Zwycięstwo Oleksandra Usyka otwiera wyraźną drogę do niekwestionowanego mistrzostwa – jeśli Tyson Fury tego chce

Oleksandr Usyk po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych fighterów na świecie, pokonując Anthony’ego Joshuę w sobotę w Jeddah w Arabii Saudyjskiej i zachowując trzy tytuły wagi ciężkiej.

Teraz brakuje mu tylko jednego pasa do miana niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej – tytułu, którego nikt nie posiadał w erze czterech pasów. Ten ostatni pasek, oczywiście, był w posiadaniu Tysona Fury’ego, którego powtarzające się, odchodzące ode mnie roszczenia emerytalne wydają się rytuałem przejścia dla najlepszych wojowników.

Fury od dawna wzywał do starcia na szczycie w wadze ciężkiej dla wszystkich czterech pasów i miał spotkać się z Joshuą o niekwestionowany tytuł w sierpniu zeszłego roku, zanim trzecia walka z Deontayem Wilderem została wymuszona decyzją sędziego.

Ale na miesiąc przed tym, jak Fury zdobył drugie z rzędu KO swojego rywala, Joshua został przyćmiony przez swojego obowiązkowego rywala Usyka, wysyłając plany niekwestionowanej walki o tytuł z dymem.

Gdy Joshua przygotowuje się do rewanżu z Usykiem, Fury ogłosił odejście natychmiast po pokonaniu Dilliana Whyte’a w kwietniu. Ale na początku tego miesiąca, ku zaskoczeniu absolutnie nikogo, Fury powiedział, że zakończy swoją emeryturę trzecią walką z Derekiem Chisorą.

Oczywiście była to walka o minimalnym zainteresowaniu, a Fury szybko wykluczył potencjalny pojedynek, aby „przejść na emeryturę”.

Po pokonaniu Joshuy Usyk nie pozostawił żadnych wątpliwości co do swoich intencji po tym, jak stanął na środku ringu i wykonał swój strzał.

„Jestem prawie pewien, że Tyson Fury nie jest jeszcze na emeryturze”, powiedział Usyk (20-0 13 KOs) na ringu po walce. „Jestem pewien. On chce ze mną walczyć. Ja chcę walczyć z nim. Jeśli nie walczę z Tysonem Furym, nie walczę w ogóle.”

Fury odpowiedziała chwilę później w filmie na Instagramie.

READ  Draymond Green wyrzucony, gdy Kings prowadzą w serii 2: 0 nad Warriors: Więcej dyscypliny przed nami?

„Zniszczę ich obu z dnia na dzień” – powiedział o Usyku i Joshui. „Zdobądź książeczkę czekową, bo „Cygański król” zostaje na zawsze!”

Tyle muzyki dla uszu fanów boksu. Jasne, Joshua jest wielkim mężczyzną, waży 6 stóp i 6 stóp, 245 funtów, ale Fury ma 6 stóp i 9 stóp, 270 funtów i ma ten rodzaj dźgnięcia i pracy nóg, które odróżniają go od jego rodaka Joshuy i innych wojowników. W grze.

„Chcę z nim walczyć. Jeśli nie walczę z Tysonem Furym, to w ogóle nie walczę”.

Ołeksandr Usyk

Joshua (24-3, 22 KOs) zwyciężył w rewanżu po tym, jak 35-letni Usyk prawie go powstrzymał w pierwszym spotkaniu we wrześniu. Ale Joshua nie jest płynnym, naturalnym bokserem jak Usyk. Fury z pewnością będzie potwornym wydarzeniem sportowym, w którym obaj zmierzą się ze wszystkimi czterema pasami wagi ciężkiej. Jego imprezy bokserskie są rzadko oferowane.

Promotor Fury’ego, Bob Arum, powiedział Markowi Kriegelowi z ESPN w sobotę, że Usyk-Fury „nie będzie trudną walką” i że podział portfela powinien wynosić 50-50. Być może tylko druga część jest prawdziwa, bo im większy mecz bokserski, tym trudniejsze negocjacje.

Ale ta walka ma wiele sensu – i dolarów – żeby zejść na dalszy plan. To walka, na którą Saudyjczycy długo czekali w grudniu, aw zeszłym roku byli gotowi wyłożyć około 155 milionów dolarów na niekwestionowaną walkę o tytuł między Furym a Joshuą.

Długo wyczekiwana walka Fury-Joshua nie odbędzie się teraz, ale nagroda pocieszenia w tym przypadku i tak jest świetna.

Kąty, ruchy i wykształcone ciosy Usyka czynią z niego zagadkę, której żaden przeciwnik nie jest w stanie rozwiązać. Pomimo wagi zaledwie 220 funtów, pokazał w swoich dwóch walkach z Joshuą, że ma wystarczająco dużo popu w swoich strzałach, aby zadać mnóstwo obrażeń.

Sposób, w jaki Ukrainiec przeżył 9. rundę – kiedy Joshua pchnął go do ciała i posłał zataczając się na linie – dowiódł, że Usyk ma wytrzymałość niezbędną do pokonania Fury’ego. Wciąż trzymał dominujące 10 rund i wykazał odporność na uderzenia potrzebną do wytrzymania najniebezpieczniejszych strzałów.

Oczywiście nie ma mowy o charakterze Usyka. Kiedy w lutym Rosja najechała Ukrainę, Usyk szybko chwycił za broń w regionalnym batalionie samoobrony i służył jako światło nadziei dla tych, którzy oglądali jego walkę w domu, po tym, jak zorganizowali walkę w telewizji za darmo.

Wewnątrz ringu Uzic udowodnił, że jest odważny. Wygrał dywizję 200 funtów, zanim stał się słabszym przeciw Joshui w swojej trzeciej walce w wadze ciężkiej. Do tej pory nie spotkał swojego partnera.

Największym wyzwaniem Usyka jest zestawienie wszystkiego przeciwko postaciom Fury’ego. I chociaż nie był uważany za ciosera podczas swojej kariery, ta reputacja zmieniła się po tym, jak Fury zdobył dwa niszczycielskie KO na Wilderze.

34-letni Anglik potrafi płynnie zmieniać postawy, a jego cios jest jednym z najlepszych w boksie. W przeciwieństwie do Joshuy, Fury jest bardziej biegły w narzucaniu przeciwnikom swojej przewagi. Fury znęcał się nad Wilderem w jego ostatnich dwóch walkach, opierając się na nim w klinczu i zmuszając go do lin, zmuszając przeciwnika do walki z jego 270 funtami.

To wydaje się być receptą na sukces przeciwko Usykowi… jeśli taki istnieje. I nikt nie jest lepiej wyposażony niż Fury. Fury jest bokserem nr 1 w wadze ciężkiej i nr 5 w wadze ciężkiej ESPN. Usyk jest o jedno miejsce za nim w obu rankingach.

Teraz biznes bokserski musi się upewnić, że nie stanie na swój sposób. To jest walka, którą musimy zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *