Co wiesz w tym tygodniu

Sezon wyników będzie w pełnym rozkwicie w przyszłym tygodniu.

Ustalenia Bank of America (BAC) i Goldman Sachs (GS) dadzą kolejne spojrzenie na to, jak system finansowy poradzi sobie z konsekwencjami serii upadków banków wiosną.

W środę Netflix (NFLX) i Tesla (TSLA) będą pierwszymi gigantami technologicznymi, którzy napędzają tegoroczne ożywienie rynku i przedstawią wyniki za drugi kwartał.

Na froncie danych ekonomicznych czerwcowa sprzedaż detaliczna, nastroje związane z budową domów oraz najnowszy odczyt Home Starts pokażą spokojniejszy kalendarz ekonomiczny.

W zeszłym tygodniu gospodarka USA odhaczyła wszystkie właściwe pola, ponieważ dane pokazały, że inflacja wzrosła w najwolniejszym tempie od marca 2021 r., a zaufanie konsumentów osiągnęło najwyższy poziom od prawie dwóch lat.

Te pozytywne odczyty, wraz z dobrymi zyskami JPMorgan (JPM), Wells Fargo (WFC) i Delta Air Lines (DAL) pomogły w zwyżce cen akcji.

Zaawansowany technologicznie Nasdaq (^IXIC) miał swój najlepszy tydzień od marca, rosnąc o ponad 3,3%. Tymczasem S&P 500 (^GSPC) i Dow Jones Industrial Average (^DJI) wzrosły o około 2,3%.

Finanse rozpoczęły sezon wyników w piątek, opowiadając dwie różne historie o systemie bankowym. Duże organizacje, takie jak JPMorgan (JPM) i Wells Fargo (WFC), przebiły oczekiwania analityków, ponieważ JPMorgan odnotował 67% wzrost zysków w drugim kwartale.

Ale jak zauważa David Hollerith z Yahoo Finance, obie instytucje mają znaczące korzyści dla konsumentów i czerpią korzyści z takich rzeczy, jak zwiększone pożyczki na karty kredytowe. Tymczasem Citigroup (C), który w większym stopniu opiera się na bankowości inwestycyjnej, odnotował spadek przychodów o 1% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Po tej wiadomości akcje Citi spadły o ponad 4%.

„Długo oczekiwane ożywienie w bankowości inwestycyjnej jeszcze się nie zmaterializowało, co oznacza rozczarowujący kwartał” – powiedziała w oświadczeniu prezes Citigroup, Jane Fraser.

Dokonywanie transakcji na Wall Street będzie w centrum uwagi w tym tygodniu, ponieważ Bank of America (BAC), Morgan Stanley (MS) i Goldman Sachs (GS) przedstawią wyniki. Oczekuje się, że wszystkie z nich pokażą spadek bankowości inwestycyjnej i handlu od pierwszego kwartału.

READ  Zaciski akumulatora EV sprawiają, że jest to problem z dziką kartą

Inwestorzy będą szczególnie chętni do wysłuchania Davida Solomona, dyrektora generalnego Goldman Sachs, w związku z obawami o kondycję Wall Street po redukcji zatrudnienia i Zgłoszenia wewnętrznego sprzeciwu wobec strategii banku.

„To mowa ciała Davida Solomona, czy może pokazać, że strategia, którą mają, zadziała” – powiedział Yahoo Finance Live Ken Lyon, dyrektor CFRA Research. „Przejmą pakiety udziałów w podstawowej działalności. Nie ma co do tego wątpliwości.”

Dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon, bierze udział w sesji zatytułowanej „Wzmocnienie pozycji kobiet jako przedsiębiorców i liderek” podczas wiosennych spotkań Grupy Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2023 r. w Waszyngtonie, USA, 13 kwietnia 2023 r. REUTERS/Elizabeth Frantz

Jeśli chodzi o technologię, Tesla i Netflix rozpoczną pracowite kilka tygodni dla sektora znajdującego się w centrum ożywienia rynkowego w tym roku.

Przy wzroście zapasów o prawie 130% w tym roku, Tesla zaobserwowała, że ​​inwestorzy reagują zarówno na szum wokół sztucznej inteligencji wokół jej możliwości samojezdnych, jak i na dużą liczbę dostaw pojazdów oraz szybką ekspansję sieci Superchargerów z konkurentami w branży.

Analityk Goldman Sachs, Mark Delaney, zauważył w czwartkowej notatce, że „główny nacisk zostanie położony na marżę brutto brutto niezgodną z GAAP”, ponieważ inwestorzy zastanawiają się, jak Ostatnie obniżki cen wpłynąć na zyski Tesli.

Przy umiarkowanej inflacji marże będą prawdopodobnie skupiać się między sektorami, ponieważ firmy zmagają się z inflacją, która nie pobudza już wzrostu zysków.

Marginesy [are] Coś, na co naprawdę chcemy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o siłę cenową firm” – powiedziała Victoria Fernandez, główny strateg rynkowy w Crossmark Global Investments, w rozmowie z Yahoo Finance Live.

Akcje Netflix wzrosły w tym roku o 50%, ale inwestorzy będą chętni do uzyskania informacji zwrotnych od kierownictwa firmy na temat tego, jak wszelkie skutki przerwy w Hollywood wpływają na plany firmy, ponieważ branża streamingowa wydaje się znajdować w punkcie zwrotnym.

READ  Handel z Chinami: Eksport rozpoczyna rok 2024 lepszym od oczekiwanego wzrostem o 7,1%, co wzmacnia pozytywne perspektywy

Ogólnie oczekuje się, że zyski spółek z S&P 500 spadną w tym kwartale o 7%, co według niektórych analityków będzie oznaczać dno obecnej recesji zysków.

I pomimo małej wielkości próby, firmy zdawały się pomyślnie przejść wstępny test w zeszłym tygodniu.

Delta, PepsiCo (PEP), JPMorgan i Wells Fargo pokonały oczekiwania analityków, ale żaden z nich nie odnotował znaczących ruchów na akcjach po ich wynikach.

To może być trend w tym kwartale, powiedział Ross Mayfield, strateg inwestycyjny w Baird, w rozmowie z Yahoo Finance Live. Powiedział, że szacunki Beating Street mogą być wystarczająco dobre, aby pomóc akcjom utrzymać zyski, ale niekoniecznie pchnąć akcje w górę.

„Jeśli nie widzisz dużych uderzeń, podwójnych uderzeń na linii, prawdopodobnie nie wystarczy, aby wywołać kolejne uderzenie na rynku, który stoi na szczytach hossy lub szczytach tego cyklu” – powiedział Mayfield. „Więc myślę, że potrzeba trochę więcej niż pokonania tych pozbawionych ryzyka szacunków, aby wywołać nowy ruch w górę”.

Kalendarz tygodniowy

Poniedziałek

dane ekonomiczne: Empire Fed Manufacturing, lipiec (oczekiwano -3,4, poprzednio +6,6)

Zyski: Nie ma zauważalnych zysków.

Wtorek

dane ekonomiczne: National Association of Home Builders Sentiment Index, lipiec (oczekiwano 56, poprzednio 55); Produkcja przemysłowa, m/m, czerwiec (oczekiwany +0,1%, -0,2% wcześniej) Sprzedaż detaliczna m/m, czerwiec (oczekiwany +0,5%, -0,3% wcześniej); Sprzedaż detaliczna m/m, z wyłączeniem motoryzacji i gazu, czerwiec (+0,4%, poprzednio 0,4%)

Zyski: Bank of America (BAC), BNY Mellon (BK), Charles Schwab (SCHW), Interactive Brokers Group (IBKR, JB Hunt (JBHT), Lockheed Martin (LMT), Morgan Stanley (MS), PNC Financial Services (PNC), Pinnacle Financial Partners (PNFP), Western Alliance (WAL)

Środa

dane ekonomiczne: Pozwolenia na budowę, czerwiec, m/m (oczekiwane 0,2%, wcześniejsze +5,6%); Rozpoczęcia budowy mieszkań, czerwiec, m/m (oczekiwane -9,7%, wcześniejsze +21,7%); Wnioski o kredyt hipoteczny MBA, lipiec (0,9% poprzednio)

READ  Wyłącznie: Tesla planuje rozpocząć masową produkcję Cybertrucka pod koniec 2023 r.

Zyski: Netflix (NFLX), Tesla (TSLA), Goldman Sachs (GS), Alcoa (AA), Ally Financial (ALLY), ASML (ASML), Citizens Financial Group (CFG), Discover Financial Services (DFS), Halliburton (HAL) , IBM (IBM), Las Vegas Sands (LVS), Nasdaq (NDAQ), United Airlines (UAL), Zions Bancorporation (ZION)

Czwartek

dane ekonomiczne: Wstępna liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, tydzień kończący się 15 lipca (oczekiwano 244 000; poprzednio 237 000); Philly Fed Business Forecast, lipiec (prognoza -10, poprzednio -13,7); Sprzedaż istniejących domów, czerwiec, m/m (prognoza -2,0%, poprzednio +0,2%); Wiodący indeks wskaźników ekonomicznych, czerwiec (oczekiwano -0,6%, wcześniej -0,7%)

Zyski: Abbott Laboratories (ABT), American Airlines (AAL), Blackstone (BX), CapitalOne (COF), DR Horton (DHI), Freeport McMoran (FCX), Johnson & Johnson (JNJ), KeyBank (KEY), PPG (PPG) , TSMC (TSM)

Piątek

dane ekonomiczne: Nie ma znaczących publikacji ekonomicznych.

Zyski: American Express (AXP), Comerica (CMA), Huntington Bancshares (HBAN)

Josh jest korespondentem Yahoo Finance.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami ekonomicznymi i wskaźnikami ekonomicznymi, które pomogą Ci w podjęciu decyzji inwestycyjnych

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *