Czy jest problem z telefonem komórkowym na pokładzie Boeinga 787? Dlatego

Jeśli leciałeś Boeingiem 787 Dreamliner, być może zauważyłeś, że Twój telefon komórkowy nagle traci zasięg po wejściu na pokład samolotu. Nie, to nie jest coś, co robisz i to nie jest twoja wyobraźnia… to jest rzeczywistość.

Boeing 787 często blokuje sygnał telefonii komórkowej

Ogólnie dane mobilne na lotniskach często nie są dobre. Istnieje jednak dodatkowy problem charakterystyczny dla Boeinga 787, który, jak wiem, wprawia wiele osób w zakłopotanie.

Po wejściu na pokład Boeinga 787 możesz zauważyć, że sygnał nagle staje się znacznie gorszy lub całkowicie zanika. Pozwólcie, że to wyjaśnię – nie zawsze tak jest i często się o tym wspomina. Dzieje się tak jednak znacznie częściej niż w przypadku innych samolotów i wynika to z pewnej specyficznej cechy tego popularnego samolotu szerokokadłubowego (co potwierdzili inżynierowie Boeinga).

Oczywiście może to być frustrujące. Wiele osób nadal próbuje załatwić różne sprawy w samolocie, niezależnie od tego, czy chodzi o wysyłanie e-maili z telefonu, wykonywanie połączeń telefonicznych czy łączenie się z laptopem.

Co zatem powoduje ten problem i dlaczego jest on specyficzny dla Boeinga 787? Nie jestem dobry w nauce, ale pozwólcie, że wyjaśnię moje rozumienie „wiarygodnych” teorii, które słyszałem.

Pierwsze wyjaśnienie, jakie słyszałem na ten temat, jest takie, że Boeing 787 jest wykonany z materiałów kompozytowych, a więc w celu zachowania integralności konstrukcyjnej wykorzystuje się w nim walcówki żelazne. Te żelazne pręty wydają się zakłócać sygnały komórkowe na pokładzie.

Ale potem usłyszałem, jak inni znający się na rzeczy ludzie mówili, że nie jest to do końca prawdą i że miedziana siatka osadzona w kompozycie z włókna węglowego tworzy… klatka FaradayaTa miedziana siatka jest niezbędna, aby piorun uderzający w samolot nie przebił włókna węglowego.

READ  Microsoft tworzy nową technologię reklamową Xbox dla gier

Innym wyjaśnieniem, które często spotykam, jest to, że ma to związek z elektrycznie sterowanymi oknami i faktem, że mają namalowane przezroczyste elektrody, które przepuszczają światło, ale nie częstotliwości radiowe, co powoduje słaby odbiór komórki.

Szczerze mówiąc, nie wiem, które z tych trzech wyjaśnień jest prawidłowe i czy prawda jest wypadkową wielu czynników. Ale wiem, że jest to bardzo realne.

Czy to ma związek z kadłubem czy z szybami?

Ale co wyjaśnia tę sprzeczność?

Cóż, chociaż nie potrafię nawet dokładnie wyjaśnić, co jest przyczyną tego problemu, jeszcze bardziej zagmatwane jest dla mnie to, co wyjaśnia tę ogromną rozbieżność. Czasami latam Boeingiem 787 i nie mam problemów z danymi, a czasem lecę 787 i nie mam problemów z danymi przez godzinę na ziemi.

Czy ktoś chciałby spróbować wyjaśnić tę rozbieżność? Czy to z powodu tego, gdzie siedzisz w samolocie? Czy dzieje się tak dlatego, że sygnał na słabych lotniskach jest słabszy w modelu 787?

Nie jestem pewien, co wyjaśnia tę rozbieżność

minimum

W Boeingu 787 utrata sygnału telefonu komórkowego zaraz po wejściu na pokład samolotu jest normalnym zjawiskiem. Jest to częsty problem z kadłubem, oknami lub ich kombinacją. Jednak nadal nie mogę zrozumieć przyczyny tej niespójności.

Czy zauważyłeś problem z mobilną transmisją danych w Boeingu 787?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *