Akcje w Hongkongu spadły o 2%, pociągnięte w dół przez nieruchomości i technologię. Rynki azjatyckie są mieszane

godzinę temu

Akcje Adani nieznacznie wzrosły po tym, jak prezes potwierdził standardy informacyjne spółki

Prezes Adani Group potwierdził we wtorek ujawnienie firmy, że nie wykryto żadnego naruszenia i że raport Hindenburga zawiera wprowadzające w błąd informacje.

„Raport był mieszanką ukierunkowanych dezinformacji i fałszywych zarzutów, z których większość pochodzi z lat 2004-2015” – powiedział przewodniczący grupy Gautam Adani w przemówieniu do akcjonariuszy podczas dorocznego walnego zgromadzenia.

Dodał, że panel ekspertów zajmujący się tą sprawą nie stwierdził żadnych uchybień regulacyjnych i potwierdził, że ujawnienia grupy nie wykazały „żadnych przypadków naruszenia”.

Akcje Adani Enterprise wzrosły o 0,56%, a Adani Transmission o 1,58%. Adani Green dodał 1,52%.

-Lee Ying Chan

4 godziny temu

Profesor uniwersytecki powiedział, że Chiny muszą odgrywać większą rolę w rozmowach na temat restrukturyzacji zadłużenia słabych krajów

Mauro Guillen, profesor Wharton School na University of Pennsylvania, powiedział, że Zachód nie zrobił wystarczająco dużo, aby doprowadzić Chiny do stołu negocjacyjnego.

Stany Zjednoczone i Europa muszą zaangażować się w rozmowy z Chinami na temat restrukturyzacji zadłużenia krajów zagrożonych, ponieważ „Chiny mają pieniądze” i wpływy w wielu z tych krajów, powiedział Guillen w „Squawk Box Asia” CNBC.

Jego uwagi pojawiają się tuż po spotkaniu ministrów finansów G20 w Gandhinagar w Indiach.

Przełom dopiero nastąpi, jeśli chodzi o wielkość pomocy udzielanej krajom o niskich dochodach potrzebującym restrukturyzacji zadłużenia.

Guillen podkreślił, że brak udziału Chin może wynikać z ich własnych problemów w kraju. „Istnieje duża presja na prezydenta Xi, aby uregulował bodziec dla jej gospodarki” – powiedział. „Chiny mogą na razie chcieć skupić się na własnych problemach, zamiast rozwiązywać problemy innych”.

Charmine Jacob

4 godziny temu

Akcje nieruchomości i technologii doprowadziły do ​​​​strat, gdy Hang Seng spadł o ponad 2%.

Akcje nieruchomości i technologii doprowadziły do ​​​​strat na Hang Seng, który spadł o ponad 2%.

READ  2023 Przeprojektowany Lexus RX, dodaje 367 KM RX500h F Sport Hybrid

Największym przegranym indeksu była firma deweloperska Longfor Group, której akcje spadły o ponad 9%, a Country Garden Holdings o 6,67%.

Na froncie technologicznym akcje JD Health International spadły o ponad 5% i były największym przegranym w sektorze, a następnie firma Alibaba Group Health Information Technology, która spadła o 4,2%.

4 godziny temu

Bank Rezerw Australii utrzymał stopy procentowe na stałym poziomie w obliczu spadającej inflacji i ryzyka dalszego obniżenia wzrostu produkcji

Reserve Bank of Australia na lipcowym posiedzeniu rozważał, czy utrzymać stopy procentowe na stałym poziomie, czy też podnieść je o 25 punktów bazowych, Ujawniono minuty.

Bank centralny ostatecznie zdecydował się pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, twierdząc, że polityka pieniężna była „wyraźnie powściągliwa” przy dominującej stopie gotówkowej na poziomie 4,1%, a spłata odsetek od kredytów hipotecznych była w maju rekordowo wysoka.

Przyznał również, że inflacja spada, co pomoże ograniczyć ryzyko wzrostu oczekiwań inflacyjnych w średnim okresie.

Bank powiedział, że ryzyko wolniejszego wzrostu produkcji jest większe niż oczekiwano, jeśli stopy procentowe zostaną podniesione, zauważając, że istnieje „znacząca niepewność” co do konsumpcji gospodarstw domowych.

Przeczytaj więcej tutaj.

– Lim Hwi Ji

7 godzin temu

Chiński Evergrande zgłasza ogromne straty w 2021 i 2022 roku, zobowiązania rosną

Chiński deweloper China Evergrande Group odnotował ogromne straty na długo oczekiwanych wynikach za 2021 i 2022 rok.

Firma odnotowała łączną stratę netto w wysokości 686,2 mld juanów (95,68 mld USD) w 2021 r. i całkowitą stratę netto w wysokości 125,8 mld w 2022 r.

na rok 2022, Większość strat Straty związane ze zwrotem gruntów, odpisami z tytułu utraty wartości aktywów finansowych i innymi stratami nieoperacyjnymi wyniosły 69,37 mld juanów.

Zobowiązania Evergrande wyniosły w zeszłym roku 2,35 bilionów juanów, co oznacza wzrost o 23% w porównaniu do 2020 rPodczas gdy jego łączne aktywa osiągnęły 1,8 biliona juanów, co oznacza spadek o 20% w porównaniu z poprzednimi dwoma latami.

READ  Chick-fil-A ogłasza, że ​​nie będzie już podawać kurczaka bez antybiotyków

– Lim Hwi Ji

7 godzin temu

CNBC Pro: Po wzroście Bitcoina o 80% eksperci rynkowi przewidują, dokąd zmierza w 2023 r.

Po ponad 80% wzroście ceny bitcoina w pierwszej połowie 2023 r. obserwatorzy rynku kryptowalut opowiedzieli CNBC Pro, jak spodziewają się zachowania kryptowaluty w drugiej połowie roku.

Carole Alexander, profesor finansów na University of Sussex, Jeff Kendrick ze Standard Chartered i Anthony Trenchev, dyrektor generalny firmy pożyczkowej Nexo, która udziela pożyczek kryptowalutowych, ujawniają swoje przewidywania.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ryana Browna

7 godzin temu

CNBC Pro: Barclays widzi „ograniczone korzyści” z szumu AI dla tych europejskich akcji żetonów przed zyskami

Według Barclays europejskie akcje półprzewodników czekają „trudny kwartał” dzięki „sezonowi niestabilnych zysków”, który rozpoczyna się w tym tygodniu.

Bank inwestycyjny przedstawił główne prognozy zysków dla ASML, Nokia, STMicro i Infineon oraz swoje średnioterminowe prognozy dotyczące zapasów chipów.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

13 godzin temu

ETF oprogramowania technologicznego osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum

W poniedziałek fundusz ETF iShares Expanded Tech-Software wzrósł o 1,2%, osiągając najwyższy poziom od 52 tygodni.

ETF, którego celem jest ekspozycja na oprogramowanie, media interaktywne i powiązane firmy, zyskał prawie 42% w 2023 r. Tymczasem ETF VanEck Semiconductor również zyskał ponad 1% od poniedziałku po południu, przy 56,3% od początku roku. historia. zgromadzenie.

Zobacz listę…

Oprogramowanie techniczne ETF

15 godzin temu

Ponad 40 spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło 52-tygodniowe maksima

Indeks S&P 500 wzrósł o skromne 0,3% w poniedziałek rano, ale 43 składniki indeksu szerokiego rynku podskoczyły do ​​52-tygodniowych maksimów, w tym kilka, które osiągnęły najwyższe poziomy od dziesięcioleci.

Booking Holdings osiągnął najwyższy w historii poziom 2 938,38 USD, osiągając rekordowy poziom od pierwszej oferty publicznej akcji turystycznych w 1999 roku.

READ  Minister powiedział, że Meksyk nie może dorównać amerykańskim zachętom dla proponowanej fabryki akumulatorów Tesli

Cintas osiągnął rekordowy poziom od momentu powstania w 1983 roku. Zasoby związane z modą firmy osiągnęły najwyższy poziom 503,70 USD. Cintas odnotował lepsze wyniki pod koniec zeszłego tygodnia, z zyskiem w czwartym kwartale fiskalnym w wysokości 3,33 USD na akcję i przychodami w wysokości 2,28 mld USD.

Gigant zwalczania szkodników, Rollins, osiągnął najwyższy poziom 44,78 USD, najwyższy od czasu rozpoczęcia notowań na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych w 1968 roku.

Darla Mercado, Chris Hayes

14 godzin temu

W jaki sposób przywrócenie równowagi Nasdaq 100 wpływa na Megacap Tech

Zaczynają napływać szczegóły dotyczące przywrócenia równowagi Nasdaq 100, które wejdzie w życie 24 lipca.

Według Goldman Sachs, Nvidia i Microsoft to akcje, które odnotują największe korekty w dół w ramach przywrócenia równowagi, a Apple będzie największą spółką w grupie, ale o mniejszej wadze niż obecnie.

Przeczytaj więcej o zmianach w indeksie i potencjalnym wpływie na akcje w CNBC Pro.

– Jesse Pound

19 godzin temu

Ankieta Rezerwy Federalnej wykazała wzrost produkcji w rejonie Nowego Jorku

Działalność produkcyjna w obszarach Nowego Jorku prawie się zatrzymała w lipcu, a wiele firm zgłosiło ekspansję, taką jak skurcze.

Badanie Empire State Manufacturing Survey przeprowadzone przez nowojorską Rezerwę Federalną spadło o 6 punktów do odczytu 1,1, co stanowi różnicę między firmami odnotowującymi wzrost a spadkiem. Według Dow Jones Wall Street szukała odczytu zerowego.

Nowe zamówienia zmieniły się nieznacznie i wyniosły 3,3, podczas gdy dostawy spadły o 8,6 punktu, a zapasy spadły o 4,8 punktu do poziomu -10,8. Pojawiły się dobre wieści na temat inflacji, ceny zapłacone i otrzymane indeksy spadły o ponad 5 punktów.

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *