Clippers ogłuszają Suns w meczu 1: Kawhi Leonard błyszczy, Russell Westbrook szaleje w wygranej

Clippers zwyciężyli w pierwszym meczu pierwszej rundy play-off przeciwko Suns, wygrywając 115:110 z Phoenix w Footprint Center w niedzielę. Oto, co powinieneś wiedzieć:

• Napastnik Los Angeles Kawhi Leonard poprowadził swoją drużynę z 38 punktami, pięcioma zbiórkami i pięcioma asystami, trafiając dziewięć z dziesięciu rzutów wolnych.
  • Russell Westbrook strzelił 3 z 19 z podłogi, zdobywając dziewięć punktów, ale miał osiem asyst, 10 zbiórek, dwa przechwyty i trzy bloki. Uderzył w zwycięską serię dwoma rzutami wolnymi, a następnie kluczową grą w obronie w ostatnich sekundach.
  • Kevin Durant zdobył 27 punktów, zanotował 11 asyst i dziewięć zbiórek, a Devin Booker zdobył 26 punktów.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Ocena pikniku Westbrook

Westbrook nie miał dobrej strzelanki. W rzeczywistości był to jego najgorszy występ jako Clipper, oddając tylko 3 z 19 strzałów z gry, w tym tylko jeden z sześciu uderzeń za 3 uderzenia. Słabe strzelanie zaszkodziło Clippers podczas 25-punktowej zmiany Phoenix, która zmniejszyła 16-punktową przewagę Clippers i dała Suns przewagę o dziewięć punktów w trzeciej kwarcie.

Ale Westbrook wykonał wszystkie inne zagrania w wzruszającej czwartej kwarcie, zwłaszcza w ostatnich trzech minutach gry, kiedy Clippers utrzymywali prowadzenie 100-99. W tym czasie Westbrook miał 2 wślizgi, 2 asysty, 2 rzuty wolne ze sprzęgłem i blok blokowy po szybkim ataku Bookera z Clippers na prowadzenie 3 punktami i bez przerw dla drużyny.

Ogólnie rzecz biorąc, Clippers wyprzedzili Suns o trzy punkty w czwartej kwarcie od Westbrook, w meczu z remisem w czwartej kwarcie. Co ciekawe, drużyny Westbrooka mają teraz 2: 0, kiedy strzela dokładnie 3 z 19 z boiska, a drugie zwycięstwo nadchodzi w meczu 4 z Washington Wizards w ćwierćfinale 2021 przeciwko Philadelphia 76ers. Westbrook będzie musiał poprawić się w odbijaniu piłki, ale jego wpływ poza strzelaniem pomógł Clippers zdobyć przewagę na własnym boisku. – Murraya

Co jeszcze zadziałało w Los Angeles?

Clippers rozpoczęli grę 1 defensywnie przeciwko Suns, kiedy Phoenix zdobył 18 punktów na 21 strzałów. Westbrook zablokował strzał Duranta w ramach pierwszej kwarty, w wyniku której Durant nie zdobył gola w czterech próbach, podczas gdy Booker miał skuteczną pierwszą kwartę (sześć punktów w strzelaniu 3 z 8). Eric Gordon z pewnością przyjął pracę Duranta, prowadząc wszystkich strzelców z 12 punktami w pierwszej kwarcie po rzutach 5 z 6.

READ  Spencer Turkelson przerywa serię porażek Tigers

Leonard zwiększał swoją punktację w każdej kwarcie, osiągając łącznie 38 punktów w strzelaniach 13 z 24. Ale wzrost punktacji Leonarda był prawie nieistotny po tym, jak Durant i Booker rozładowali łącznie 27 punktów w drugiej kwarcie, a następnie Torey Craig zdobył 11 ze swoich 22 punktów W trzeciej kwarcie – wykorzystując Duranta zamieniając Clippers w podanie.

Ławka Clippers uratowała tę grę, ponieważ Norman Powell prowadził z 14 punktami, wyprzedzając całą ławkę Phoenix 14-10, podczas gdy Terrence Mann, Bones Hyland i Mason Plumlee dodali kolejne 20 punktów. 13 punktów Leonarda w ostatniej kwarcie wystarczyło, by Durant zdobył 10 punktów w ostatniej kwarcie i chociaż Suns mieli większą moc gwiazd po stronie Duranta, Leonard miał więcej asyst.

Główne statystyki Clippers to punkty drugiej szansy i ataki ofensywne. Clippers mieli przewagę 15-6 nad szkłem ofensywnym, negując fakt, że Suns wygrali bitwę o zmianę 14-10, jednocześnie wyprzedzając Suns 12-7 w punktach drugiej szansy. Ta różnica punktów drugiej szansy odpowiada ostatniemu marginesowi gry. – Murraya

Co poszło nie tak z Phoenixem

Fatal Suns 16 w dół. Postawili się na zwycięstwo. Nie mogli zdobyć zbiórek w obronie, kiedy ich potrzebowali. Przegrywając 109-108 na minutę przed końcem meczu, Suns wymusili trzy niecelne strzały – nie udało im się za każdym razem złapać zbiórki. Ta sekwencja zakończyła się dwoma rzutami wolnymi Westbrooka, które dały Clippers amortyzację, której potrzebowali, aby ukraść grę 1.

Niektóre z nich były po prostu pilne. Westbrook strzelił 3 z 19 z gry, ale był najważniejszym zawodnikiem na boisku w czwartej kwarcie. Tylko w ostatniej kwarcie zanotował pięć zbiórek. Phoenix nie mógł dorównać swojej energii. – Hallera

Głębokość słońca jest stałym problemem

Na 4:42 do końca trzeciej kwarty Torey Craig strzelił 3 gole, dając Suns największe prowadzenie 77-68. Po przeważnie spokojnej pierwszej połowie, w centrum wydawniczym pojawił się wyprzedany tłum. Feniks nabrał rozpędu – a słońce wszystko odnowiło.

READ  Colin Morikawa wspiął się na szczyt tabeli liderów US Open z wynikiem 4 do 66; Po dwóch rundach zremisował z Joelem Dahminem

Wśród obaw po wymianie Duranta był brak głębi. Oto przed. Ponieważ Phoenix grał głównie w rezerwach, Clippers pokonali Suns 13-4 w dalszej części kwarty i zakończyli pojedynek z wynikiem 81-81, wkraczając do czwartej kwarty. Ogromna okazja do przejęcia Suns przepadła. Ogólnie rzecz biorąc, miejsce w Los Angeles wyprzedziło miejsce w Phoenix 34-10. Żaden rezerwowy Phoenix nie zdobył więcej niż cztery punkty, problem, który należy rozwiązać przed drugim meczem we wtorek. – Hallera

Co oni mówią

„Skromnie mówiąc, na tej pozycji nikt nie jest lepszy w zbieraniu niż ja”, powiedział Westbrook po wygranej.