Cięcia Centene zachwyciły inwestorów, ale mogą być „katastrofalne” dla rynku biurowego w St. Louis | praca lokalna

Clayton – Przez dziesięciolecia Centene Corp. dla zarządzanej opieki zdrowotnej na dużą skalę. Centene, obecnie jeden z największych w swojej dziedzinie, przeprowadza rekalibrację pod kątem wydajności.

Zmiana strategii spowodowała w tym tygodniu nagłe zakończenie planów utworzenia siedziby na wschodnim wybrzeżu Karoliny Północnej, co zrobiło wrażenie na tamtejszych przywódcach, ale zachwyciło Wall Street. Ponieważ 90% pracowników jest teraz całkowicie lub częściowo zdalna, firma po cichu porzuciła większość swoich rozległych biur w St. Louis i w całym kraju.

Być może firma nie miała wyboru: inwestorzy chcieli, aby firma obniżyła koszty i poprawiła marże. Z nowym dyrektorem generalnym na czele, firma agresywnie zmniejsza swój portfel nieruchomości w całym kraju – ruchy, które prawdopodobnie poprawią jej wyniki, ale pozostawią miasta, takie jak obszar St. Louis, zmagające się z dziesiątkami pustych budynków biurowych.

Ludzie czytali też…

„Zapewnienie, że Centene wywiązuje się ze swoich obietnic zwiększania marży, jest czymś, co inwestorzy traktują bardzo poważnie” – powiedziała Julie Otterbach, starszy analityk ds. akcji w Morningstar Research Services. „Wydaje się, że ten zespół zarządzający również traktuje to bardzo poważnie, co jest doceniane”.

Kampus Wschodniego Wybrzeża nie był jedyną ofiarą Sentina. Firma powiedziała już, że nie kończy już rozbudowy swojej siedziby w Clayton o wartości 770 milionów dolarów, która przyniosłaby prawie milion stóp kwadratowych powierzchni biurowej, setki mieszkań lub mieszkań, sklepy detaliczne, audytorium miejskie na 1000 miejsc i hotel w pobliżu South Hanley Avenue i Boulevard.Forsyth.

Centene prawie całkowicie opróżniło tutaj swój ślad nieruchomości – prawie 1 milion stóp kwadratowych powierzchni biurowej – zgodnie z materiałami marketingowymi reklamującymi te nieruchomości na wynajem lub podnajem:

READ  Rosja obniżyła swoją główną stopę procentową o 150 punktów bazowych w szokującym ruchu

• Prawie 300 000 stóp kwadratowych w Chesterfield.

• 180 000 stóp kwadratowych w Des Perez.

• 100 000 stóp kwadratowych w Richmond Heights.

• 100 000 stóp kwadratowych w Creve Coeur.

• Ponad 60 000 stóp kwadratowych w St. Louis.

Firma potwierdziła w oświadczeniu, że opuści „kilka wynajmowanych miejsc”, choć nie podała, który z nich. Rzecznik Centene powiedział również, że zachowa swoją siedzibę w Clayton, centrum operacyjne w Ferguson i domową siedzibę zdrowia w St. Louis – chociaż Podręcznik marketingu reklamowego Cały budynek jest do podnajmu.

Jest to zwrot w stosunku do tego, jak firma działała wcześniej, pochłaniając każdy blok powierzchni biurowej na obszarze ponad 75 000 stóp kwadratowych. Eksperci ds. nieruchomości komercyjnych twierdzą, że jest to następstwo pandemii, która ochłodziła rynek biurowy, ponieważ firmy ponownie rozważają swoje potrzeby.

„Wpływ Centene, wraz z wpływem COVID, jest katastrofalny dla rynku St. Louis” – powiedział Kevin McLaughlin z KMA Commercial Real Estate.

Biura Centene są na rynku w czasach, gdy St. Louis ma już nadwyżkę powierzchni biurowej.

„Jest wiele konkurencji, których nie miałeś od trzech do pięciu lat” – powiedział McLaughlin.

Bogate portfolio nieruchomości Centene było dziełem byłego dyrektora generalnego, Michaela Niedorffa, który kierował początkowymi planami siedziby na Wschodnim Wybrzeżu, która miała stworzyć 3900 miejsc pracy w Północnej Karolinie.

Przez lata pod rządami Neidorffa Centene odnosiło sukcesy dzięki rozwojowi. Neidorff rozszerzył firmę z planu opieki zdrowotnej o wartości 40 milionów dolarów do giganta w branży zarządzanej opieki, generując 126 miliardów przychodów w zeszłym roku. Neidorff wziął urlop medyczny w lutym, a Sarah London została wyznaczona na jego zastępstwo w marcu. Nieddorf zmarł w kwietniu w wieku 79 lat.

Po latach przejęć inwestorzy szukali zmian. Analitycy stwierdzili, że cena akcji spółki była poniżej parytetu w porównaniu do swoich konkurentów. Firma w zeszłym roku ogłosiła plan poprawy marż i pozbycia się aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością. Po tym, jak w zeszłym roku interweniował aktywny inwestor, firma zgodziła się zreformować swoją radę dyrektorów.

READ  Pewien mężczyzna zapytał Dave'a Ramseya, czy 1000 dolarów wystarczyłoby na fundusz ratunkowy w 2023 roku — jego odpowiedź wywołała wiele śmiechu i oklasków. Dlatego

Podczas lipcowego raportu o zarobkach firma Centene poinformowała, że ​​planuje zmniejszyć lokalną powierzchnię najmu o 70%, co oznacza, że ​​każdego roku zaoszczędzi 200 milionów dolarów na czynszu.

„Moim zdaniem posiadanie dwóch siedzib firmy nie jest sposobem na zwiększenie wydajności” — powiedział Otterbach, analityk w Morningstar.

Firma ogłosiła również plany sprzedaży hiszpańskiego szpitala oraz spółki prowadzącej kliniki radiologii na Słowacji iw Czechach.

Inwestorzy wydają się zadowoleni z tych posunięć. Po wiadomości o anulowaniu planów Centene dla swojej siedziby na Wschodnim Wybrzeżu, Wall Street zareagowała z entuzjazmem: akcje Centene wzrosły w piątek o 1,6%, zamykając się na poziomie 96,90 USD.

W Clayton, gdzie urzędnicy wciąż rozwiązują umowę o rozwoju z firmą, burmistrz Michelle Harris powiedziała, że ​​obecność firmy jest naprawdę pozytywna dla tego obszaru.

Jej decyzja o niewdrożeniu kampusu na Wschodnim Wybrzeżu doprowadziła do „pewnego zamknięcia społeczności”, ponieważ Centene nie opuści obszaru St. Louis.

– Mam nadzieję, że ich pracownicy przyjdą na lunch do Clayton – powiedział Harris.Dlaczego Centene jest właścicielem Ritz-Carlton w Clayton?  Gigant opieki zdrowotnej mówi, że to tylko biznes


Centene zabija plany Clayton Civic Center


Pośrednicy w handlu nieruchomościami w St. Louis w


Zyski i przychody Centene skaczą;  CEO mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *