Peacock podnosi cenę abonamentu 17 sierpnia

Kredyty obrazkowe: Obrazy SOPA / Dostawca / Getty Images

Peacock przynosi dziś swoim abonentom złe wieści. Od godziny 12:00 EST streamer powiadamia obecnych klientów, że 17 sierpnia podniesie ceny subskrypcji. Zmiana od razu wpłynie na nowych klientów. Będzie to pierwszy raz, kiedy Peacock odnotował wzrost cen od czasu jego premiery.

Użytkownicy będą musieli płacić 5,99 USD miesięcznie, aby uzyskać Premium (z reklamami), w porównaniu z 4,99 USD. Tymczasem Premium Plus (bez reklam) zapewni wzrost o 2 USD do 11,99 USD miesięcznie.

Firma twierdzi, że powodem zmiany jest to, że nadal inwestuje w dostarczanie wysokiej jakości treści i doświadczeń użytkowników.

Wyższe ceny pozwolą również Peacockowi pozostać konkurencyjnym na rynku, ponieważ konkurenci tacy jak Netflix i Max pobierają opłaty w górę o 19,99 USD miesięcznie. W zeszłym roku Apple TV+ podniósł koszt subskrypcji do 6,99 USD miesięcznie.

Ponadto Paramount+ ostatnio zwiększył swój plan reklamowy do 5,99 USD miesięcznie, a nowy poziom bez reklam, Paramount+ z Showtime, do 11,99 USD. Podczas gdy Peacock będzie miał mniej więcej taką samą cenę jak Paramount +, usługa przesyłania strumieniowego nie ma dokładnie dziesiątek oryginałów Showtime, którymi można by się pochwalić.

Jednak streamer promuje swoją ofertę sportów na żywo, którą opisuje jako największą ze wszystkich usług przesyłania strumieniowego bezpośrednio do konsumenta w USA, z ponad 5000 godzin treści. Obejmuje to Mistrzostwa Świata Kobiet, niedzielną nocną piłkę nożną, Premier League, Big Ten i wiele innych.

Peacock oferuje także abonentom codzienne wiadomości na żywo, kanały nadawane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz oryginalne tytuły „Poker Face”, „Mrs. Davis”, „The Continental”, „Bel Air”, „Dr. Death”, „Based on a True Story” i „Popkiss”. To także jedyny streamer premium z dostępem następnego dnia do wszystkich nowych programów NBC i Bravo.

READ  Kanye West zaproponowała, że ​​rzuci pracę i zostanie pełnoetatową stylistką Kim Kardashian

Według firmy Peacock od momentu premiery w 2020 roku wydał ponad 80 000 godzin treści.

Podwyżka cen następuje po tym, jak firma zgłosiła straty w wysokości 704 mln USD w pierwszym kwartale 2023 r., w porównaniu z 456 mln USD w tym samym okresie ubiegłego roku.

Aby osiągnąć zysk, Peacock odszedł od swojej bezpłatnej oferty i usunął opcję dla nowych klientów. Ponadto warstwa obsługiwana przez reklamy nie jest już oferowana w pakiecie bez dodatkowych opłat dla klientów Xfinity.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *