Co najmniej 14 osób zginęło w strzelaninie w barze w Soweto w RPA

Incydent miał miejsce tuż po północy, kiedy grupa uzbrojona w karabiny i 9-milimetrowe pistolety weszła do baru w nieformalnej osadzie Nomsamo w pobliżu Johannesburga i zaczęła strzelać „losowo” do klientów, podała policja w Gauteng.

Policja poinformowała, że ​​23 osoby zostały zastrzelone w zakładzie – 12 zmarło na miejscu, a 11 zostało przewiezionych z obrażeniami do pobliskiego szpitala. Dwóch innych uznano za zmarłych w szpitalu.

Policja wszczęła dochodzenia w sprawie 14 przypadków zabójstwa i 9 przypadków usiłowania zabójstwa.

„To ponura scena. Kiedy widzisz ciała [that] Jest nagromadzony i możesz zobaczyć każdą z tych osób [was] Próbuję wydostać się z restauracji” – powiedział komisarz policji w Gauteng Elias Mawela dla południowoafrykańskiego kanału informacyjnego ENCA.

Mawela powiedział, że policja nie ustaliła jeszcze szczegółów, dlaczego goście byli celem lub atakami.

Mawela dodał, że przy współpracy tutejszej społeczności nie mam wątpliwości, że ta sprawa może zostać złamana.

Policja apeluje do świadków o zgłoszenie się, twierdząc, że podejrzani wciąż uciekają.

Cztery kolejne osoby zginęły w strzelaninie w barze w Sweetwaters w Pietermaritzburgu w sobotę wieczorem, poinformowała w niedzielę policja.

Komisarz prowincji KwaZulu-Natal, generał porucznik Nahlanla Makwanazi, powiedział w oświadczeniu, że co najmniej 12 osób zostało zastrzelonych, gdy dwóch mężczyzn weszło do baru i „przypadkowo otworzył ogień”. Podobnie jak w przypadku strzelaniny w Soweto, policja powiedziała, że ​​podejrzani wciąż są na wolności i trwa obława.

Podwójna strzelanina pojawia się, gdy kraj wciąż pogrąża się w żałobie 22 zgony młodych ludzi Niektórzy z nich w wieku 13 lat zmarli w zeszłym miesiącu w restauracji we wschodnim Londynie w okolicznościach, które nie zostały jeszcze wyjaśnione.
READ  Najlepsze zagrania 14. tygodnia NFL: Chargers upuszczają delfiny, 49ers miażdżą Bucksa i więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *