Cramer mówi, że dane gospodarcze nie mogą uchwycić jednego z głównych czynników napędzających inflację

Jim Cramer z CNBC powiedział w czwartek, że głównym motorem inflacji jest chęć konsumentów do wydawania pieniędzy na ponowne otwarcie gospodarki – fakt, który nie znajduje odzwierciedlenia w danych analizowanych przez Rezerwę Federalną i Wall Street.

„Nie dbają o wyższe stawki. Mają oszczędności, ponieważ przez dwa lata nic nie robili” Powiedział. „W tej chwili moim największym zmartwieniem jest to, że zebrane dane nie mogą uchwycić natury tego… jednorazowego uniesienia”.

Akcje spadły w czwartek po mocnym początku tygodnia, który wyblakł w środę. Inwestorzy nie mogą się doczekać Opublikowano piątkowy raport o zatrudnieniu poza rolnictwem, aby ocenić wielkość kolejnej podwyżki stóp przez Rezerwę Federalną.

Jeśli wzrost zatrudnienia i płac będzie silniejszy niż oczekiwano, Fed prawdopodobnie będzie kontynuował agresywną kampanię.

Podczas gdy wzrost liczby podróży tego lata pokazał, że Amerykanie chętnie angażowali się w podróże odwetowe po złagodzeniu ograniczeń Covid, niektórzy teraz się z tym borykają”.stres stagnacyjnyZmniejszająca się motywacja do dalszego podejmowania mądrych wyborów finansowych w celu przygotowania się na nadchodzące trudne czasy gospodarcze.

Cramer wskazał, że przewiduje, iż konsumenci będą musieli wydać pieniądze, aby w końcu ich wyczerpać, chociaż może to nie nastąpić w najbliższym czasie.

„Za rok prawdopodobnie nie będzie euforii. To się skończy. Wydają swoje nadwyżki oszczędności. I właśnie wtedy stopy procentowe prawdopodobnie będą najwyższe”, powiedział Kramer.

Mówi Jim Kramer

Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera

Kliknij tutaj, aby pobrać Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera Bez kosztów, które pomogą Ci budować długoterminowe bogactwo i mądrzej inwestować.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Wzrosty na rynku odczuwają ból prezesa Fed Powella; Co teraz robisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *