Naprawiono molo armii amerykańskiej w Gazie i ponownie połączono z plażą

Technologie Maxara

Zdjęcie satelitarne Maxar Technologies wykonane we wtorek, 28 maja, pokazuje, że brakuje dużej części pływającego doku.CNN

the Tymczasowy dok armii amerykańskiej Zastępca dowódcy Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych powiedział w piątek, że statek został naprawiony u wybrzeży Gazy i ponownie przymocowany do brzegu w piątek rano, po tym jak rozpadł się i doznał uszkodzeń na wzburzonym morzu w zeszłym tygodniu.

„Jestem bardzo zadowolony, że mogę ogłosić, że dziś rano w Gazie siły amerykańskie pomyślnie przymocowały tymczasowe molo do plaży w Gazie. Inżynierowie IDF zapewnili wszelkie niezbędne wsparcie, aby zapewnić bezpieczne umieszczenie molo na plaży” – wiceadmirał Brad Cooper powiedział reporterom w piątek: „Polityka braku sił amerykańskich na miejscu pozostaje w mocy. Oczekujemy wznowienia dostaw pomocy humanitarnej z morza w nadchodzących dniach.

Wcześniej w piątek urzędnik obrony USA powiedział, że dok utworzony przez wojsko amerykańskie w celu transportu pomocy do Gazy ma wznowić działalność w piątek, a dystrybucja pomocy zostanie wznowiona następnego dnia, zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

„Spodziewamy się, że początkowo naszym celem będzie kwota 500 000 funtów na lądzie, a wkrótce potem ją zwiększymy” – dodał Cooper.

Rzecznik USAID powiedział w piątek, że agencja „pozostaje w bliskim kontakcie z naszymi kolegami z całego rządu USA i partnerami humanitarnymi na miejscu, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne wznowienie pomocy w przemieszczaniu się, czego oczekujemy w nadchodzących dniach”.

W zeszłym tygodniu molo zawaliło się i zostało uszkodzone na wzburzonym morzu, co stanowi poważny cios dla wysiłków kierowanych przez USA na rzecz utworzenia korytarza morskiego dla dostaw pomocy humanitarnej dla rozdartej wojną enklawy.

the Efektem jest chodnik Po miesiącach pracy urzędników amerykańskich próbujących znaleźć sposób na dostarczenie pomocy do Gazy, oprócz zrzucania jej z samolotów lub transportu ciężarówką przez punkty kontroli granicznej. Chociaż dok działa dopiero od około tygodnia, pomógł w dostarczeniu około 1000 sztuk pomocy dla Gazy. Metryczne tony pomocy dla Gazy, zanim się ona rozpadnie.

READ  Wyspy Salomona: Wybory na Pacyfiku ściśle monitorowane przez Chiny i Zachód

Tymczasowy dok o nazwie Joint Logistics Overshore (JLOTS) wymaga do swojej pracy bardzo dobrych warunków morskich. Miał kosztować około 320 milionów dolarów i został oddany do użytku dopiero 17 maja. Urzędnicy podali, że koszt zbliża się obecnie do 230 milionów dolarów.

Cooper podkreślił w piątek, że uszkodzenia nabrzeża zostały spowodowane „wyłącznie przez nieprzewidywalną pogodę” i że w przyszłości armia będzie nadal uważnie monitorować pogodę.

System JLOTS składa się z dwóch części: doku pływającego, w którym będą rozładowywane przesyłki oraz pomostu służącego do transportu przesyłek do punktu dystrybucyjnego w Gazie.

Uszkodzenia pojawiły się tydzień później Duże przeszkody Na szlakach dystrybucyjnych, w tym dronach Hamasu i grabieżach, które opóźniały dostawy. W rezultacie wojsko amerykańskie musiało pomóc USAID w opracowaniu alternatywnych, bezpieczniejszych tras dla ciężarówek opuszczających miejsce postoju na plaży w pobliżu molo i udających się do magazynów.

Wcześniej zmierzyły się z nimi Stany Zjednoczone Szereg wyzwań i dok, w tym planowanie izraelskich operacji w Rafah; Ustal, kto będzie transportował pomoc z doku do Gazy; Oraz wyzwania logistyczne, takie jak warunki morskie i pogodowe.

Budowa molo wynika z pogarszającej się sytuacji humanitarnej w Gazie i rosnącej liczby ofiar śmiertelnych w wyniku izraelskich bombardowań. W Gazie cała ludność boryka się z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego.

Cooper powiedział w piątek, że Stany Zjednoczone we współpracy z Królewskimi Jordańskimi Siłami Powietrznymi przeprowadziły szereg zrzutów humanitarnych do Gazy, chociaż zostały one zawieszone w ostatnich tygodniach ze względu na operacje wojskowe w północnej Gazie. Dodał, że oczekuje się, że operacje zrzutów zostaną wznowione „w nadchodzących dniach”.

Rzecznik USAID powiedział, że korytarz morski to „tylko jeden z kilku punktów wejścia dla pomocy ratującej życie docierającej do Gazy, łącznie z ważnymi przejściami lądowymi”.

„Nadal nalegamy, aby wszystkie punkty wejścia do Gazy pozostały operacyjne w przewidywalny sposób przy maksymalnej przepustowości oraz aby poprawiły dostęp wewnętrzny, aby pomoc mogła dotrzeć do osób, które jej najbardziej potrzebują” – powiedział rzecznik.

READ  Türkiye zgadza się na wniosek Finlandii o członkostwo w NATO

Oprócz żywności Chris Mewett, zastępca sekretarza obrony ds. globalnych partnerstw, powiedział w piątek dziennikarzom, że istnieją inne formy pomocy dostarczanej przez doki.

„Myślę, że wszyscy zdają sobie sprawę, że żywność to tylko jeden z elementów – schronienie, opieka medyczna itp.” – powiedział Moyet.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli wcześniej CNN, że obecne jest wojsko amerykańskie Prawdopodobnie to zadziała Stacja dokująca będzie działać przez co najmniej trzy miesiące, ale ostatecznym celem jest przekształcenie jej w pełnoetatową działalność komercyjną, z której będą mogły korzystać inne kraje i organizacje pozarządowe.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe raporty.

Shania Shelton, Jennifer Hansler, Oren Lieberman, Alex Marquardt, Hailey Britsky, Kylie Atwood, Michael Conti i Helen Regan z CNN wniosły swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *