Ukraińscy urzędnicy ogłosili atak na rosyjski skład broni w obwodzie ługańskim

(CNN)

W ukraińskich wsiach na wschód od stolicy Kijowa, z których wycofały się siły rosyjskie, mieszkańcy powoli zaczynają wychodzić ze swoich kryjówek, a nowa rzeczywistość, z którą się spotykają, jest po prostu dewastująca.

Clarissa Ward z CNN zwiedził dwie wioski zajęte przez Rosjan przez ponad miesiąc. Stwierdziła, że ​​znaleźli „niekończące się relacje o terrorze, egzekucjach, arbitralnych aresztowaniach i nie tylko”.

Jedna z miejscowych szkół została przejęta przez wojska najeźdźców Władimira Putina, wykorzystywana jako baza i pozostawiona w nieładzie po splądrowaniu i splądrowaniu przez wojska.

Krew plami główne wejście, gdzie dyrektor zastanawia się, jak doszło do takich okrucieństw.

„Jesteśmy za edukacją. Edukacja to przyszłość. Szkoda, że ​​nasi okupanci tego nie rozumieli” – powiedziała kobieta Lord. Dlaczego kradniesz wszystko? To jest szkoła.”

„Wybacz nam, nie chcieliśmy tej wojny” – głosiła tablica w odwiedzanej klasie, dawniej zajmowanej przez Rosjan.

W pobliżu znajduje się lokalny cmentarz, na którym znajdują się ciała sześciu ukraińskich mężczyzn, które według władz zostały stracone pierwszego dnia przybycia Rosjan.

„Wkopaliśmy się zbyt szybko, żeby do nas nie strzelali” – powiedziała CNN jedna z kobiet. „Ale były strzelaniny i ciężkie bombardowania”.

Wśród zmarłych była para braci, Igor i Oleg. Ich matka przeżyła, ale teraz jest w żałobie.

„To byli bardzo dobrzy chłopcy” – powiedziała. „Jak chcę ich znowu zobaczyć”.

Jedna z Ukrainek powiedziała Wardowi, że jej córka została zabrana 25 marca. A po ponad dwóch tygodniach nie wie, gdzie jest i czy przeżyła rosyjską inwazję.

„Powiedzieli, że znaleźli w jej telefonie informacje o ich siłach” – powiedziała Matka Boża. „Powiedzieli mi, że jest w ciepłym domu. Pracowała z nimi i wkrótce wróci do domu.”

Ale jak ujawnił Ward, „Victoria nigdy nie wróciła do domu”.

Wśród pewnego niebezpieczeństwa śmierci, Ward donosi, że mieszkańcy Ukrainy przylgnęli do siebie, czuli dumę, gdy kobieta znalazła ukojenie między niebieskimi i żółtymi paskami.

READ  Jeśli zignorujemy te zagrożenia, zmierzamy ku katastrofie

„Zatrzymaj, zatrzymaj” – powiedziała kobieta do Pana, pokazując ukraińską flagę przyznaną mężowi podczas jego służby wojskowej. „Ukryliśmy to.”

Teraz flaga może wyjść z ukrycia, a wojska rosyjskie wycofują się. Wieś została zniszczona, ale teraz znów jest wolna.

Obserwuj Warda na ziemi mówiącego:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *