Co napędza 32 miliony transakcji Ethereum na L2?

  • Do wzrostów przyczyniła się zwiększona aktywność monet na Base.
  • Wzrost liczby aktywnych adresów może poprawić tę liczbę w nadchodzących tygodniach.

Projekty warstwy 2 zbudowane na Ethereum [ETH] Blockchain jest jak wielokąt [MATIC] Nastąpił gwałtowny wzrost aktywności w łańcuchu.

Według IntoTheBlock, Transakcje Od czasu awansu Dencuna w sieciach co tydzień osiąga 32 miliony.

Jednak 32 miliony transakcji nie dotyczyły wyłącznie Polygon, ale obejmowały Base i Arbitrum [OP]I optymizm [OP].

Post wyjaśniający, jak zwiększyć transakcje L2 na Ethereum

Źródło: X

Ethereum zakończyło aktualizację Dencun 13 marca. Po pierwsze, aktualizacja pomogła obniżyć koszty w sieciach warstwy 2. Dlatego spodziewano się wzrostu aktywności.

Koniec ze strażnikiem

Taka liczba w ciągu ostatnich trzech tygodni była ogromna. Był to jednak dowód na to, że cele rozwojowe zostały zrealizowane, gdyż nowi uczestnicy rynku nie musieli martwić się wygórowanymi opłatami za gaz.

Kiedy AMBCrypto analizowało dane, zauważyliśmy, że Polygon prowadził na podstawie kilku wskaźników. Ale Baza trzymał ją w napięciu. Na przykład 5 kwietnia liczba transakcji na platformie Polygon osiągnęła 4 miliony.

Natomiast baza wynosiła 3 mln, zaś Arbitrum odpowiednio 1,5 mln i 801,4 tys. Jednak kolejną rzeczą, którą zauważyliśmy, jest to, że pomimo liczb Polygon, Base bije ich na głowę pod względem generowanych opłat.

Z naszych ustaleń wynika, że ​​Brett [BRETT], moneta memowa oparta na Base, była jednym z powodów dominacji sieci. Kolejnym był Toshi [TOSHI].

Podczas gdy TOSHI miał być twarzą kota Briana Armstronga, BRETT był nazywany kotem Pepe. [PEPE] Najlepszy przyjaciel w podstawowej serii.

W ciągu ostatnich 30 dni cena BRETT-a wzrosła o 79,18%. W momencie pisania tego tekstu kapitalizacja rynkowa wynosiła 592 miliony dolarów.

Cena TOSHI wzrosła w tym samym okresie o 46,51%, a kapitalizacja rynkowa wyniosła nieco ponad 179 milionów dolarów.

Liczby te wskazują, że ceny i wartość rynkowa mogą wzrosnąć. Jeśli tak, łączna liczba transakcji L2 na Ethereum może w przyszłości być wyższa.

READ  Super Micro nie uwzględnia kwartalnych szacunków przychodów w związku ze wzrostem akcji i spadkiem o 10%

Fale się odwróciły

Jednak dynamika była inna w odniesieniu do Aktywne adresy. Według danych Santiment, całodobowo aktywnych adresów na platformie Polygon było 2133.

Na Arbitrum cena była niższa i wyniosła 15 500. Z drugiej strony liczba optymizmów sięgnęła 10 000. Aktywne adresy mierzą dzienny poziom interakcji w sieci.

Spadek aktywności wielokątów, zwlekanie i optymizm

źródło: Santiment

Ale jedną cechą wspólną tej skali jest to, że wszystkie spadły.

Porównując aktywność z liczbą transakcji można zauważyć, że mniej uczestników rynku uczestniczyło w transakcjach na górnym końcu Wielokąta.


Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa MATIC w kategoriach ETH


W krótkiej perspektywie aktywność sieciowa na Ethereum L2 może spaść wraz ze spadkiem interakcji użytkownika.

Jeśli jednak rynek wyjdzie z trybu „utrzymaj”, mogą nastąpić zmiany. W takim przypadku liczba aktywnych użytkowników może się zwiększyć, a tygodniowe transakcje mogą sięgnąć ponad 32 milionów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *