Czy Man United poradził sobie z trudem pod wodzą Ten Hoaga na Villa Park?

BIRMINGHAM, Anglia – Manchester United mógł wyjść z rzutu rożnego po tym, jak Erik ten Hoag strzelił dwie bramki w niedzielnym wygranym 2:1 meczu Manchesteru United z Aston Villą. , facet, którego nie lubił, nadal jest dostawcą, gdy zespół tego najbardziej potrzebuje.

Żaden zawodnik najważniejszych lig europejskich nie strzelił więcej zwycięskich bramek w ostatnich 30 minutach Scotta McTominaya W tym sezonie. Szkocki pomocnik Den Haag zeszłego lata cieszył się z przeprowadzki do West Ham United i powrócił na Villa Park po tym, jak został wprowadzony jako rezerwowy w drugiej połowie.

Główka McTominaya w 86. minucie Diogo DalotaDośrodkowanie przypieczętowało zwycięstwo United i może zostać zapisane jako jeden z największych i najważniejszych goli zdobytych przez któregokolwiek z zawodników Den Haag w tym sezonie. To był trzeci raz, kiedy 27-letni McTominay obronił United w ciągu ostatnich pół godziny i żaden z jego kolegów z drużyny nie był w stanie zdobyć bramki co 172 minuty. Rasmus Hojlund, który strzelił pierwszego gola dla United, jest drugi ze stratą 100 minut do 275 minut na bramkę.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

„Scotta [McTominay] Znakomicie” – powiedział Den Haag po meczu. „Potrafi strzelić wiele bramek. Zawsze zajmuje pozycje punktowe. Mieliśmy problemy, to jak mecz tenisowy, mieliśmy problemy w kontrataku, ale wiedzieliśmy, że Scott wejdzie w pole karne i strzeli gole.

Zamieniając remis w zwycięstwo, McTominay dał United nadzieję na wejście do czołowej czwórki i zapewnienie sobie kwalifikacji do Ligi Mistrzów przed końcem sezonu. United po zdobyciu wszystkich trzech punktów tracą sześć punktów do czwartego w tabeli Tottenhamu Hotspur i pięć punktów do Villi – a różnica ta z pewnością byłaby znacznie większa, gdyby nie niedzielne zwycięstwo.

Awans United do czołowej czwórki może jednak okazać się mało prawdopodobnym wyzwaniem. Chaotyczny i niezbyt imponujący charakter ich dotychczasowego sezonu podsumowuje fakt, że w końcu – po 24 meczach – stracili ujemne equity pod względem różnicy bramek, która po tym zwycięstwie wynosi zero. Aby to ująć w kontekście, liderzy Liverpoolu mają różnicę bramek wynoszącą plus 32.

READ  Tornada niszczą domy i wyrywają drzewa w Virginia Beach

Niewiarygodne, że po dziewięciu porażkach w lidze United wciąż mają szansę na miejsce w czołowej czwórce. W mroczne dni, kiedy zespół przegrywał z Nottingham Forest, West Ham i AFC Bournemouth, a także wypadał z Ligi Mistrzów i zajmował ostatnie miejsce w grupie, Den Haag wielokrotnie powtarzał, że wszystko będzie inaczej, gdy wrócą jego kontuzjowani zawodnicy. działanie.

Ludzie lubią Casemiro, Lisandra Martineza I Łukasza Shawa byli na szczycie jego listy. Cała trójka wróciła w zeszłym miesiącu, a od początku stycznia Manchester United wygrał pięć meczów i jeden zremisował.

Martinez doznał kolejnej kontuzji – były obrońca Ajaksu Ajaksu będzie pauzował przez osiem tygodni z powodu uszkodzenia więzadeł kolana, a Luke Shaw został zmieniony w przerwie po kontuzji w meczu z Villą, co Den Haag określił jako „środek ostrożności”. United byli w stanie przetrwać burzę na Villi bez obu zawodników, chociaż lepsze wyniki i morale powinny dać United siłę do wygrywania kolejnych meczów na początku sezonu.

Inne rzeczy też zadziałały w przypadku Ten Hoaga. grudzień Hojlund w końcu odnalazł formę strzelecką, przełamując swój debiut w Premier League w wygranym u siebie meczu z Villą 26:00 – co było jego piątym golem w lidze na Villa Park – i Gobi Mainoo18-letni pomocnik jest stałym elementem drużyny od swojego pierwszego występu przeciwko Evertonowi pod koniec listopada.

Tak więc Den Haag zaczął cieszyć się pewną konsekwencją w doborze składu, co w rezultacie poprawiło wyniki, ale nie dajcie się zwieść, United wykorzystało swoje szczęście w Villi i wciąż nad tym pracuje.

Marcusa Rashforda, zmiennik w 73. minucie, w dalszym ciągu walczy o formę, strzelając blisko bramkę. Casemiro miał trudności z tempem gry w starciu z aktywnym pomocnikiem Villi, a Dalot w dalszym ciągu był odsłonięty. Alejandro GarnachoBrak dyscypliny w obronie po prawej stronie.

READ  Centrum Golden State Warriors James Wiseman imponuje debiutem w NBA Summer League 2022

W meczach przeciwko czołowym zespołom Manchester United ma tendencję do bycia przytłoczonym środkiem pola. Strata gola do przodu może być kosztowna, ale bycie poza europejskimi rozgrywkami może pomóc w oszczędzaniu energii poprzez zmniejszenie obciążenia podatnych na kontuzje zawodników Ten Hoaga.

Ponieważ do rozegrania pozostało 14 meczów, zadanie United jest jasne i mają przynajmniej szansę na osiągnięcie znaczącej poprawy.

„To dla nas wielkie zwycięstwo” – powiedział Ten Haag. „Byliśmy blisko i taki był dzisiaj cel. To był nasz cel i udało nam się to osiągnąć”.