Kiedy brutalny wzrost czynszów spowoduje inflację CPI? Ile dodasz do CPI?

Liczby są już zapieczone i pojawią się w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

za pomocą Wilk Richter do Wilcza ulica.

Czynnik czynszu stanowi 32% CPI. Pomimo ogromnego wzrostu „popytu na czynsz” w Stanach Zjednoczonych, te dwa czynniki czynszowe dla CPI były znacznie niższe niż CPI i tym samym jak dotąd ograniczały CPI. W przeciwieństwie do popytu na czynsz, te dwa współczynniki czynszu śledzą średni czynsz faktycznie płacony przez najemców w całym wykazie lokali na wynajem w miastach USA, w tym lokali o kontrolowanym czynszu.

Z drugiej strony, „Zapotrzebowanie na wynajem” odzwierciedla obecne metki cenowe jednostek wymienionych do wynajęcia, których ludzie jeszcze nie wynajmowali, a wynajęcie tych jednostek i płacenie tych czynszów w wystarczająco dużych ilościach zajmuje trochę czasu. ruszają się. średniego czynszu faktycznie płaconego przez cały zasób lokali na wynajem w Stanach Zjednoczonych, który jest następnie ujmowany przez wskaźniki czynszów CPI.

Ale te dwa czynniki w czynszu do CPI będą musiały dogonić popyt na czynsz, a następnie zwiększą ogólny CPI- co było już 7,5% w styczniu, WHOOSH.

Ale kiedy wzrost popytu na czynsz spowoduje wzrost CPI? Ile to doda do wskaźnika cen konsumpcyjnych?

Krótka odpowiedź: Obecny wzrost popytu na czynsze, który miał miejsce do stycznia 2022 r., doda więcej niż jeden punkt procentowy do całkowitego CPI w 2022 r. i doda więcej niż jeden punkt procentowy do całkowitego CPI w 2023 r., nawet jeśli czynsze popytowe nie wznosić się dalej stąd. To jest już upieczone w liczbach. CPI dogoni bolesną rzeczywistość, która rozprzestrzeni się na kolejne dwa lata.

Skoki popytu na najem są brutalne.

Czynsze za domy jednorodzinne i mieszkania na rynku wynajmu wzrosły o 12% rok do roku w Stanach Zjednoczonych, różniąc się znacznie w zależności od miasta, co według CoreLogic jest najgorszym wzrostem danych począwszy od 2004 roku. Na szczycie listy znalazło się Miami, gdzie czynsze wzrosły o 35%. W latach między kryzysem finansowym a pandemią czynsze za domy jednorodzinne w Stanach Zjednoczonych rosły w przedziale od 2,5% do 3,5%.

READ  FuboTV złożyła pozew przeciwko Disneyowi, Foxowi i Warner Bros. Oraz inne pod pretekstem praktyk antykonkurencyjnych

Czynsze za mieszkania – nie licząc domów jednorodzinnych i mieszkań do wynajęcia – wzrosły średnio o 12% w przypadku mieszkań z jedną sypialnią i 14% w przypadku mieszkań z dwiema sypialniami, według danych Zampera. W 20 ze 100 największych miast czynsze wzrosły o 20% lub więcejW 11 z nich czynsze wzrosły o 25% lub więcej. Jest to oparte na średnim popycie czynszowym, który jest reklamą czynszów przez właścicieli dla ich ofert. Są jak metki z cenami w sklepie.

Według innej miary, Zillow Observed Index of Rentals, styczniowe czynsze wzrosły o 14,9% rok do roku w Stanach Zjednoczonych, znacznie różniąc się między miastami.

Wszystkie te wskaźniki pokazują to samo: średnio czynsze w Stanach Zjednoczonych rosną o ponad 12% rok do roku i różnią się znacznie w zależności od miasta, a niektóre miasta odnotowują astronomiczny wzrost czynszów.

Popyt na czynsz rozprzestrzenił się w ciągu 24 miesięcy na inflację czynszu CPI.

Czynsze wywoławcze to aktualne ceny. Nie pojawiają się one w inflacji czynszów, dopóki wystarczająca liczba osób nie podpisze umów najmu lokali za te czynsze, i faktycznie płacą te czynsze w wystarczająco dużych ilościach, aby poruszyć igłę całego zasobu lokali na wynajem w miastach USA.

To sprawia, że ​​popyt na czynsz jest wiodącym wskaźnikiem inflacji czynszu CPI. Okazuje się, że według badania przeprowadzonego przez Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco ten popyt na czynsze rośnie To już się stało Spowoduje to wzrost inflacji CPI w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

ten Dwie miary czynszów w CPI które razem stanowią 32% całkowitego CPI, pokazują to opóźnienie, chociaż również zaczynają rosnąć. Czynsz za główne mieszkanie CPI („CPI czynsz”) w styczniu wzrósł o 3,8% rok do roku, a ekwiwalent czynszu właściciela CPI („CPI OER”) wzrósł o 4,1%.

Te dwie miary CPI śledzą, ile najemcy faktycznie płacą w czynszu w całej inwentaryzacji lokali na wynajem w miastach. Obejmuje to najemców mieszkań o kontrolowanym czynszu, w których czynsze nie rosną gwałtownie, najemców z aktywnymi umowami najmu, w przypadku których czynszów nie można podnieść, a także najemców, których właściciele powoli podnoszą czynsze z różnych powodów, w tym utrzymanie dobrych najemców.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Micron mówi, że wzrost sprzedaży jest „bliski”; Akcje LULU skaczą dzięki zarobkom i wskazówkom

Dlatego miary CPI nie wzrosną przy tym samym poziomie popytu na wynajem. W latach 2017-2019 wskaźniki CPI były ściśle śledzone za pomocą indeksu Zillow. Jednak w latach 2015 i 2016 wystąpiły znaczne różnice: w styczniu 2015 r. Zillow Index wykazał wzrost czynszu o 5%, podczas gdy mierniki CPI wykazały wzrost czynszu o 2,6% i 3,5%.

Kiedy popyt na czynsz zacznie wpływać na ogólny CPI?

Jak dotąd czynsz uwzględnia jego CPI stłumiony Ogólny wskaźnik cen konsumpcyjnych. CPI w styczniu wzrósł o 7,5%, pomimo Niższe odczyty wskaźników czynszowych – czynsz główny za mieszkanie (3,8%) i ekwiwalentny czynsz właścicielski (4,1%).

Fed z San Francisco ujawnił teraz Raport personelu Aby oszacować, kiedy żądania najmu zostaną przefiltrowane do wskaźników czynszu CPI, a tym samym do ogólnego CPI. Stanie się to stopniowo w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

Czynsze, które już wystąpiły, prawdopodobnie podniosą współczynnik czynszów CPI o 3,4 punktu procentowego w 2022 r., a następnie ponownie w 2023 r., a biorąc pod uwagę wagę 32% czynników czynszowych, dodałbyś 1,1 punktu procentowego do tego, jaki CPI będzie przechodził do końca 2022 r. i doda 1,1 punktu procentowego do całkowitego wskaźnika CPI w 2023 r., nawet jeśli nie nastąpi dalszy wzrost czynszów rynkowych.

Zatem jakakolwiek stabilizacja, a nawet spadek CPI dla nowych i używanych pojazdów zostanie zmniejszona, ze względu na ich znacznie mniejszą wagę, w porównaniu z nadchodzącym wzrostem wskaźników czynszowych CPI.

Pod względem pomiaru Rezerwa Federalna jako cel inflacyjny wykorzystuje „niezbędne wydatki na konsumpcję osobistą” których elementy mieszkalne są mniejsze niż w CPI, wymagane podwyżki czynszów, które już miały miejsce, dodadzą 0,5 punktu procentowego do podstawowych wydatków na konsumpcję osobistą zarówno w 2022, jak i 2023 r., według Rady Rezerwy Federalnej w San Francisco, nawet jeśli brak dalszych podwyżek na rynku czynszu.

READ  Akcjonariusze Amazona głosują przeciwko ofertom prowadzonym przez inwestorów

Lubisz czytać WOLF STREET i chcesz ją wesprzeć? Używaj programów do blokowania reklam — całkowicie rozumiem dlaczego — ale czy chciałbyś wesprzeć witrynę? Możesz przekazać darowiznę. Bardzo to doceniam. Kliknij na kufel piwa i mrożonej herbaty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

Czy chcesz otrzymać powiadomienie e-mailem, gdy WOLF STREET opublikuje nowy artykuł? Rejestracja tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *