Co mówi Wall Street

Nvidia (NVDA) po raz kolejny potwierdziła swój status ulubieńca rynku Wall Street. Po porywającym wezwaniu do zarobków napędzanym przez sztuczną inteligencję i spojrzeniu, które wstrząsnęło już dopracowanymi modelami finansowymi analityków.

Akcje firmy produkującej chipy eksplodowały w czwartek o 27% w obrocie przedsesyjnym. Strona giełdowa firmy była najbardziej aktywna na platformie Yahoo Finance, tuż za nią uplasowali się konkurencyjni gracze, tacy jak AMD (AMD) i Intel (INTC).

Jeśli przedrynkowe zyski Nvidii utrzymają się, wartość rynkowa firmy wzrośnie do ponad 200 miliardów dolarów, co oznacza największy jednodniowy wzrost w historii. Obecnym rekordzistą jest firma Apple, która w listopadzie 2022 r. zarobiła 191 miliardów dolarów.

To wizja Nvidii naprawdę zaskoczyła inwestorów.

Firma spodziewa się przychodów w drugim kwartale w wysokości około 11 miliardów dolarów, plus minus 2%. Wall Street spodziewa się 7,2 miliarda dolarów.

Najbardziej optymistyczne spojrzenie założyciela i dyrektora generalnego firmy Nvidia, Jensena Huanga, skierowane do analityków podczas telekonferencji, odzwierciedla fundamentalną zmianę w kierunku przyspieszonych obliczeń. Z kolei chipy Nvidii sprawią, że sztuczna inteligencja będzie bardzo poszukiwana.

„Widzimy niesamowite zamówienia na zmianę przeznaczenia światowych centrów danych. Myślę więc, że widzicie początek 10-letniego przejścia do zmiany przeznaczenia lub zmiany przeznaczenia światowych centrów danych i przekształcenia ich w przyspieszone przetwarzanie” – powiedział Huang. „Otrzymujesz dość radykalną zmianę w wydatkach na centra danych w porównaniu z tradycyjnym przetwarzaniem i dzięki kartom SmartNIC, inteligentnym przełącznikom oraz oczywiście procesorom graficznym i obciążeniom, które mogą przyspieszyć tworzenie sztucznej inteligencji”.

Oto atmosfera na Wall Street po wielkim kwartale i perspektywach Nvidii.

Reuben Roy, Stifel (rekomendacja trzymaj; cena docelowa 370 USD, wzrost z 300 USD): „Ostatni wzrost Nvidii był kontynuowany, ponieważ wyniki pierwszego kwartału przebiły konsensus, a prognozy zysków firmy za drugi kwartał przekroczyły wysokie oczekiwania. Nvidia znajduje się w najsłodszym miejscu pod względem udziałów w portfelu infrastruktury sztucznej inteligencji, ponieważ trwa budowa przyspieszonych sieci komputerowych. Według firmy danych. Liczby rdzeni będą rosły w odniesieniu do krótkoterminowego środowiska dostaw. Pytania prawdopodobnie będą kontynuowane. Nie dostarczając jasnych długoterminowych wskazówek, kierownictwo Nvidii zauważyło, że widoczność popytu związanego z centrami danych wzrosła, a firma ma znaczną nadwyżkę podaży. w drugiej połowie roku podnieśliśmy nasze szacunki i cenę docelową, czyniąc z trendów wydatków inwestycyjnych CSP krótkoterminowego beneficjenta lepszego pozycjonowania. Nadal przyglądamy się Nvidii”.

READ  Browns strzelili pierwszego gola po podaniu niszczyciela piłki przez Joe Flacco do Jerome'a ​​Forda

Dyrektor generalny Nvidia Corp, Jensen Huang, trzyma jeden z nowych chipów RTX 4090 firmy do gier komputerowych na tym niedatowanym zdjęciu informacyjnym opublikowanym 20 września 2022 r.

Tristan Zerra, Bird (lepszy rating, podwyższenie z trzymania; cena docelowa 475 USD, wzrost z 300 USD): „Podnieśliśmy nasze szacunki powyżej konsensusu i dodaliśmy nowe oznaczenie wyboru na Nvidii 20 marca, odzwierciedlając nasz widok kanału na silne zamówienia H100 związane z ChatGPT wychodzące w marcu, ale nie udało nam się wtedy dokonać aktualizacji. Impet zamówień związanych z AI trwa Naszym zdaniem w drugiej połowie roczne przychody w wysokości 10 USD zostaną osiągnięte w ciągu 2-3 kwartałów, co znajdzie odzwierciedlenie w dochodach po oszacowaniu. Nasza podwyższona prognoza EPS na następne dwa lata zakłada kontynuację dynamiki związanej ze sztuczną inteligencją, napędzaną dwoma sekularnymi trendami wzrostowymi: ciąg dalszy przyjęcie akceleracji opartej na przetwarzaniu równoległym w centrach danych i pojawienie się modeli AI, w szczególności ChatGPT i związanych z LLM [large language models]Wszystko to wymaga procesorów graficznych”.

Atif Malik, Citi (kurs kupna; cena docelowa 420 USD, wzrost z 353 USD): „Chociaż podnieśliśmy naszą cenę docelową i szacunki dotyczące zysków, wzrost generatywnej sztucznej inteligencji przekroczył nasze oczekiwania. Nvidia spodziewa się, że sprzedaż centrów danych podwoi się w lipcu w wyniku popytu na generatywną sztuczną inteligencję ze strony dostawców usług internetowych, konsumenckich firm internetowych i przyspieszonych obliczeń. wygenerował 1 bilion dolarów danych w ciągu ostatnich czterech lat. Centrum szacuje, że tylko ~4% zainstalowanej bazy procesorów jest akcelerowanych przez GPU, co wskazuje, że wdrażanie sztucznej inteligencji jest na wczesnym etapie.

Dan Ives, Wedbush (brak oceny/ceny docelowej): „Nie ma lepszego wskaźnika podstawowego zapotrzebowania na sztuczną inteligencję na rynku hiperskali/chmury i całego rynku korporacyjnego niż podstawowa historia Nvidii. Postrzegamy Nvidię jako centralne serce i płuca rewolucji sztucznej inteligencji w oparciu o jej podstawowe układy scalone szkolące i wdrażające sztuczną inteligencję. jak ChatGPT. Zeszłej nocy The Street kręciło się wokół Nvidii. Po oczekiwaniu na kwartał i wielu sceptyków na wskazówki, jak ocenić rozmiar tej historii popytu na sztuczną inteligencję, Jensen & Co. zamiast tego powiedział, że tworzy się bańka AI.

READ  Fundusz hedgingowy Galois Capital twierdzi, że połowa swojego kapitału jest związana w FTX Exchange -FT

Briana Sozziego Jest redaktorem naczelnym Yahoo Finance. Śledź Sozziego na Twitterze @BrianSozzi I dalej Linkedin. Notatki o kryzysie bankowym? Wyślij e-mail na adres [email protected]

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchem akcji

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *