Ikona Mariachi i narodowy skarb Meksyku „L Ray” Vicente Fernandez nie żyje.

Zmarła meksykańska legenda muzyki Vicente Fernandez. Ranchera jest królem muzyki Zmarł w szpitalu w Guadalajara W rodzinnym stanie Jalisco. Ma 81 lat.

„Zachowaj spokój, panie Vicente Fernández. Z przykrością informujemy, że zmarł o godzinie 6:15 w niedzielę 12 grudnia” – czytamy w oświadczeniu.

„Zachowaj spokój, panie Vicente Fernández. Z przykrością informujemy, że zmarł o godzinie 6:15 w niedzielę 12 grudnia” – przeczytano wiadomość na jego koncie na Instagramie.

„To zaszczyt i duma dzielić ze wszystkimi wspaniałą karierę muzyczną i dawać z siebie wszystko dla swojej publiczności. Dziękuję za dalsze chwalenie, dziękuję za dalsze śpiewanie”.

Fernandez, popularnie znany swoim fanom jako „Sente”, jest znany ze swojej miłości, nostalgii i amerykańskich Latynosów oraz ze swoich znanych na całym świecie piosenek ludowych mówiących po hiszpańsku, w tym „Wolverine, Wolverine”, „L-Ray” i „Promień L”. Był uważany przez wielu za jednego z ostatnich artystów Ranchera, styl piosenki zakorzeniony w wiejskich Meksyku.

W 1998 roku Fernandez otrzymał gwiazdę w Hollywood Walk of Fame. Zdobył trzy nagrody Grammy i osiem Latin Grammy Awards. Wystąpił w ponad 30 filmach i sprzedał ponad 50 milionów płyt.

Fernandez zmarł tego samego dnia, co meksykańska Dziewica z Gwadelupy lub Święto Dziewicy Gwadelupy. Dla meksykańskich i meksykańskich Amerykanów, 12 grudnia ma szczególne znaczenie. Dziewica Maryja pochodzi z 1531 roku, kiedy to podobno wiele objawień pojawiło się po raz ostatni rdzennemu Meksykaninowi, Juanowi Diego.

Ponieważ Fernandes był symbolem, Telemundo, hiszpańska sieć NBC, zawiesiła transmisję na żywo z obchodów meksykańskiej Dziewicy z Gwadelupy, aby ogłosić jego śmierć. Gdy główne meksykańskie publikacje ogłosiły, że nie żyje, wiadomości szybko zalały media społecznościowe.

Urodzony w Jalisco 17 lutego 1940 roku Fernandez dorastał na farmie swojego ojca.

Około dziesięć lat temu przeszedł operację guza wątroby i miał inne problemy zdrowotne.

READ  Fort Lauderdale: Poważna powódź w hrabstwie Broward w obliczu rekordowych opadów deszczu

W kwietniu 2016 roku Fernandez pożegnał się z występem na żywo na wielkim koncercie na stadionie Azteca w Mexico City, który przyciągnął ponad 80 000 fanów z całego świata. W tym roku został przyjęty do szpitala Upadek na jego farmie.

Fernandez pozostawił żonę Marię del Refugio Abarca Villasenor i troje dzieci.

Podążać NBC łaciński Na Facebook, Świergot i Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *