Departament Stanu USA nakazuje ewakuację całego personelu ratunkowego w Szanghaju, gdy rząd nabiera eskalacji

Chińskie i amerykańskie flagi powiewają w pobliżu Bundu, zanim przedstawiciele handlu USA spotkają się ze swoimi chińskimi odpowiednikami w Szanghaju w Chinach 30 lipca 2019 r.

Piosenka Ali | Reuters

Departament Stanu USA nakazał wszystkim urzędnikom służby cywilnej w Szanghaju i ich rodzinom opuszczenie miasta, gdy rząd nabiera eskalacji i wzywa obywateli USA do ponownego rozważenia podróży do Chin. Ogłoszenie z 11 kwietnia.

„Zastanów się ponownie nad podróżą do Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL) z powodu arbitralnego egzekwowania lokalnych przepisów i ograniczeń związanych z rządem 19” – powiedział Departament Stanu.

Nie podróżuj do Specjalnego Obszaru Administracyjnego ChRL (SAR) w Hongkongu, prowincji Jilin i gminie Szanghaj ze względu na ograniczenia związane z COVID – 19, w tym ryzyko separacji rodziców i dzieci – głosi oświadczenie.

Amerykańska misja w Pekinie, po ogłoszeniu przez Departament Stanu w weekend w Chinach, powiedziała, że ​​pracownicy rządu USA, którzy nie są w nagłych wypadkach, i członkowie rodzin oraz pracownicy rządu USA, którzy nie są w nagłych wypadkach, mogą dobrowolnie opuścić Szanghaj.

8 kwietnia Stany Zjednoczone wydały porady podróżne w tym samym języku dotyczące „arbitralnego egzekwowania lokalnych przepisów” i ostrzeżenia dotyczące ograniczeń Covit-19.

Rzecznik MSZ Zhao Lijian powiedział w sobotę, że Chiny są „bardzo niezadowolone” i „stanowczo sprzeciwiają się” amerykańskim „bezpodstawnym oskarżeniom” chińskiej polityki rządu.

Powiedział, że ogłoszenie dobrowolnego wycofania się było własną decyzją Stanów Zjednoczonych i że strona chińska pomagała zagranicznym dyplomatom i personelowi ambasady w sprawach politycznych w zakresie dozwolonym przez politykę.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Chiny kontynentalne stoją w obliczu najgorszej erupcji rządowej Od wczesnych stadiów epidemii na początku 2020 roku.

Jak donosi się o przypadkach w całym kraju, północna prowincja Jilin i południowo-wschodnie miasto Szanghaj zostały mocno dotknięte, a lokalne władze nałożyły surowe środki schronienia i ograniczenia w podróżowaniu, aby powstrzymać wybuchy.

READ  Sędzia oddala pozew Disneya przeciwko gubernatorowi Florydy Ronowi DeSantisowi i jego sojusznikom

W zeszłym tygodniu władze Szanghaju złagodziły środki izolacyjne, które oddzielają rodziców od dzieci. W tym tygodniu miasto ogłosiło proces wycofywania, aby poluzować zamki.

Miasto próbowało jednej z najbardziej ukierunkowanych polityk kontroli rządowej, aby ograniczyć wzrost przypadków od końca lutego, ale ostatecznie zamknęło miasto w dwóch fazach, począwszy od końca marca – w imię przeprowadzania masowych inspekcji.

Szanghaj jest centrum wielu zagranicznych firm w Chinach, podczas gdy Jill jest domem dla wielu branż motoryzacyjnych.

„Pracownicy i członkowie rodzin odlecą lotami komercyjnymi” – poinformowała we wtorek misja USA w Chinach w osobnym oświadczeniu. „Departament zarządził odejście z powodu obecnej erupcji Rządu-19”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *