Wyścig uliczny nascar Chicago 2024: aktualizacje na żywo

Shane van Gisbergen jest faworytem do zwycięstwa w niedzielnym wyścigu BETMGM Sportsbook. Van Gisbergen wygrał sobotni wyścig Xfinity Series. … Larson na czele. Kierowca Hendrick Motorsports pragnie czwartego zwycięstwa w sezonie, występując w 350. serii pucharowej.

Alex Bowman postrzega stadion w Chicago jako pełen potencjału. Widzi także poważny potencjalny problem.

„Wszyscy zwycięzcy za nami pod względem punktów zdecydowanie utrudniają mi życie” – powiedział w sobotę Bowman. „Dlatego staram się po prostu dać z siebie wszystko, aby dostać się na linię zwycięstwa i uniknąć tych problemów”.

Taka sytuacja dotyczy grupy zawodników NASCAR Cup Series walczących o pięć pozostałych miejsc w fazie play-off po tym, jak Joey Logano został jedenastym zwycięzcą w tym sezonie w ubiegły weekend w Tennessee.

Martin Truex Jr., Ty Gibbs, Ross Chastain, Chris Buescher i Bowman zajmują obecnie pięć ostatnich miejsc w fazie play-off pod względem punktów. Truex ma mocną pozycję na siedem wyścigów do końca sezonu zasadniczego, ale zwycięstwo kierowcy znajdującego się niżej w rankingach od Bowmana może ponownie wstrząsnąć polem play-off.

Bubba Wallace, Chase Briscoe i dwukrotny mistrz pucharu Kyle Busch należą do siedmiu kierowców poniżej normy, którzy wcześniej rywalizowali w fazie play-off Cup Series.

„Byłoby wspaniale odnieść zwycięstwo” – powiedział 44-letni Truex, który planuje wycofać się z pełnoetatowych wyścigów pod koniec sezonu. „Czuję, że powinniśmy odnieść zwycięstwo w niektórych smutnych sytuacjach, więc próbuj dalej i bierz to tydzień po tygodniu.

Buescher czuje ból Truaxa. Buescher przegrał z Kylem Larsonem w Kansas w maju, co było najbliższym wynikiem w historii mistrzostw pucharowych. Następnie poniósł miażdżącą porażkę z rąk Tylera Reddicka w Darlington, eliminując go z rywalizacji.

„Czuję, że jesteśmy bardzo, bardzo blisko miejsca, w którym powinniśmy być, aby w ogóle nie musieć rozmawiać o punktach” – powiedział Buescher.

READ  „Stoik” Rory McIlroy znajduje się na szczycie tabeli liderów US Open i koncentruje się przede wszystkim na grze w golfa, w którym wygrywa wiele turniejów.

Druga edycja wyścigu ulicznego, który odbędzie się w niedzielę w centrum Chicago, będzie kolejną szansą dla 18 kierowców, którzy nie wygrali Pucharu Świata, a którzy mają prawo awansować do finałowych kwalifikacji. Ale ryzyko jest wszędzie.

Trasa o długości 2,2 mili, składająca się z 12 zakrętów, jest miejscami wąska i wyboista i nie ma miejsca na błędy. Kolizja może umożliwić kierowcy znalezienie się we właściwym miejscu o właściwym czasie, ale może również prowadzić do zjazdu wielu samochodów i pogarszania pozycji podczas zbierania punktów.

„Nie martwię się o Chicago… wszyscy tutaj wiedzą, że nie jestem najlepszy na torze” – powiedział Wallace, „więc Chicago to tylko jeden z tych wyścigów, po prostu przetrwajmy i idźmy dalej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *