Holenderscy rolnicy tworzą „Karawany Wolności”, aby zaprotestować przeciwko surowym przepisom rządu dotyczącym ochrony środowiska

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

rolnicy w Holandia Stworzyli własną wersję kanadyjskiej „karawany wolności”, blokując autostrady za pomocą traktorów, podpalając bele siana i podejmując inne środki, by zaprotestować przeciwko najnowszemu celowi rządu w zakresie redukcji emisji, który może zmusić niektóre gospodarstwa do zamknięcia.

„Gdzie jest nasz premier? Ten kraj się pali, a rolnicy przeciwstawiają się rządowi” – ​​powiedział w zeszłym tygodniu rzecznik protestu, stojąc na słomianej głowie w mieście Erbeek.

Prawie 40 000 protestujących zgromadziło się w środkowej Holandii, aby zaprotestować przeciwko planom ograniczenia emisji azotu i amoniaku w zeszłym miesiącu. Kilka tygodni później protesty trwały w całym kraju bez oznak słabnięcia.

Zdjęcia i filmy pokazują rolników, którzy zatrzymują autostradę w pobliżu granicy z Niemcami, a niektórzy Niemcy podobno dołączają do protestu. The Guardian poinformował w sobotę, że setki firm w trzech miastach zostały skutecznie zamknięte z powodu trzech różnych protestów. Tymczasem niektóre supermarkety mają puste półki, ponieważ na początku tego miesiąca rolnicy również celowali w centra dystrybucyjne.

Holenderski policjant zastrzelił traktor podczas nocnych protestów na farmie

Rolnicy gromadzą się swoimi samochodami obok znaku granicznego między Niemcami a Holandią podczas protestu na autostradzie A1, niedaleko Riesen, 29 czerwca 2022 r., przeciwko planom holenderskiego rządu dotyczącym azotu. – Netherlands OUT (fot. Vincent Jannink/ANP/AFP) / Netherlands OUT (fot. VINCENT JANNINK/ANP/AFP via Getty Images)
(VINCENT JANNINK / ANP / AFP przez Getty Images)

Rolnicy twierdzą, że protesty nie mają na celu rozgniewania współobywateli i konsumentów, ale zmuszenia rządu do przeprowadzenia referendum.

W Rotterdamie wybuchają zamieszki z powodu zatuszowania środków, funkcjonariusze ranni, mówi policja

Holenderski rząd dąży do zmniejszenia emisji azotu i amoniaku o 50% do 2030 r., starając się je poprawić Jakość powietrza, ziemi i wody. W planach jest zmniejszenie nawozu stosowanego w gospodarstwach oraz zmniejszenie pogłowia zwierząt o około 30%.

READ  Rosja stara się uniemożliwić zachodnim firmom ucieczkę z kraju

Kraj ten jest jednym z największych na świecie producentów rolnych, eksportując w 2020 r. prawie 97 miliardów dolarów w postaci owoców, kwiatów, warzyw, nabiału i mięsa.

„Jeśli zapytasz mnie teraz, powiem, proszę, nie myśl o tym” – powiedział hodowca bydła mlecznego Jaap Siegward, pytając, czy poleciłby rolnictwo młodszym pokoleniom. „Istnieje wiele obaw. Życie jest o wiele lepsze niż zajmowanie się tym, co obecnie dzieje się w sektorze rolniczym”.

6 lipca 2022 r. rolnicy zamykają hale przylotów i odlotów na lotnisku Groningen Ede w Eelde w Holandii w proteście przeciwko dalekosiężnym planom rządu dotyczącym ograniczenia emisji azotu.

6 lipca 2022 r. rolnicy zamykają hale przylotów i odlotów na lotnisku Groningen Ede w Eelde w Holandii w proteście przeciwko dalekosiężnym planom rządu dotyczącym ograniczenia emisji azotu.
(KEES VAN DE VEEN / ANP / AFP przez Getty Images)

„Zapytaj zwykłego rolnika: to bardzo smutne” – powiedział.

Rolnicy twierdzą, że są niesprawiedliwie atakowani przez przepisy, podczas gdy inne branże, takie jak lotnictwo, budownictwo i transport, przyczyniają się do emisji i podlegają mniejszej liczbie przepisów. Rolnicy argumentowali również, że w świetle reform nie uzyskali jasnego obrazu swojej przyszłości.

Rozzłoszczeni holenderscy rolnicy wycinają 700 mil autostrady, jednocześnie protestując przeciwko przepisom dotyczącym emisji

Konwoje ciągników są odniesieniem do Kanadyjskie konwoje wolnościThe Guardian poinformował, że odbyło się ono w całej Kanadzie na początku tego roku, aby zaprotestować przeciwko rygorystycznej polityce szczepień przeciwko koronawirusowi.

Do protestów przyłączyli się również rybacy z Holandii, zamykając w zeszłym tygodniu port w Harlingen statkami rybackimi, donosi EuroNews.

Demonstracje były tak powszechne, że napastnik Rolling Stones Mick Jagger krzyknął do rolników po holendersku podczas czwartkowego koncertu w Amsterdamie.

Holenderskie protesty przyciągnęły we wtorek większą uwagę, kiedy policja otworzyła ogień do 16-letniego rolnika, który jechał traktorem w północnym regionie kraju podczas demonstracji. Jak podaje niemiecki portal Deutsche Welle, nastolatek skierował swój traktor w stronę policji. Po tym, jak początkowo był podejrzany o usiłowanie zabójstwa, został zwolniony bez postawienia zarzutów. Policja powiedziała, że ​​nikt nie został ranny podczas incydentu.

READ  Hamas emituje propagandowe wideo przedstawiające dwóch zakładników, z których jeden jest porwanym obywatelem amerykańskim

Protesty były w większości pokojowe, a jedna demonstracja przeniosła się około 60 mil na wschód od Amsterdamu od drogi, aby umożliwić przejście procesji pogrzebowych. The Guardian poinformował, że rolnicy rozdawali także żywność i kawę funkcjonariuszom policji.

Tymczasem premier kraju, Mark Root, skrytykował protestujących, w tym nazywając ich „dziurami” w prywatnej firmie, jak donosi The Guardian.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZASTOSOWAĆ WIADOMOŚCI FOX

„Niedopuszczalne jest tworzenie niebezpiecznych sytuacji. Niedopuszczalne jest zastraszanie urzędników” – powiedział w zeszłym tygodniu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *