Czego można się spodziewać po zaprezentowaniu sztucznej inteligencji Apple?

Konferencja Apple Worldwide Developers Conference (AAPL) rozpoczyna się w poniedziałek 10 czerwca w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii, a przemówienie przemówi dyrektor generalny Tim Cook. WWDC 2024 to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń Apple od lat i oczekuje się, że będzie punktem wyjścia dla dużych działań firmy w kierunku generatywnej sztucznej inteligencji.

Wall Street chce zobaczyć, co Apple przygotowywał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, gdy jego konkurenci zaczynają wprowadzać lub w niektórych przypadkach wycofywać własne oferty generatywnej sztucznej inteligencji. Apple w dużej mierze pozostawało na uboczu rozmów na temat sztucznej inteligencji, z wyjątkiem kilku przelotnych wzmianek podczas rozmów o zarobkach i tym podobnych.

Podczas majowej rozmowy telefonicznej firmy w drugim kwartale Cook najwyraźniej wspomniał o potencjalnych nowościach dotyczących sztucznej inteligencji z WWDC, zachwalając możliwości Apple zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania.

„Wierzymy w transformacyjną moc i obietnicę sztucznej inteligencji oraz wierzymy, że mamy zalety, które wyróżnią nas w tej nowej erze, w tym unikalne połączenie płynnej integracji sprzętu, oprogramowania i usług firmy Apple oraz wiodący krzem Apple w połączeniu z naszą branżową technologią; wiodące rozwiązania neuronowe” – powiedział. „Silnik; „Naszym niezachwianym celem jest prywatność”.

Jakby tego było mało, CMO Apple Greg Joswiak zamieścił wcześniej na Twitterze informację o WWDC To byłoby „absolutnie niesamowite!” Upewnij się, że oba słowa są pisane wielką literą. zdobyć? Amnesty International

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przemawia podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii, 5 czerwca 2023 r. Oczekuje się, że w poniedziałek Apple zaprezentuje drogie zestawy słuchawkowe do rzeczywistości mieszanej podczas dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference, stwarzając wyzwanie rzucone właścicielce Facebooka, Meta, na rynku, który jeszcze nie rozkwitł.  (Zdjęcie: Josh Edelson/AFP) (Zdjęcie: Josh Edelson/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Dyrektor generalny Apple Tim Cook przemawia podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii, 5 czerwca 2023 r. (JOSH EDELSON/AFP via Getty Images) (Josh Edelson za pośrednictwem Getty Images)

Oprócz ujawnienia swojej szerszej strategii sztucznej inteligencji, Apple zaprezentuje także najnowsze wersje różnych systemów operacyjnych, w tym iOS, iPadOS, watchOS, macOS, tvOS, a także pierwsze duże aktualizacje firmowego systemu VisionOS, który obsługuje Vision Pro w rzeczywistości mieszanej . słuchawki.

READ  Pierwsza łatka na Androida 13 wdrożona dla każdego Pixela z wyjątkiem 6A

Jednak wszystko inne prawie na pewno zeejdzie na dalszy plan w wiadomościach Apple dotyczących sztucznej inteligencji.

Według Marka Gurmana z Apple z Bloomberg najważniejszym wydarzeniem WWDC 2024 będzie nowa, oparta na sztucznej inteligencji wersja inteligentnego asystenta Apple Siri. Ta funkcja pozwoli Siri kontrolować poszczególne funkcje aplikacji, dzięki czemu będzie znacznie bardziej wszechstronna niż Siri na obecnym iPhonie.

Siri borykała się z tym problemem od lat, okazując się bardziej przydatna do ustawiania timerów i odtwarzania utworów w Spotify niż pełnienia roli prawdziwego cyfrowego asystenta. Ale generatywna wersja Siri oparta na sztucznej inteligencji oferuje obietnicę prawdziwego inteligentnego asystenta, który może zapewnić Ci wszystko, od proaktywnych porad po ulepszone odpowiedzi na przypadkowe pytania, które przychodzą Ci do głowy w ciągu dnia.

Bloomberga Gormana Mówi także, że funkcje sztucznej inteligencji Apple, zwane Apple Intelligence, będą miały wpływ na szereg innych aplikacji, w tym Wiadomości, Notatki i Safari.

Otwartym pytaniem pozostaje, w jaki sposób Apple sprawi, że Siri będzie działać mądrzej. Według doniesień z Bloomberga, Dziennik Wall StreetI New York TimesApple prowadzi rozmowy z OpenAI w sprawie licencji na oprogramowanie GPT oraz oddzielne rozmowy z Google (GOOG, GOOGL) w sprawie licencji na oprogramowanie Gemini.

Nawiązanie połączenia z którąkolwiek firmą może stać się skomplikowane. OpenAI już blisko współpracuje z firmą Microsoft (MSFT), która odróżnia swoją działalność związaną z komputerami PC od Apple, chwaląc się tym, że niektóre funkcje systemu Windows 11 są obsługiwane przez GPT-4o. Tymczasem Google wykorzystuje swój model Gemini AI w swoich smartfonach z Androidem, które bezpośrednio konkurują z iPhonem Apple’a. Google współpracuje także z firmą Samsung nad dostarczaniem oprogramowania AI dla linii telefonicznej Galaxy tej firmy.

READ  Blizzard ogłasza duże zmiany w pierwszym sezonie „Diablo 4” i kolejnych

Ciekawie będzie również zobaczyć, czy konsumenci lub Wall Street będą bardziej podekscytowani wdrożeniem sztucznej inteligencji Apple. Inwestorzy i analitycy czekali, aż Apple zapewni jakąś odpowiedź na eksplozję generatywnej sztucznej inteligencji, ale przypadki użycia tej technologii przez konsumentów były jak dotąd stosunkowo ograniczone.

Jeśli Apple wprowadzi kilka dobrze rozwiniętych funkcji, jest mało prawdopodobne, że skłoni konsumentów do porzucenia wszystkiego i zakupu nowego iPhone’a we wrześniu, kiedy firma zadebiutuje swoimi najnowszymi telefonami. Zamiast tego większość konsumentów prawdopodobnie zaczeka, aż zobaczą jakąś aktualizację sprzętu, na którą czekali, lub aż ich obecny telefon stanie się nieznośnie powolny, zanim kupi nowe urządzenie.

Jeśli chodzi o iPadOS i macOS, spodziewaj się, że Apple wprowadzi te same funkcje sztucznej inteligencji, które dodaje do iOS, również w tych systemach operacyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, spodziewam się, że Apple będzie dość rozsądne w swoich działaniach związanych ze sztuczną inteligencją. Firma bardzo dobrze reaguje na sposób, w jaki konsumenci postrzegają jej produkty, a po niepowodzeniach, jakich doświadczyli konkurenci tacy jak Google i Microsoft w wyniku własnych potknięć związanych z sztuczną inteligencją, trudno sobie wyobrazić, że Apple ogłosi coś, co do czego nie był do końca pewien.

Oczekuje się, że poza sztuczną inteligencją Apple zaprezentuje także Rich Communications Services (RCS) dla iPhone’a. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli wreszcie wysyłać wysokiej jakości zdjęcia i filmy swoim znajomym z Androidem. RCS jest także bezpieczniejszy niż standard SMS, którego obecnie używa Apple do wysyłania SMS-ów z iPhone’a na Androida.

Gorman mówi również, że Apple w końcu umożliwi użytkownikom układanie ikon aplikacji na ekranie głównym iPhone’a w dowolny sposób, zamiast pozostać w tradycyjnym układzie siatki.

Z pewnością pojawi się więcej ogłoszeń z tego wielkiego wydarzenia, a Yahoo Finance będzie tam na żywo i będzie dostarczać najświeższe informacje w miarę rozwoju wydarzeń.

READ  Apple Insider ujawnia nowy szok cenowy dla iPhone'a 14
Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech.

Zapisz się do biuletynu Yahoo Finance Tech. (Finanse yahoo)

Wyślij e-mail do Daniela Howleya na adres [email protected]. Śledź go na Twitterze pod adresem @Daniel Holly.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi wiadomościami technologicznymi, które będą miały wpływ na giełdę.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *