„Zapomnij o FAANG” mówi Jim Kramer i skup się na akcjach, które są cenne w obecnym środowisku inflacyjnym

Jim Kramer z CNBC doradził inwestorom w poniedziałek, aby oddalili duże firmy technologiczne i inne wzrostowe akcje, które prawdopodobnie mocno ucierpią z powodu… Rezerwa Federalna Podnosi stopy procentowe.

„Na razie myślę, że powinniśmy zapomnieć o większości FAANG i skupić się na centrach pieniądza. Olejach. Detalistach na masową skalę. Towarzystwach ubezpieczeń zdrowotnych. Big pharma – a kiedy mówię big pharma, mam na myśli tylko wielką pharma, na pewno nie biotechnologię, ponieważ przegrywają w środowisku o wysokiej inflacji,szalone pieniądze– powiedział gospodarz.

FAANG to skrót od Cramer dla rodzica Facebooka nie żyjeI AmazonkaI jabłkoI Netflix I ojciec Google Alfabet.

Zaawansowany technologicznie kompozyt Nasdaq w poniedziałek Spadł o 2,18%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average spadł o 1,19%. S&P 500 spadł o 1,69%.

Komentarze Kramera przychodzą za nim Powiedział w zeszłym tygodniu Inwestorzy powinni zachować ostrożność w stosunku do akcji FAANG, ponieważ rynek koncentruje się na środowisku, które nie sprzyja firmom o wysokim wzroście.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Dodał, że inwestorzy nie powinni sprzedawać wszystkich swoich nazw rozwijających się technologii, nawet jeśli rynek nie jest odpowiedni dla akcji w najbliższym czasie. Ostrzegł, że inwestorzy z portfelami obciążonymi technologią będą musieli postępować strategicznie w przyszłości.

„Osoby z dużą ilością technologii potrzebują odbicia, aby zmienić pozycję. Myślę, że to zrozumiesz… musisz znaleźć się w sytuacji, w której nic nie jest obciążone, z wyjątkiem ropy naftowej, prawdopodobnie z powodu nowej dyscypliny w branży w wierceniu, ” powiedział.

Ujawnienie: Cramer Charitable Fund posiada udziały w Alphabet, Apple, Amazon i Meta.

READ  Analitycy z Wall Street wymieniają się taktykami hedgingowymi w miarę eskalacji napięć między Rosją a Ukrainą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *