Kontrakty terminowe Dow: rynkowy wzrost wyprzedaje się wraz z „najgorszym jeszcze przed” na Ukrainie; Raport o zadaniach po kliknięciu

Kontrakty terminowe Dow spadły nieco w ciągu nocy, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, po doniesieniach o pożarze elektrowni jądrowej na Ukrainie. W czwartek zwyżka na giełdzie uderzyła w opór na kluczowym poziomie, ciągnąc się w dół wraz z Nasdaq, małymi spółkami i szczególnie silnym wzrostem napędzającym spadek.
xTymczasem inwestorzy zwrócą uwagę na piątkowy raport o zatrudnieniu, który ma zostać opublikowany przed otwarciem giełdy.

Inwazja Rosji na Ukrainę

Jak poinformował burmistrz tamtejszego miasta, zapaliła się elektrownia atomowa Zaporoże na południu Ukrainy. Siły rosyjskie zmierzały do ​​zajęcia elektrowni jądrowej, największej w Europie i jednej z dziesięciu największych na świecie,

Wcześniej Ukraina powiedziała, że ​​osiągnięto „porozumienie” z Rosją w sprawie korytarzy humanitarnych, co umożliwiło ukraińskim cywilom ewakuację z oblężonych miast i umożliwienie pomocy humanitarnej. Będzie to obejmować lokalne zawieszenie broni wokół tych korytarzy.

Ale prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w telewizji, że jego inwazja na Ukrainę „idzie zgodnie z planem”. Armia rosyjska zdobywa terytorium, zwłaszcza na południu nad Morzem Czarnym. Poniosła jednak znaczne straty w wojsku i sprzęcie. Problemy gospodarcze wciąż rosną, wraz z rosnącymi wezwaniami do ukarania rosyjskiej energii.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że obawia się, że „najgorsze dopiero nadejdzie” po długiej rozmowie telefonicznej z rosyjskim prezydentem Putinem. Powiedział, że Putin wydaje się mieć zamiar kontynuować inwazję na Ukrainę, dopóki nie przejmie kontroli nad całym krajem. Rosja używa artylerii i bomb, aby uderzyć w duże miasta i wiele obszarów mieszkalnych.

zepsuty zapas

Unia Pacyfiku (UNP) z płaskiej podstawy w ciągu dnia, chociaż na zamknięciu odcięła zyski. kolega operator kolejowy CSX (CSX) miga agresywne wejście.

Warren Buffett Berkshire Hathaway (BRKB) również wybuchł. Berkshire, znany jako gigant ubezpieczeniowy, kolejna część siły rynkowej, jest również właścicielem kolei BNSF. Posiadanie ogromnej inwestycji w jabłko (AAPL) Berkshire też to nie boli.

Kroger (K) luka w bazie na zyskach, natomiast Kiełki na targu rolniczym (SFM) również wywołały sygnały kupna. Zagraj w nawóz i lit Metry kwadratowe (Metry kwadratowe) wyszedł z bazy zysków z eksplozji i byczych komentarzy na temat cen.

Ale akcje wzrostowe pozostają w tyle, zwłaszcza nazwy o wysokiej wartości. ten płatek śniegu (śniegMasowa sprzedaż zysków i dyrektyw doprowadziła do masowej sprzedaży wielu nazwisk.

Obejmuje datadog (DDOG) A Tesla (TSLA), dwie względne cechy wyróżniające wśród trzycyfrowych akcji PE.

Główne zarobki

Hurtownia Costco (koszt) A od Broadcom (AVGONagłówki o zarobkach w czwartek wieczorem.

Zarobki i przychody Costco przewyższyły liczbę wyświetleń. Jednak wzrost sprzedaży w tym samym sklepie, choć przewyższał oficjalne prognozy finansowe za drugi kwartał, był nieco wolniejszy w porównaniu z pierwszym kwartałem. Akcje COST spadły nieco w ciągu nocy. Akcje wzrosły o 1% do 533,05 w czwartek. Magazyn Costco zawiera 571,59 podstawa kubka Zakup punktowy. Inwestorzy mogą wykorzystać 534,34, powyżej krótkoterminowego oporu na linii 50 dni, jako mocne wejście.

READ  Japońska Toyota ujawnia nieprawidłowe testy zderzeniowe w oddziale Daihatsu

Zyski i prognozy Broadcomu były lepsze niż oczekiwano. Akcje AVGO spóźniły się o 4%. Akcje spadły w czwartek o 1,2 proc. do 578,60. Akcje Broadcomu konsolidowały się, ale muszą przełamać 50-dniową linię i krótkoterminowy szczyt, aby uzyskać mocne wejście na 614,74. Oficjalny punkt zakupu to 677,86.

Akcje Tesli i Union Pacific działają Tabela liderów IBD, a akcje CSX zostały dodane do listy obserwowanych w tabeli liderów. Union Pacific też był w czwartek Akcje IBD dzisiaj.

Film zawarty w tym artykule omawia ruch na rynku w czwartek i analizuje akcje UNP, hymn narodowy (ANTME) i magazyn DDOG.

Raport o pracach

O 8:30 czasu wschodniego Departament Pracy opublikuje raport o zatrudnieniu za luty. Ekonomiści spodziewają się wzrostu zatrudnienia poza rolnictwem o 390 tys., a stopa bezrobocia spadnie do 3,9%. Wskaźnik udziału siły roboczej będzie kluczowy, ponieważ Rezerwa Federalna szuka oznak wzrostu siły roboczej, aby złagodzić wąskie gardła w łańcuchu dostaw i presję płacową.

Oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe o jedną czwartą punktu na posiedzeniu w dniach 15-16 marca. Ale lutowy raport o zatrudnieniu, CPI i rosyjska inwazja na Ukrainę wciąż mogą zmienić tę decyzję.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones spadły o 0,2% w stosunku do wartości godziwej, cofając się po skromnych zyskach odnotowanych w raporcie o pożarze elektrowni jądrowej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,25%. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,2%.

Kontrakty terminowe Dow Jones z pewnością się poruszą w lutowym raporcie o zatrudnieniu przed otwarciem rynku.

Ceny ropy naftowej odbiły się o ponad 1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 4 punkty bazowe do 1,8%.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Giełda otworzyła silne ożywienie, ale niemal natychmiast spadła, przy czym najmocniej ucierpiały akcje spółek o małej kapitalizacji.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 0,35% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 0,6%. Nasdaq Composite spadł o 1,6%. Small cap Russell 2000 spadł o 1,2%.

Ceny ropy naftowej spadły o 2,6% do 107,67 USD za baryłkę po przekroczeniu poziomu 114 USD w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wezwała do wstrzymania amerykańskiego importu rosyjskiej ropy, co miałoby stosunkowo ograniczony wpływ. Jednak większość rosyjskiego eksportu ropy nie przyciąga nabywców. Oprócz nagłówków rosyjsko-ukraińskich, kraje zachodnie i Rosja czynią postępy w kierunku zawarcia nowego porozumienia nuklearnego z Iranem. Uwolni to duży eksport ropy naftowej przez Iran.

READ  Elon Musk publicznie kpi z niepełnosprawnego pracownika Twittera, który nie wie, czy został zwolniony

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych również spadła, spadając o prawie 2 punkty bazowe do 1,84%.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 0,1%, podczas gdy innowacyjny fundusz IBD Breakthrough Opportunity Fund (pasować) stracił 0,7%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) w dół o 2,5%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadły o 2,2%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrósł o 3,2%, podczas gdy amerykański fundusz rozwoju infrastruktury Global X (ETF)kolebka) wzrosła o 0,5%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 3,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1,1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) do 0,3% i fundusz ETF Financial Select SPDR (XLF) spadła o 0,3%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) oferta 0,5%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 6,4%, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) 4,6%. Ark Invest ma tylko minimalną ekspozycję na akcje SNOW, ale kilka z jego aktywów o wysokiej wartości spadło w czwartek w wyniku krachu Snowflake. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów ARK Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


operatorzy kolejowi

Akcje Union Pacific wzrosły o 1,15% do 256,21, zamykając się blisko sesyjnych minimów. Dzieje się tak po trafieniu 263,59 w ciągu dnia, powyżej 256,21 kup punkt Przez większość dnia, według RynekKowalski. Głębokość płaskiej podstawy to tylko 8%. ten Linia siły względnej Akcje UNP są na rekordowo wysokim poziomie. Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.

Akcje CSX podskoczyły o 2% do 35,29, zamykając się na linii 50 dni. W ciągu dnia akcje odbiły się od lutowych maksimów, zapewniając solidne wejście. ten płaska podstawa Punkt kupna to 38,11.

Berkshire Hathaway jest najbardziej znany ze swoich operacji ubezpieczeniowych i inwestycji Warrena Buffetta. Ale operacje kolejowe BNSF są istotną częścią działalności. Akcje BRKB wzrosły o 1,2% do 327,63. To jest ankieta Ciasne cztery tygodnie Z oficjalnym punktem zakupu 325,73. Inwestorzy mogą postrzegać konsolidację od połowy stycznia jako płaską, nieporządną bazę.

Postęp w transporcie kolejowym następuje, ponieważ firmy transportowe generalnie radzą sobie dobrze. wektor oceanu jak Masowce Star (SBLK) A Zintegrowana wysyłka ZIM (ZIM) przez długi czas przodowała. w tym samym czasie, Transport polowania w Wielkiej Brytanii (JBHT) możliwe do wykonania z innymi przewoźnikami, którzy zaczynają wyglądać interesująco.


IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś


Analiza wzrostu rynku

Byczy kurs giełdowy otworzył się w czwartek, kiedy indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite przekroczyły 21-dniową średnią kroczącą, podczas gdy indeks Dow Jones osiągnął ten poziom. Ale w ciągu minuty główne indeksy cofnęły się i odwróciły niżej,

READ  Firma 3M z siedzibą w Minnesocie zamrozi emerytury dla pracowników niezrzeszonych w 2028 r

21 dni stanowiło opór dla głównych indeksów przez większą część 2022 roku. Poza tym Dow, S&P 500 i Nasdaq wciąż napotykają wiele innych potencjalnych przeszkód.

Czwartek był dniem zewnętrznym dla Nasdaq, co oznacza, że ​​jego zakres intraday przekroczył środowe maksima i minima. Dni zewnętrzne są bardziej znaczące. Tak więc negatywne odwrócenie było jeszcze bardziej frustrujące.

Silny wzrost spowolnił w czwartek. Snowflake pobił opinie pod koniec środy, podwajając przychody i nieznacznie wyższając w bieżącym roku podatkowym. Ale to nie wystarczyło, ponieważ akcje SNOW spadły o 15% do najniższego poziomu od dziewięciu miesięcy. Sprzedano również wiele innych akcji o wysokiej wartości, zwłaszcza oprogramowania.

Akcje DDOG spadły o 9,7%, z powrotem poniżej linii 50-dniowej.

Chociaż akcje Tesli radziły sobie znacznie lepiej niż większość graczy EV, spadły o 4,6%, wycofując się z 21-dniowej passy, ​​ale zdołały utrzymać się powyżej 21-dniowej granicy.

Jednak próba wzrostu rynku nadal trwa. a Dzień kontynuacji W każdej chwili może zdarzyć się potwierdzenie nowego trendu wzrostowego.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

To, że uczennica liceum kroczy „ścieżką college’u”, nie oznacza, że ​​ukończy MIT z wyróżnieniem, a nawet liceum.

Środowe silne wzrosty, które przyniosły mniejsze niż w poprzedniej sesji wolumeny, były zachęcające. Ale bez dnia następnego i głównych wskaźników nadal zakotwiczonych poniżej 21-dniowej passy, ​​nie było powodu, aby znacząco zwiększać ekspozycję.

Próba ożywienia rynku może stać się wyraźnym trendem wzrostowym w najbliższej przyszłości, a ten byczy trend może mieć nogi. Ale rynek napędzany wiadomościami może szybko pójść na południe. Ponadto niektóre z sektorów, które dobrze sobie radzą, zwłaszcza w sektorze energetycznym i surowcowym, mogą pogorszyć się, jeśli szersze wskaźniki będą się stale rozwijać.

Tak więc, jeśli wzrost rynku pokazuje siłę, stopniowo zwiększaj swoją ekspozycję. W tej chwili inwestorzy mogą chcieć czerpać przynajmniej częściowe zyski od zwycięzców, gdy osiągną 10%.

Nadal nie ma nic złego w byciu całą lub prawie całą gotówką.

Kontynuuj pracę na listach obserwacyjnych. Pozostań w kontakcie, aby być gotowym, gdy rynek się zmieni.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *