Czego można się spodziewać po WWDC 24: duże zmiany w iOS, więcej Vision Pro i mnóstwo sztucznej inteligencji

Zbliżenie / Logo konferencji WWDC24.

jabłko

Coroczna konferencja programistów Apple WWDC rozpoczyna się w przyszłym tygodniu w Cupertino w Kalifornii. Jak zawsze rozpocznie się przemówieniem na żywo w poniedziałek rano o 10:00 PT i 13:00 ET. Będziemy tam, aby zdać relację z wydarzenia, więc poświęćmy chwilę na podsumowanie tego, czego możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu.

Ale najpierw zauważmy coś, co my NIE Myślę, że zobaczymy: biorąc pod uwagę pewne różnice w cyklach aktualizacji Apple, a także trend w kierunku M4, tak naprawdę nie spodziewamy się żadnych większych ogłoszeń sprzętowych na tegorocznej konferencji WWDC.

Nie ma w tym nic złego, ponieważ wygląda na to, że będzie to duże wydarzenie w kontekście nowości związanych z oprogramowaniem. W ciągu ostatnich kilku lat iOS doczekał się stosunkowo skromnych aktualizacji, ale to się wkrótce zmieni.

Sztuczna inteligencja w centrum uwagi

Większość plotek poprzedzających WWDC dotyczyła planów Apple ogłoszenia wielu generatywnych funkcji sztucznej inteligencji dla swoich platform. Częściowo dzieje się tak dlatego, że sztuczna inteligencja jest obecnie gorącym tematem, więc wszystko, co z tym związane, z pewnością zostanie omówione. Jednak z przecieków opublikowanych przez Bloomberga, The Information i innych wynika, że ​​Apple podejmie świadomy wysiłek, aby zmienić pozycję lidera w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Firma Apple dokonała już świetnych rzeczy dzięki uczeniu maszynowemu w systemie iOS i innych miejscach, na przykład dzięki funkcjom ułatwiającym edycję zdjęć, inteligentnym rekomendacjom i nie tylko. Jednak ostatnio wprowadzono nowe, istotne zmiany w modelach, które zapewniają wiele nowych opcji, co widzieliśmy w przypadku innych firm, takich jak OpenAI, Google i Microsoft.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tego, czym dokładnie Apple będzie się tutaj zajmował, poza skupieniem się na tym. Firma opublikowała kilka artykułów na temat nowych modeli czatów wielkoformatowych, głównych ulepszeń Siri, generowania obrazów i nie tylko, ale trudno powiedzieć, jakie funkcje staną się dostępne dla użytkowników.

READ  Twitch celuje w strumienie tyłkowe, wprowadzając nową zasadę zakazującą „treści skupiających się na intymnych częściach ciała przez dłuższy czas”

Możliwości obejmują automatycznie generowane podsumowania w aplikacjach takich jak Mail, nowe sposoby blokowania reklam lub interakcji z witrynami internetowymi w przeglądarce Safari, pomoc w edytowaniu kodu podobnego do GitHub Copilot w Xcode, tworzenie clipartów dla dokumentów iWork oraz bardziej konwersacyjne i wszechstronne odpowiedzi od Siri , Nowe funkcje edycji zdjęć, rozszerzone funkcje ułatwień dostępu, nowe możliwości kopiowania i nie tylko.

Mówi się, że Apple prowadzi rozmowy z firmami takimi jak OpenAI i Google (wygląda na to, że osiągnięto już porozumienie z OpenAI) na temat ulepszenia Siri i innych części systemu iOS lub macOS za pomocą zewnętrznego chatbota opartego na sztucznej inteligencji. Mówi się, że Apple testuje własnego chatbota, ale jest mało prawdopodobne, aby któryś z nich był solidną alternatywą dla takich rozwiązań jak ChatGPT. Przynajmniej można się spodziewać, że Apple będzie współpracować z co najmniej jedną firmą (być może OpenAI) jako dostawca odpowiedzi poza pasmem na zapytania zadawane przez Siri lub w Spotlight.

Krążą pogłoski, że Apple może zaoferować użytkownikom wybór między kilkoma dostawcami sztucznej inteligencji lub uruchomić sklep z aplikacjami AI, ale nie wiemy na pewno, jak to wszystko będzie wyglądało.

iOS i iPadOS 18

iOS 18 (i jego bliski brat, iPadOS 18) zostaną wydane jeszcze w tym roku wraz z nowymi iPhone’ami, prawdopodobnie we wrześniu lub październiku. Jednak podczas WWDC po raz pierwszy przyjrzeliśmy się głównym funkcjom zaplanowanym przez Apple.

Zazwyczaj Apple ogłasza większość nowych funkcji systemu iOS podczas nadchodzącego przemówienia, ale niektóre funkcje związane z iPhonem mogą zostać jeszcze ogłoszone na później.

W tym roku plotki wskazują na poważną modernizację zarówno Centrum sterowania, jak i Ustawień, oprócz wspomnianego wcześniej włączenia kilku nowych funkcji uczenia maszynowego, LLM lub tworzenia obrazów. W jednym ze znanych przykładów wykorzystania sztucznej inteligencji w systemie iOS opisano nowy ekran główny, który umożliwia użytkownikom szybką zmianę koloru ikon aplikacji w celu stworzenia spójnej palety kolorów w całym telefonie. Apple może także pozwolić użytkownikom na umieszczanie ikon w dowolnym miejscu, rozwiązując problem irytującego zarządzania ekranem głównym w trybie chybotania, który od lat krytykujemy w naszych recenzjach iOS.

READ  Nowy iPad firmy Apple otrzymał długo oczekiwany przeprojektowanie i wygórowaną cenę

Spodziewaj się także nowych, dużych funkcji w Wiadomościach Nowe efekty tekstowe I opcje formatowania. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że Apple szczegółowo opowie o obsłudze RCS w iOS. Generatywna sztuczna inteligencja może również pozwolić użytkownikom na tworzenie niestandardowych emoji i naklejek.

Krążą także pogłoski, że Apple wprowadzi pewne zmiany wizualne w iOS, zapożyczając trochę z języka wizualnego, który widzieliśmy w VisionOS tej wiosny.

Aha i jeszcze jedno: iPadOS w końcu otrzymuje aplikację kalkulatora. Nie jesteśmy pewni, dlaczego to trwa tak długo, ale tak jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *