Członkowie rodziny królewskiej przybywają do zamku Balmoral wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II

Flota samochodów wioząca księcia Williama, księcia Andrzeja, księcia Edwarda i jego żonę Sophie, hrabinę Wessex, przybyła do zamku Balmoral na kilka godzin przed ogłoszeniem pałacu. Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek po południu.

Samolot wiozący rodzinę królewską wylądował na lotnisku w Aberdeen przed godziną 16 w czwartek czasu lokalnego i około godzinę później przyleciał do domu królowej. Karol, który jest teraz królemBył już z żoną Camillą i siostrą księżniczką Anną w Szkocji, a do zamku Balmoral przybył wcześniej w czwartek.

Przybyli do posiadłości po tym, jak pałac powiedział, że królowa była pod nadzorem lekarza, ponieważ lekarze martwili się o jej zdrowie. Jej śmierć została ogłoszona około 18:30 czasu lokalnego.

Książę Harry, który miał pojawić się na gali rozdania nagród charytatywnych w Londynie później w czwartek, odwołał występ i był w drodze do Szkocji osobno.

Funkcjonariusze policji strzegący Zamku Balmoral
Książę Edward i książę Andrzej przybywają do Balmoral Castle, pośród obaw o zdrowie królowej Elżbiety, w Balmoral w Szkocji, 8 września 2022 roku.

Russell Cheney/Reuters


Tymczasem przed Pałacem Buckingham w Londynie zaczęły gromadzić się tłumy ludzi. Setki ludzi, wielu niosących parasole podczas ulewnego deszczu, zebrały się na kamiennych schodach przed rezydencją królewską, dziesiątki innych stało przy bramach, wielu ludzi patrzyło przez nie. Na niebie widać tęczę.

Tęcza nad Pałacem Buckingham
Ludzie gromadzą się, gdy tęcza widać przed Pałacem Buckingham 8 września 2022 r. W Londynie w Anglii. Pałac Buckingham wydał dziś oświadczenie, w którym stwierdził, że królowa Elżbieta była pod nadzorem lekarza z powodu obaw o jej zdrowie.

Samir Hussain / WireImage przez Getty Images


„Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i królowa pozostaną w Balmoral tego wieczoru i jutro wrócą do Londynu” – czytamy w oświadczeniu.

The 96-letni monarcha W środę wycofała się z hipotetycznego wydarzenia, a lekarze zalecili jej odpoczynek.

Dzień wcześniej poznała Nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss w Balmoral. Na zdjęciu opublikowanym przez Pałac Spotkań król wyglądał na słabego, ale czujnego i uśmiechniętego.

Królowa od końca zeszłego roku cierpi na problemy zdrowotne, które według pałacu wpływają głównie na jej ruch Zminimalizuj wystąpienia publiczne i interakcje.

READ  Robbie Knievel, syn nieustraszonego Evela Knievela, zmarł w wieku 60 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *