College Football Playoffs: Michigan Wolverines pokonało Alabama Crimson Tide po dogrywce w pierwszym półfinaleCNN

Gracz nr 1 ze stanu Michigan pokonał po dogrywce nr 4 Alabamę 27:20 w półfinale College Football Playoff w poniedziałkowy wieczór i w ciągu siedmiu dni awansował do meczu o tytuł.

W drugim półfinale dnia drużyna Washington Huskie nr 2 (13-0) zmierzyła się z drużyną Texas Longhorns nr 3 (12-1) w Sugar Bowl w Caesars Superdome w Nowym Orleanie. Mecz rozpoczął się około 9:00. 13:00 czasu wschodniego.

Mecz jest na ESPN.

Po zaciętym meczu Michigan i Alabama po regulaminowym regulaminie zremisowały 20-20, co zmusiło drużynę znaną jako „Dziadek ich wszystkich” do dogrywki dopiero po raz drugi w znakomitej historii gry.

Po tym, jak Blake Corum z Michigan zdobył przyłożenie i zapewnił swojej drużynie prowadzenie, obrona Wolverines zatrzymała rozgrywającego Alabamy Jalena Milroe na czwartym miejscu na linii 3 jardów i awansowała do meczu o mistrzostwo kraju, który odbył się 8 stycznia w Houston.

Stan Michigan, który stał się pierwszym w historii programem futbolu uniwersyteckiego, który na początku sezonu osiągnął 1000 zwycięstw, będzie się starał o pierwsze mistrzostwo kraju od 1997 r., kiedy Wolverines dzielili tytuł z Nebraska Cornhuskers. NCAA przyznaje Michigan dziewięć mistrzostw w piłce nożnej, podczas gdy Michigan twierdzi, że 11.

To trzeci sezon z rzędu, w którym Wolverines docierają do College Football Playoff, ale stan Michigan w żadnym z ostatnich dwóch lat nie zdołał przejść dalej niż półfinał.

Tytuł mistrza stanu Michigan byłby sezonem pamiętnym, który wywołał kontrowersje.

Na początku roku główny trener Jim Harbaugh został zawieszony w pierwszych trzech meczach zespołu, co było karą narzuconą przez wydział lekkoatletyczny stanu Michigan za naruszenia podczas rekrutacji do NCAA. NCAA, które prowadzi otwarte dochodzenie w tej sprawie, prawdopodobnie zdecydowałaby się na dodanie dodatkowych kar w tej sprawie.

NCAA wszczęła w październiku drugie dochodzenie w sprawie Wolverines w związku z rzekomą kradzieżą znaków, co doprowadziło do zawieszenia i późniejszej rezygnacji analityka piłkarskiego ze stanu Michigan Connora Stallionsa oraz zwolnienia trenera biegaczy Chrisa Partridge'a.

READ  Lucas: Obudź się dzięki szybkiemu refleksowi w lesie

Harbaugh zaprzeczył, jakoby miał jakąkolwiek wiedzę o jakimkolwiek planie kradzieży znaków innych drużyn, ale zgodził się na zawieszenie na trzy mecze, co spowodowało, że jego łączna liczba meczów na boisku Michigan wzrosła do sześciu.

Obydwa dochodzenia NCAA dotyczące stanu Michigan są w toku.

Michigan (14-0) w poniedziałek, jak przez cały sezon, prowadził rozgrywający JJ McCarthy, który rzucał Trzy podania dotykowe Przeciwko Alabamie. Potencjalny wybór w pierwszej rundzie draftu do NFL 2024 wykonał 17 z 27 podań.

Corum strzelił także pierwsze przyłożenie Wolverines, a obrona Michigan sfrustrowała Milroe, zwalniając go pięć razy w pierwszej połowie i łącznie sześć razy.

Wolverines nadal potrzebowali 75-jardowego przyziemienia pod koniec czwartej kwarty, aby wymusić dogrywkę, gdy Corum wykazał się heroiczną ofensywą, a obrona utknęła w końcówce meczu, ponieważ Melroe nie miał dokąd pójść, gdy wbiegł na środek linii.

The Crimson Tide zakończył sezon 12-2.

PASADENA, Kalifornia – 01 stycznia: Jase McClellan nr 2 drużyny Alabama Crimson Tide świętuje po zdobyciu przyłożenia w czwartej kwarcie przeciwko Michigan Wolverines podczas półfinału CFP Rose Bowl na stadionie Rose Bowl 1 stycznia 2024 r. w Pasadenie w Kalifornii.  (Zdjęcie: Harry Howe/Getty Images)

„Poradzimy sobie”

Podobnie jak Michigan, Washington Huskies dotarli do półfinału z rekordem 13-0, a większość ich sukcesów można przypisać rozgrywającemu Michaelowi Penixowi Jr.

Penix, finalista Heisman Trophy, rzucił na odległość 4218 jardów i 33 przyłożenia. Jego akcje wzrosły dzięki dobrej grze i może to kontynuować, jeśli zagra w play-offach.

Penix również wydaje się pewny siebie, zmierzając do Sugar Bowl.

„Nie będę kłamać, ich linia D jest dobra, ale jednocześnie nie grali na naszej linii D. Bretta McMurphy’ego. Grają dobrą piłkę, ale nie twierdzę, że gramy na linii D dla 49ers czy na linii D dla Eagles, więc wszystko będzie dobrze.

Oprócz Penixa kluczem do ożywienia ataku Husky jest biegający Dillon Johnson. Johnson przez cały sezon zasadniczy przebiegł 1113 jardów i twierdzi, że wrócił do pełnej sprawności przed Sugar Bowl.

READ  Presidents Cup 2022: Międzynarodowi gracze ponownie przeżywają bitwę o zwycięstwo trzeciego dnia, stawiając drużynę USA w stan pogotowia

„To pierwszy raz, kiedy udało mi się stanąć na nogi i było to błogosławieństwo, ponieważ przerwa przyszła w odpowiednim momencie” – powiedział Johnson reporterom. szczególniePo miesięcznym odpoczynku doznał kontuzji stopy.

Penix i Johnson będą musieli współpracować, aby uwolnić się nawzajem od obrony Longhorns.

CORVALLIS, OREGON – 18 LISTOPADA: Rozgrywający Michael Penix Jr. nr 9 drużyny Washington Huskies podaje piłkę przeciwko bobram stanu Oregon na stadionie Racer 18 listopada 2023 r. w Corvallis w stanie Oregon.  (Zdjęcie: Tom Hawk/Getty Images)

„Nikt nie chce tego bardziej”

Texas Longhorns przybywają do Nowego Orleanu z mocnym bilansem 12-1 i będą chcieli pokonać Waszyngton po zeszłorocznej porażce z Huskies w Alamo Bowl.

Longhornowie mają jednak nadzieję, że dzięki swojej najlepszej ofensywie uda im się tym razem pokonać Husky.

Rozgrywający Quinn Ewers ma za sobą produktywny rok i ma szybko przyjmujący rdzeń, który będzie starał się wykorzystywać głębokie strzały przeciwko obronie Waszyngtonu.

Obrońca Jaylan Ford wierzy, że jego zespół dokładnie wie, co robi, zmierzając do półfinału.

TUSCALOOSA, AL – 09 września: Jermaine Burton nr 3 z Alabama Crimson Tide unika wślizgu Jaylana Forda nr 41 z Texas Longhorns w trzeciej kwarcie na stadionie Bryant-Denny 9 września 2023 r. w Tuscaloosa w stanie Alabama.  (Zdjęcie: Kevin C. Cox/Getty Images)

„Mentalność zespołu jest teraz bardzo dobra. „Myślę, że w większości wszyscy rozumieli swoją rolę i jakie jest ich zadanie dla zespołu” – powiedział Ford przed meczem, według Sports Illustrated. Naród fanów.

„Wszyscy wiedzą, co musimy zrobić, aby wygrać, więc myślę, że teraz musimy się tylko upewnić, że naprawiliśmy błędy, które popełniliśmy od początku przygotowań.

„Rozumiemy, do czego naprawdę dążymy i co chcemy osiągnąć, czyli mistrzostwo kraju, a teraz, gdy mamy szansę o nie rywalizować, myślę, że nikt nie chce tego bardziej niż chłopaki w tym zespole” – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *