Obrońcy praw ofiar z północnego Teksasu walczą o uchylenie przedawnienia stosowania się do kobiet wykorzystywanych

Północny Teksas – Pastor Kościoła Gateway Robert Morris rezygnuje po oskarżeniach o molestowanie seksualne Teraz pojawiły się pytania, dlaczego nie ma możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności cywilnej. Wymaga to podjęcia działań przez lokalnego prawnika zajmującego się prawami ofiar. Nie spocznie, dopóki nie nadejdzie reforma.

Cindy Klemishire minęła ponad 40 lat, zanim publicznie poinformowała, że ​​Robert Morris dokonał napaści na tle seksualnym, która rozpoczęła się, gdy miała 12 lat. Morris jest założycielem i starszym pastorem Kościoła Gateway.

„Jest wiele powodów, dla których leczenie osób po traumie zajmuje tak dużo czasu” – powiedziała Bianca Davies, dyrektor generalna New Friends New Life.

Służy ofiarom handlu ludźmi i wyzyskiwanym kobietom i dziewczętom.

„Myślę, że ważne jest, aby przyjrzeć się skutkom przemocy emocjonalnej” – powiedziała. „Masz osobę posiadającą władzę religijną. Są szanowani przez swoje kongregacje. Wydaje się, że znają odpowiedzi na wszystkie pytania. To naprawdę wpływa na poczucie własnej wartości i wiarę tej osoby”.

Michelle Simpson Tuegel, prawniczka specjalizująca się w prawach ofiar, twierdzi, że Clemishire nie może dochodzić roszczeń cywilnych przeciwko Church ani sprawcy przemocy, ponieważ w Teksasie i Oklahomie upłynął termin przedawnienia. trzymany

„W Teksasie przedawnienie wygasa w 2024 r., więc jeśli zdarzyło się to, gdy miałeś mniej niż 18 lat, masz 30 lat na złożenie powództwa cywilnego dotyczącego wykorzystywania seksualnego” – powiedziała. „To prawo weszło w życie dopiero w 2019 r.”

Teksas i Oklahoma nie przekroczyły tak zwanego „okna ożywienia” lub okresu przedawnienia z mocą wsteczną, co oznacza, że ​​okno Clemishire będzie znacznie mniejsze – dodał.

„To zależy od daty ich urodzenia i tego, kiedy doszło do przemocy” – powiedział. „To było w latach 80., więc wtedy obowiązywałby dwuletni okres przedawnienia”.

READ  Somalijscy bojownicy atakują hotel w Mogadiszu, zabijając co najmniej 12

Powiedział, że pracuje nad zmianą tego stanu, a wiele stanów już to wprowadziło.

„Byliśmy w legislaturze na ostatniej sesji legislacyjnej, próbowaliśmy nawet uzyskać przesłuchanie komisji ocalałych w tej sprawie, ale nie udało nam się uzyskać przesłuchania w tej sprawie” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *