Bilawal Bhutto i Shehbaz Sharif zgadzają się uratować Pakistan po szokujących wynikach

Shehbaz Sharif i Bilawal Bhutto Zardari zgodzili się na współpracę polityczną.

Lahore:

Przewodniczący Pakistańskiej Partii Ludowej Bilawal Bhutto Zardari i przewodniczący Pakistańskiej Partii Ludowej Asif Ali Zardari odbyli w niedzielę spotkanie z prezydentem PML-N Shehbazem Sharifem. Obie strony zgodziły się „w zasadzie uratować kraj przed niestabilnością polityczną”.

Jak wynika z komunikatu wydanego 10 grudnia, przywódcy obu partii rozmawiali o ogólnej sytuacji kraju i przyszłej współpracy politycznej. Shehbaz Sharif i Bilawal Bhutto Zardari zgodzili się na współpracę polityczną w celu wprowadzenia narodu w życie polityczne. stabilność.

Jak wynika z oświadczenia, kierownictwo PPP przedstawi propozycje PML-N na posiedzeniu Centralnego Komitetu Wykonawczego. W skład delegacji PML-N wchodzą Azam Nazir Tarar, Ayaz Sadiq, Ahsan Iqbal, Rana Tanveer, Khawaja Saad Rafique, Malik Ahmed Khan, Maryam Aurangzeb i Shadha Fatima.

W poście na temat Pakistańskiego Państwa Islamskiego (N) i Pakistańskiej Partii Ludowej.. Podczas spotkania szczegółowo omówiono ogólną sytuację kraju i przyszłą współpracę polityczną. Lahore: Przywódcy zgodzili się na współpracę polityczną w celu doprowadzenia kraju do politycznej stabilność.

„Przywódcy obu partii zgodzili się w zasadzie na ratowanie kraju przed niestabilnością polityczną. Na spotkaniu obie partie przeprowadziły konsultacje w sprawie sytuacji i omawiały propozycje. Kierownictwo PPP przedstawi propozycje PML-N w Centralnym Posiedzenie Komitetu Wykonawczego. Większość ludzi dała nam mandat, nie będziemy zawiedzeni. Nadzieje ludzi, tak wyrazili przywódcy. W skład delegacji PML-N wchodzą Azam Nazir Tarar, Ayaz Sadiq, Ahsan Iqbal, Rana Tanveer , Khawaja Saad Rafique, Malik Ahmed Khan, Maryam Aurangzeb i Shaza Fatima.”

Tymczasem Sekretariat Przewodniczącego PPP poinformował, że jest to pierwsze spotkanie PPP z PML-N w sprawie utworzenia rządu. Obie strony dyskutowały o utworzeniu rządu.

W poście na stronie internetowej Pakistańskiej Partii Ludowej na temat tworzenia rządu Prezydent Pakistańskiej Partii Ludowej Asif Ali Zardari, przewodniczący Pakistańskiej Partii Ludowej Bilawal Bhutto Zardari i były premier Mian Shehbaz Sharif dyskutowali o utworzeniu rządu.

READ  Stany Zjednoczone przeprowadziły ataki powietrzne na powiązane z Iranem cele w Iraku i Syrii

„Azam Nazir Tarar, Ayaz Sadiq, Ahsan Iqbal, Rana Tanveer, Khawaja Saad Rafique, Malik Ahmed Khan, Maryam Aurangzeb i Shaza Fatima wchodzą w skład delegacji PML-N. Pana propozycja współpracy przy tworzeniu rządu zostanie omówiona w Centralnym Konferencja.” Dodała, że ​​jutro zbierze się komitet wykonawczy, na którym kierownictwo PPP odpowie na PML-N.

Wcześniej tego dnia przywódca MQM-Pakistan Khalid Maqbool Siddiqui powiedział, że dyskusje prowadzone podczas spotkania z przywódcami Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej-Nawaz (PML-N) nie obejmowały rozmów na temat utworzenia kolejnego rządu. Według pakistańskiej gazety Dawn.

W rozmowie z reporterami w Karaczi Siddiqui powiedział, że wybory stworzyły trudną sytuację w Pakistanie i podkreślił, że wszystkie strony muszą odegrać swoją rolę w wydobyciu kraju z kryzysu. „Stabilność demokracji jest ważniejsza niż cokolwiek innego” – powiedział.

Podkreślił, że – jak wynika z raportu Fajra – nie toczyła się jeszcze dyskusja na temat utworzenia rządu. Khaled Maqbool Siddiqui powiedział, że nie zostało jeszcze potwierdzone, czy MQM otrzyma jakiekolwiek udziały w rządzie, czy nie.

Jak wynika z raportu Dawn, jego uwagi pojawiły się wkrótce po wydaniu przez PML-N oświadczenia, w którym stwierdzono, że obie strony osiągnęły „zasadnicze porozumienie” w sprawie współpracy w następnym rządzie.

W oświadczeniu opublikowanym w serwisie X liderka PML-N Marium Aurangzeb poinformowała, że ​​przywódcy PML-N i MQM zgodzili się na współpracę polityczną. Zauważyła, że ​​osiągnięto wstępne porozumienie pomiędzy przewodniczącym PML-N Nawazem Sharifem a kierownictwem Ruchu Muttahida Qaumi. Na czele delegacji PML-N stał były premier Pakistanu Nawaz Sharif, natomiast na czele delegacji MQM stał Khalid Maqbool Siddiqui z MQM. .

Na spotkaniu obecni byli także przywódcy PML-N Shehbaz Sharif, Maryam Nawaz, Ishaq Dar, Ahsan Iqbal, Rana Sanaullah, Ayaz Sadiq, Khawaja Saad Rafique, Maryam Aurangzeb i Rana Mashood. Wskazała, że ​​spotkanie przywódców obu partii trwało około godziny. Powiedziała, że ​​obie strony przeprowadziły szczegółowe konsultacje w sprawie sytuacji.

READ  Jest niedzielny wieczór w Kijowie. Oto, co musisz wiedzieć

W poście na stronie internetowej) i Ruchu Muttahida Qaumi, a na czele delegacji stanęli Muhammad Nawaz Sharif z Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej (Północ) i dr Khalid Maqbool Siddiqui z Ruchu Muttahida Qaumi.

„W spotkaniu uczestniczyli także prezydent Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej (N) Shehbaz Sharif, Maryam Nawaz, Ishaq Dar, Ahsan Iqbal, Rana Sanaullah, Ayaz Sadiq, Khawaja Saad Rafique, Maryam Aurangzeb i Rana Mashood. W delegacji MQM znalazł się gubernator Sindh Kamran Tassore Dr Farouk Sattar i Mustafa Kamal. Konsultacje pomiędzy przywódcami obu partii trwały około godziny. Podczas spotkania odbyły się szczegółowe konsultacje dotyczące sytuacji i wymieniono sugestie. Liderzy obdarzyli się także zaufaniem w zakresie dodała: „Kontakty, które nawiązywano dotychczas, po ich przybyciu do Rwandy.” Przywódca Ligi Muzułmańskiej Muhammad Nawaz Sharif i prezydent Shehbaz Sharif wraz z przywódcami partii powitali przywódców MQM.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *