” – powiedział.

USPS stwierdziło, że wzięło pod uwagę opinie na temat planów.

„To ogłoszenie następuje po wszechstronnej ocenie działalności i uzyskaniu opinii publicznej na temat przyszłości obiektu” – czytamy w komunikacie prasowym USPS.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Giełda wyprzedaje, gdy jastrzębi Fed widzi nową cenę końcową

USPS dodało, że żaden „pracownik profesjonalny” nie zostanie zwolniony, choć nie jest jasne, ilu pracowników kontraktowych to dotyczy.

„Po wdrożeniu zmian nie oczekuje się zmian w zakresie usług przyjmowania przesyłek komercyjnych, usług pocztowych, terminali i oddziałów detalicznych, natomiast usługi doręczania ulegną udoskonaleniu” – czytamy w komunikacie prasowym.

„Oczekuje się, że po przekształceniu obiektu w Reno w LPC będzie on mógł wysyłać paczki, listy ręczne i mieszkania. Oczekuje się, że LPC będzie również oferować usługi ekspresowe oraz przyjmować przesyłki masowe i polecone”.

więcej: Co wiemy o planach USPS przeniesienia przetwarzania poczty z Reno do Sacramento

Mark Robison jest korespondentem ds. polityki stanowej „Reno Gazette”, który od czasu do czasu zajmuje się innymi tematami. Komentarze e-mailem do [email protected] Lub skomentuj Marka Strona Grand Renault na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *