Wydobycie kryptowalut może utrudnić walkę ze zmianami klimatycznymi: Biały Dom

Grupa jednostek wydobywczych bitcoinów w kontenerze w obiekcie Cleanspark w College Park w stanie Georgia, USA, w piątek, 22 kwietnia 2022 r.

Eliasz Novelj | Bloomberg | Obrazy Getty

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu ostrzegło w czwartek, że wydobycie kryptowalut może utrudnić krajowi zdolność do łagodzenia zmian klimatycznych. Powiedziała również, że agencje federalne powinny patrzeć na informacje od górników kryptowalut i lokalnych zakładów użyteczności publicznej w „sposób prywatności”, aby pomóc zrozumieć i złagodzić problem.

Krypty w USA zużywają teraz tyle samo energii, co wszystkie komputery domowe lub całe oświetlenie mieszkaniowe, Biały Dom Powiedział w raporcie. Odkrycia te pojawiają się pośród rosnącej krytyki ilości energii elektrycznej wytwarzanej przez kopanie kryptowalut.

Wydobywanie kryptowalut polega na uruchamianiu banków komputerowych w celu rozwiązywania złożonych równań matematycznych w celu generowania nowych monet i weryfikowania transakcji. Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta, jest powiązany z tym systemem „dowodu pracy”, chociaż druga co do popularności moneta, eter, przechodzi na inną metodę, która może nie wymagać tak dużej ilości energii.

Według raportu, produkcja kryptowalut w USA stanowi odpowiednio od 0,2% do 0,3% globalnej emisji gazów cieplarnianych i od 0,4% do 0,8% emisji krajowych, chociaż szacunki są niepewne. Wydobywanie kryptowalut generuje emisje, które ogrzewają planetę głównie poprzez spalanie węgla, gazu ziemnego i innych paliw kopalnych w celu wytwarzania energii elektrycznej.

Według raportu, w tym roku wydobycie kryptowalut wygenerowało od 110 do 170 milionów ton metrycznych zanieczyszczeń węglowych na całym świecie i około 25 do 50 milionów ton metrycznych w samych Stanach Zjednoczonych. W procesie tym wytwarza się energię elektryczną kupując ją z sieci energetycznej lub wytwarzając i unieszkodliwiając komputery i infrastrukturę górniczą.

„Elektryczność z zasobów cyfrowych przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych, dodatkowego zanieczyszczenia, hałasu i innych lokalnych skutków, w zależności od rynków, polityk i lokalnych źródeł energii elektrycznej” – powiedział Biały Dom w raporcie.

READ  Elon Musk odkłada swój „niebieski” plan weryfikacji na Twitterze za 8 USD na koniec semestru

„W zależności od energochłonności wykorzystywanej technologii, aktywa kryptograficzne mogą utrudniać szersze wysiłki na rzecz osiągnięcia śladu węglowego netto zgodnego z zobowiązaniami i celami klimatycznymi USA” – dodała.

Raport jest wynikiem szefa Joe BidenZarządzenie wydane w marcu wzywało rząd do zbadania ryzyka i korzyści związanych z kryptowalutami. Prezydent zobowiązał się do co najmniej o połowę redukcji emisji w USA w stosunku do poziomów z 2005 r. do 2030 r. i osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r.

W raporcie stwierdzono, że globalne emisje z wydobywania kryptowalut są większe niż w wielu poszczególnych krajach i równe globalnym emisjom ze wszystkich barek, tankowców i innych statków na śródlądowych drogach wodnych. Ponadto Bitcoin, największa na świecie cyfrowa waluta pod względem kapitalizacji rynkowej, generuje prawie dwie trzecie globalnej emisji kryptowalutowych gazów cieplarnianych.

Górnicy Ethereum prawdopodobnie nie przejdą do wydobywania bitcoinów po fuzji, mówi Omid Malkan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *