Czy Fed może okiełznać inflację bez dalszego niszczenia giełdy? Co dalej dla inwestorów?

Rezerwa Federalna nie próbuje krytykować rynku akcji za szybkie podnoszenie stóp procentowych w celu spowolnienia wciąż gorącej inflacji – ale inwestorzy muszą być przygotowani na większy ból i zmienność, ponieważ politycy nie będą się bać, inwestorzy i stratedzy powiedział o głębokiej wyprzedaży.

„Nie sądzę, że koniecznie próbują obniżyć inflację, niszcząc ceny akcji lub ceny obligacji, ale ten efekt ma taki efekt”. Tim Courtney, dyrektor ds. inwestycji w Exencial Wealth Advisors, powiedział w wywiadzie.

Akcje amerykańskie gwałtownie spadły w zeszłym tygodniu po nadziejach na wyraźne spowolnienie inflacji o Odczyt inflacji za sierpień okazał się cieplejszy niż oczekiwano. Dane wzmocniły oczekiwania wśród traderów kontraktów terminowych na fundusze Fed na podwyżkę stóp procentowych o co najmniej 75 punktów bazowych, gdy Rezerwa Federalna zakończy swoje posiedzenie polityczne 21 września, a niektórzy handlowcy i analitycy oczekują podwyżki o 100 punktów bazowych lub o pełny procent. punkt.

Zapowiedź: Fed jest gotów powiedzieć nam, ile „bólu” ucierpi gospodarka. Jednak nadal nie wskazują na stagnację.

Dow Jones Industrial Average DJIA,
-0,45%
odnotował tygodniowy spadek o 4,1%, podczas gdy S&P 500 SPX,
-0,72%
spadek o 4,8% i Nasdaq Composite,
-0,90%
Doznał spadku o 5,5%. S&P 500 zakończył piątek poniżej poziomu 3900, postrzeganego jako ważny obszar wsparcia technicznego, a niektórzy obserwatorzy wykresów przyglądali się możliwości testu najniższego poziomu głównych spółek z 2022 r. na poziomie 3666,77 ustanowionego 16 czerwca.

Widzimy: Niedźwiedzie były widziane na giełdzie, trzymając się kontroli, ponieważ S&P 500 spadł poniżej 3900

Ostrzeżenie o zarobkach od globalnego giganta żeglugowego i lidera gospodarczego FedEx Corp. FDX,
-21,40%
Dodatkowo podsyciły obawy o recesję gospodarczą, przyczyniając się do piątkowych strat na giełdzie.

Czytać: Dlaczego spadek akcji FedEx jest tak zły dla całego rynku akcji

READ  Warren Buffett przyznaje, że czasy „zdumiewających” sukcesów Berkshire dobiegły końca

Treasuries również spadły, z dwuletnią rentownością TMUBMUSD02Y,
3,867%
Wzrost do prawie 15-letniego maksimum powyżej 3,85% w związku z oczekiwaniami, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe w nadchodzących miesiącach. Plony rosną wraz ze spadkiem cen.

Inwestorzy działają w środowisku, w którym powszechnie widać potrzebę powstrzymania przez bank centralny uporczywej inflacji Wyeliminuj pojęcie metafory „Trybu Rezerwy Federalnej” na giełdzie.

Koncepcja statusu Fed istnieje od co najmniej krachu na giełdzie w październiku 1987 roku, który spowodował, że bank centralny kierowany przez Alana Greenspana obniżył stopy procentowe. Faktyczna opcja sprzedaży to finansowy instrument pochodny, który daje posiadaczowi prawo, ale nie obowiązek sprzedaży bazowego składnika aktywów na określonym poziomie, zwanym ceną wykonania, i działa jako polisa ubezpieczeniowa na wypadek spadku rynku.

Niektórzy ekonomiści i analitycy sugerowali nawet, że Fed przyjmuje z zadowoleniem lub nawet celuje w straty rynkowe, co może zaostrzyć warunki finansowe, gdy inwestorzy ograniczą wydatki.

Związane z: Czy rosnące ceny akcji utrudniają Fedowi walkę z inflacją? Krótka odpowiedź brzmi: tak.

William Dudley, były prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, przekonywał Na początku tego roku bank centralny nie zajmie się inflacją Jest to blisko 40-letniego maksimum, chyba że powoduje cierpienie inwestorów. „Trudno powiedzieć, ile Fed będzie musiał zrobić, aby kontrolować inflację” – napisał Dudley w kwietniowym felietonie Bloomberga. „Jednak jedno jest pewne: aby być skutecznym, musi przynosić większe straty inwestorom w akcje i obligacje, niż dotychczas ponieśli”.

Niektórzy uczestnicy rynku nie są przekonani. Ovin Devitt, dyrektor ds. inwestycji w Moneta, Fed powiedział, że prawdopodobnie postrzega zmienność na giełdzie jako produkt uboczny swoich wysiłków na rzecz zacieśnienia polityki pieniężnej, a nie cel.

„Zdają sobie sprawę, że akcje mogą stanowić uboczną szkodę w cyklu zacieśniania”, ale to nie znaczy, że akcje „muszą się załamać”, powiedział Devitt.

READ  UBS jest jednym z najnowszych redukcji zatrudnienia

Powiedziała, że ​​Fed jest jednak gotów pogodzić się z gwałtownym spadkiem rynków, spowolnieniem, a nawet pogrążeniem się w recesji, ponieważ koncentruje się na oswajaniu inflacji.

Niedawno: Fed Powell mówi, że obniżenie inflacji spowoduje ból gospodarstw domowych i przedsiębiorstw w przemówieniu Jackson Hole

Rezerwa Federalna utrzymywała docelową stopę funduszy federalnych w przedziale od 0% do 0,25% w latach 2008-2015, ponieważ radziła sobie z kryzysem finansowym i jego następstwami. Rezerwa Federalna również ponownie obniżyła stopy procentowe do poziomu bliskiego zera w marcu 2020 r. w odpowiedzi na pandemię COVID-19. Przy bardzo niskim oprocentowaniu Dow Jones Industrial Average,
-0,45%
S&P 500 SPX wzrósł do ponad 40%,
-0,72%
Podskoczył o ponad 60% między marcem 2020 r. a grudniem 2021 r., zgodnie z danymi rynkowymi Dow Jones.

Inwestorzy są przyzwyczajeni do „powyżej dekady z niskimi stopami procentowymi”, szukając interwencji Rezerwy Federalnej w „sytuacji” w przypadku zamieszania, powiedziała Courtney z Exencial Wealth Advisors.

„Myślę, że (na razie) przesłanie Fedu brzmi:„ Nie dostaniesz już tych tylnych wiatrów ”- powiedziała Courtney w czwartek MarketWatch. Jeśli chodzi o temperatury na pewnym poziomie w ciągu dnia i przez całą noc, myślę, że to jest przesłanie że rynki mogą i powinny rosnąć samodzielnie bez efektu cieplarnianego. „

Widzimy: Opinia: Trend na giełdzie jest nieubłagany, zwłaszcza po dużych dziennych spadkach w tym tygodniu

Tymczasem agresywna postawa Rezerwy Federalnej oznacza, że ​​inwestorzy powinni być przygotowani na coś, co może oznaczać „kilka dodatkowych codziennych ciosów w dno”, które w końcu mogą okazać się „ostatnim dużym napływem”, powiedziała Liz Young, szefowa strategii inwestycyjnej SoFi. W czwartek. Notatka.

„Może to zabrzmieć dziwnie, ale jeśli stanie się to szybko, co oznacza, że ​​w ciągu najbliższych kilku miesięcy, moim zdaniem, stanie się to prawdziwym przypadkiem dla byka” – powiedziała. „Może to być szybki i bolesny spadek, prowadzący do wyższego ruchu kroczącego w dalszej części roku, który jest bardziej trwały, ponieważ inflacja znacznie spada”.

READ  Dlaczego kupił 5 japońskich domów handlowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *