Czy Lawina może ponownie zaufać Walerijowi Nishuszkinowi?

Środkowy Colorado Avalanche Nathan MacKinnon (29 l.) świętuje z Valerim Nichushkinem (13 l.) po strzeleniu gola w dogrywce przeciwko San Jose Sharks podczas meczu hokejowego NHL we wtorek, 4 kwietnia 2023 r. w San Jose w Kalifornii. Kolorado wygrało po dogrywce 4:3. (AP Photo/Tony Avelar)

Jak przebaczyć swojemu bratu, który nigdy nie przestaje łamać Ci serca?

„Czy mogą mu zaufać?” Kevin Weekes, analityk ESPN i były bramkarz NHL, odpowiedział, gdy o niego zapytałem Walery Nikuszkin, marnotrawny syn lawiny. „Tylko On Na to można odpowiedzieć. „Mamy nadzieję, że im się to uda”.

albo nie. Avs mają bez niego duży problem, ponieważ w środę przystępują do piątego meczu serii do trzech zwycięstw z Dallas Stars po przegranych trzech meczach przy wyniku 3-1.

Nichushkin, skrzydłowy drużyny Kolorado, został zawieszony przez ligę NHL na sześć miesięcy za naruszenie drugiej fazy programu pomocy zawodnikom przed czwartym meczem na Ball Arena. Szok wywołany tą wiadomością w połączeniu z zadrapaniem Devona Toewsa wprawił jego kolegów z drużyny w stan rozpaczy, z której nigdy się nie otrząsnęli. Dallas prowadziło 3:0 i zremisowało 5:1 dzięki dwóm golom przy pustej siatce.

„Stracisz Tasera (Devon Toews) i Vale’a (Nichushkin). To czołowi gracze” – powiedział reporterom pomocnik Casey Mittelstadt, który strzelił jedynego gola dla gospodarzy w smutny wieczór. „I może trochę (dostosowania)”. Ale wiesz, wydaje się, że mamy tu bardzo zwartą grupę… a chłopaki są gotowi wkroczyć.

„I tak, (to) może być trochę inne, gdy Val nie będzie, ale myślę, że też musimy być gotowi”.

Aby odzyskać serca, trzeba sięgnąć po broń nuklearną. I umysły. Zaczynając od tych w szatni Colorado. Pomimo swojej szybkości Nathan MacKinnon nie może na zawsze trzymać się z dala od Ojca Czasu. Umowy wygasają. Zamknij okna. Następna rodzina udaje się na szczyt góry.

READ  Shohei Ohtani pomija start na wzgórzu, uderza Leadoffa Homera

„Ale jeśli jestem Avem, oni muszą zastanawiać się nad tym samym, nad czym ty się zastanawiasz” – kontynuował Weekes. „Więc rozumiem. Muszą się zastanawiać (ponieważ) mają plany zdobycia kolejnego pucharu. Teraz w żaden sposób nie zwiększa to ich szans. To podwójnie utrudnia osiągnięcie tego”.

Och, myślisz? Avs wyjdą na lód w American Airlines Center bez Nichushkina, który w kwietniu zeszłego roku w tajemniczych okolicznościach zniknął z serii pierwszej rundy z Seattle, po raz siódmy w ciągu ostatnich 13 miesięcy po sezonie. Z pozostałych sześciu meczów wygrali tylko dwa.

Druga strona medalu: od kwietnia 2022 r. Avs mają bilans 22-8 (0,733), kiedy Nichushkin pasuje do nich po sezonie. Po świętej trójcy McKinnona, Cale’a Makara i Mikko Rantanena, pociąg choo-choo jest najważniejszym trybikiem w lokomotywie. Zwłaszcza o tej porze roku, kiedy niedopasowania w grze w przewadze – przy wzroście 180 cm Nykushkin blokuje słońce i widoczność bramkarzom przeciwników – często może oznaczać różnicę między popisywaniem się a żalem.

„To niewątpliwie jego wyzwanie i nie ogranicza się ono do niego” – kontynuował Weekes. „Wszyscy stawiamy czoła własnym wyzwaniom w życiu”.

„Mówiąc to, jest prawdziwą częścią ich zespołu. Oczywiście wiemy, że Cale Makar jest już jednym z najlepszych graczy (w lidze) w swoim wieku. Nate jest jednym z najlepszych na świecie. … Wiemy że Georgi (Alexander Georgiev) stał się numerem 1 i wiemy, że Moose (Mikko Rantanen) jest na wolności, zaznaczamy wszystkie te pola.

„Ale ludzie muszą zdać sobie sprawę, że Big Val to ważny element. Nie jest już integralną częścią. Jest dużym producentem, zwłaszcza po odejściu Naza (Qadriego, po 22. Pucharze). Val jest ważną częścią składu”.

Zaufanie działa dwukierunkowo i Val nie może przestać zjeżdżać na niewłaściwą stronę drogi.

READ  Fantasy: Rankingi tygodnia 3 (niedziela aktualizacji)

W poniedziałek była to trzecia w ciągu ostatnich 390 dni przedłużona nieobecność Niczuszkina z powodów biurowych. To dużo odejść, jak na listę zbudowaną na pragnieniach szampana i marzeniach o kawiorze.

Mimo że jesień odeszła późnym wieczorem w poniedziałkowy wieczór, słoń pozostał w szatni. Czy Avowie mogą zaufać Big No. 13 Być częścią jądra, które sprowadza lorda Stanleya do domu?

„Nie mam pojęcia” – powiedział trener Jared Bednar po czwartym meczu. „Tak. Nie mam pojęcia.”

Na tym etapie zdobywa się zaufanie. Nigdy nie zostało dane. Jedynym wyjściem z okopu jest pociągnięcie przez wszystkich tej samej liny.

„(Neshushkin) stanowi integralną część ich gry ze względu na swój rozmiar, ręce, umiejętność wykańczania gry, szybkość i wszystkie te rzeczy, które do niej wnosi” – powiedział Weekes. „Ale najważniejsze jest to, że musi się poprawić. Nieważne, jak dobrze wygląda”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *