Chris Wallace ogłosił, że opuści Fox News, aby dołączyć do CNN +

Wallace ogłosił szokującą informację o swoim odejściu pod koniec „Fox News Sunday”, głównego cotygodniowego wydarzenia politycznego, które neutralizuje od 2003 roku.

„To ostatni raz, mówię to z wielkim smutkiem. Spotkamy się w ten sposób” – powiedział Wallace. Opisał swój czas w Foxie jako „najlepszą jazdę” i powiedział, że jest „gotowy na nową przygodę”.

Przygoda odbędzie się w CNN, gdzie Wallace zostanie gospodarzem CNN+, usługi streamingowej uruchomionej na początku 2022 roku. Według CNN Wallace będzie gospodarzem tygodniowego programu, który będzie zawierał wywiady z producentami wiadomości „na temat polityki, biznesu, sportu i kultury”. ”.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do CNN +” – powiedział Wallace w oświadczeniu. „Po dziesięcioleciach nadawczych i kablowych wiadomości, lubię odkrywać świat streamingu. Nie mogę się doczekać nowej wolności i elastyczności w przeprowadzaniu wywiadów z kluczowymi osobami w krajobrazie wiadomości.

Globalny prezes CNN, Jeff Zucker, powiedział, że nominacja Wallace’a „mówi wiele o naszym zaangażowaniu w dziennikarstwo i CNN + i jesteśmy zachwyceni, że możemy pomóc Chrisowi w tworzeniu nowej generacji CNN i wiadomości”.

74-letni Wallace miał kilka opcji, gdy jego czteroletni kontrakt z Foxem zbliżał się do końca na początku tego roku. Według osoby zaznajomionej z tą sprawą, Wallace w końcu zdecydował, że nie chce uaktualniać Foxa.

Kilku pracowników Foxa pochwaliło Wallace’a w niedzielę i powiedziało, że byli rozczarowani wiadomościami.

„To smutne, że Chris odchodzi – dostał niesamowity bieg w„ Fox News Sunday ”” – napisał na Twitterze redaktor naczelny ds. politycznych Brett Bayer.

Pochwalił Foxa Wallace’a i powiedział, że będzie zmieniał gospodarzy w „Fox News Sunday”, dopóki nie zostanie mianowany stały recenzent.

„Jesteśmy bardzo dumni z naszego magazynu i zespołu gwiazd, w którym Chris Wallace jest częścią od 18 lat” – powiedziała sieć w krótkim oświadczeniu. „Tradycja Fox News Sunday będzie kontynuowana wśród naszych gwiazdorskich dziennikarzy, a wielu z nich będzie obracać się wokół tej pozycji, dopóki nie zostanie wyznaczony stały gospodarz”.

READ  Sekretarz obrony USA Lloyd Austin ukrywał przed Białym Domem diagnozę raka

Wallace jest znany z kwestionowania swoich twardych, ale uczciwych, demokratycznych i republikańskich polityków. Jego reputacja jako palącego członków obu partii sprawiła, że ​​cieszył się dużym szacunkiem w kręgach prasowych, ale Fox, który wykazywał wielką lojalność wobec byłego prezydenta Donalda Trumpa, często irytował publiczność. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy Wallace bezpośrednio dzwoni do Trumpa, w tym gdy mówi, że były prezydent „zaangażował się w najbardziej bezpośredni, długotrwały atak na niezależną prasę w naszej historii”.

W ostatnich latach Fox News przekształciło się w pro-hiper-prawicową sieć rozmów, która zawsze skłania się ku prawicy i nadal prezentuje teorie spiskowe na różne tematy. Nawet tak zwane „proste wiadomości” sieci porzuciły bezstronne pretensje.

Tucker Carlson, czołowy prezenter sieci, spotkał się z niezwykłą krytyką za przygotowanie specjalnego raportu, który błędnie przedstawia atak z 6 stycznia na Kapitol jako „fałszywą flagę” zaplanowaną przez rząd federalny. Carlson również dokonał uprowadzeń na podstawie antyszczepionkowej retoryki iw swoim programie przedstawił rasistowską teorię spiskową „Wielkiego Zastąpienia”.

Wallace, który często odrzucał niektóre kłamstwa wysuwane przez jego własną sieć, podobno sprzeciwiał się treści spisku Carlsona. NPR powiedział, że miał Network Brass sprzeciwił się planowi, co doprowadziło również do rezygnacji dwóch długoletnich komentatorów Fox News.
Jeden z tych komentatorów, Jonah Goldberg, odpowiedział na przesłanie Wallace’a Ćwierkać Było napisane „aha”.
Inni, Stephen Hayes, Napisał Wallace otrzymał niesamowitą passę i „jest doskonałym przykładem tego, jak tworzyć wiadomości w burzliwych i często rozpraszających czasach – i jak robić to lepiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *